Egy indiai szoftvermilliárdos szerint az ország fiataljainak heti 70 órát kellene dolgozniuk annak érdekében, hogy a világ legnagyobb népességű országának gazdasága utolérhesse Kínát. A nagy vihart kavart kijelentését Narayana Murthy részben azzal indokolta, hogy igen alacsony az indiai termelékenység mértéke.
Murthy gondolatai kapcsán főként az verte ki a biztosítékot számos elemző, cégvezető körében, hogy az Infosys alapítója szerint a munkaórák növelésével fokozni lehet a termelékenységet. A portfóliókezelési szolgáltatásokat nyújtó First Global csoport alapító-elnöke, Devina Mehra így reagált Murthy felvetésére:
Általánosságban elmondható, hogy a hosszabb munkaidő a termelékenység csökkenésével jár. Ezt az egész világon jól tudják.
Murthy egyben a II. világháború utáni Németországot hozta fel követendő példának India számára. Szerinte Németország háború utáni növekedése annak köszönhető, hogy a németek hazafias büszkeségből többet dolgoztak.
A McKinsey Health Institute napokban megjelent, 30 országra kiterjedő felmérése is azt mutatta, hogy a vizsgált országok közül Indiában a legmagasabb a kimerült, kiégett munkaerő aránya.
Ebben a felmérésben hazánk nem szerepelt, de van egy másik érdekes adatsor
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) statisztikája szerint az EU-ban a magyarok a sokat dolgozó népek közé tartoznak. Olyan országokat előzük meg, mint Dánia, Németország, Ausztria, vagy Franciaország.
A teljes képhez IDE érdemes kattintani.
Alább pedig egy grafikon az érdekesebb országokkal.
(portfolio nyomán, nyitókép:MTI)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!