daextlwcn_print_scripts(false);

A magyar labdarúgó-válogatott súlyos, 5-0-ás vereséggel kezdte a Nemzetek Ligája szereplését Düsseldorfban Németország ellen. A kudarc után Marco Rossi a lemondásának lehetőségére is célzott értékelésében.

A Nemzetek Ligájának A divíziójában szereplő magyar válogatott már az első félidőben egy gólos hátrányba került Németországban Füllkrug révén. Azonban ami a második félidőben történt, arra senki nem számított, ugyanis Musiala, Wirtz, Pavlovic és Havertz is betalált alig több mint húsz perc alatt.

Szégyenteljesnek nevezte az eredményt Rossi

A találkozó előtt Marco Rossi arról beszélt, kijavították a hibákat, melyek a vártnál talán gyengébb Európa bajnoki szerepléshez vezettek, és szerint a magyar csapat most sokkal jobb formában van, mint a kontinenstorna előtt. „Az első félidőben még versenyben voltunk a németekkel, voltak ugyan hibáink, de nem teljesítettünk rosszul. Elmozdultunk a pressing irányába, de így a vonalak között maradtak helyek, ezt kihasználták a németek” – mondta a magyar válogatott szövetségi kapitánya a mérkőzés után. Szerinte azonban a második félidőről felesleges bármit is mondani, mert ha valaki négy gólt kap egy félidő alatt mindenféle reakció nélkül, az önmagáért beszél.

„Az 5-0 szégyenteljes eredmény, a második félidőért mindannyian szégyelljük magunkat”

– mondta Rossi. Kifejtette, hogy a szünet után jóformán egyetlen párharcot sem nyertünk, számos ki nem kényszerített labdaeladásunk volt, gyakorlatilag eltűntünk a pályáról. Szerinte ez elfogadhatatlan a magyar színeket viselve.

Padlóra került a magyar válogatott (Fotó Szigetváry Zsolt / MTI)

Belengette a lemondásának lehetőségét Marco Rossi

Marco Rossi azt mondta, „három nap múlva a Bosznia elleni mérkőzés következik, amelynek lesz egy pszichológiai aspektusa is,

de ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, akkor nincs helyünk a színen.”

A csapat legnagyobb sztárja, a Liverpoolban ismét kiváló formában futballozó Szoboszlai Dominik közösségi oldalán üzent a szurkolóknak. „Köszönjük a támogatásotokat, amire épp úgy szükségünk van ezekben a nehéz pillanatokban, mint a legnagyobb sikerek elérésekor. Előre kell nézzünk, kedden újra a pályán leszünk!” – írta a válogatott csapatkapitánya. A következő körben a hollandoktól szintén öt gólt beszedő Bosznia válogatottját fogadjuk a Puskás Aréna.

Németország–Magyarország 5–0 (1–0)
Gólszerző:
Füllkrug (27.), Musiala (58.), Wirtz (66.), Pavlovic (77.), Havertz (82. – 11-esből)
Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Schlotterbeck (R. Koch, 70.), Raum (Henrichs, 70.) – Andrich (Stiller, 82.), Gross (Pavlovic, 60.) – Wirtz, Havertz, Musiala – Füllkrug (Beier, 60.).
Magyarország: Gulácsi – Balogh B., Orbán, Dárdai M. – Nego (Bolla, a szünetben), Nagy Á. (Nikitscher, 82.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 66.) – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 75.) – Varga B. (Ádám M., 66.).

Kiemelt kép: Mirkó istván/Magyar Nemzet

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!