A Mi Hazánk Mozgalom legfiatalabb képviselője Erdélyi Ákos, aki alig 20 éves, de kemény munkájának köszönhetően máris a párt önkormányzati képviselőjévé vált Kaposváron, egy erősen fideszes városban. Ebben a korban igen keveseket érdekel – sajnos – a politika, s még kevesebben érnek el ilyen figyelemre méltó eredményeket. A Mi Hazánk Ifjainak oszlopos tagját az eddig megtett útról, illetve jövőbeli terveiről kérdeztük.
– Talán nem túlzás azt mondani, hogy a generációd jelentős része vagy teljes politikai apátiába fulladt vagy áldozatul esett a szélsőliberális, globalista propagandának. Te ehelyett inkább a nemzeti oldalon kötöttél ki. Hogy-hogy?
– Úgy érzem, hogy az értékrendem kialakulását nagyban befolyásolta az, hogy egy ideális családképet láttam kiskoromtól kezdve, ahol nem mellesleg az apa férfi, az anya nő. Sajnos a mai világunkban ezeket a fogalmakat is igyekeznek kiforgatni az eredeti jelentéstartalmukból az általad említett globalista körök. A nemzeti identitás kialakulásában az ideális családkép jelentős szerepet játszik, mivel a család egy olyan alapvető közösség, ahol a kulturális értékek, hagyományok és identitások átadása történik.
– Mikorra teszed az ún. „politikai ébredésed”, volt esetleg valami jelentős esemény, amihez köthető, vagy sokkal inkább egy lineáris folyamatról beszélhetünk, mely során lépésről lépésre fejlődött ki az identitásod?
– Inkább mondanám egy lineáris folyamatnak, de meg kell valljam, azért voltak olyan történések a világban – mint például a multikulturalizmus térnyerése Európában – amelyek megerősítettek abban, hogy a népünk kultúrájának, örökségének és biztonságának megőrzése érdekében tettekre van szükség. Szerettem volna egy olyan közösség része lenni, akik ugyanazt az értékrendet és eszmét képviselik Magyarországon, mint én. Így vezetett az utam a Mi Hazánk Mozgalomhoz. Az iskolában mindig is normalitáspárti álláspontot képviseltem, sokszor hangot is adva ennek. A gimnáziumi éveim alatt ebből az okból kifolyólag számos világnézeti, ideológiai konfliktusba kerültem diáktársaimmal, akiknek a gondolkodását sajnos megfertőzte az LMBTQ-lobbi térnyerése.
– A fiatalok körében valóságos divatját éli a „pártundor”, és aki tenni akar a közösségért, az is jobbára valamilyen civilszervezetben teszi. Te viszont a Mi Hazánk Mozgalmat választottad, ráadásul a választásokon is felvállaltad a pártot. Mi az, ami szimpatikus volt számodra a Mi Hazánkban, illetve miért gondolod, hogy jobb választás, mint bármelyik civilszervezet?
– A Mi Hazánk Mozgalom kötelekében egy olyan bajtársi közösségre találtam, amely több mint egy sima politikai párt. A csapatépítő rendezvényeknek köszönhetően szoros baráti kapcsolatok alakultak ki. A közös célokért való küzdelem és az eszmék melletti elköteleződés egy összetartó közösséget formált. A párt vezetői is rendkívül közvetlenek, mondhatni olyan az egész szervezet, mint egy nagy család. Azért is tartom vonzóbbnak a Mi Hazánkat más szervezetnél, mert fiatal korom ellenére is biztosítanak előrelépési lehetőséget.
– Miközben a nacionalista ifjúságot generációk óta olyanok foglalkoztatják mint például, hogy hogyan lehet mondjuk visszafoglalni Erdélyt, te éppen olyan lelkesen veted be magad az önkormányzati munkába, legyen szó akár fa kivágásról, akár csatornázásról. Mégis honnan ez a lelkesedés a helyi ügyek iránt?
– Fontosnak tartom a helyi, a mindennapi életünkre hatással levő ügyek felkarolását. Magam is gyakran tapasztalom, hogy mennyire elhanyagoltak a közterületek, és ezen szeretnék változtatni. Persze, ezek mellett a nemzeti sorskérdéseinket érintő ügyekben is szeretek határozott álláspontot képviselni. Úgy gondolom, hogy aki nemzeti érzelmű, az egyben lokálpatrióta is kell, hogy legyen.
– Az elmúlt két évben mik voltak a legjelentősebb politikai sikereid, melyekre kifejezetten büszke vagy?
– Legjelentősebb sikereim közül szeretném kiemelni a Kaposvári Gyakorló Óvoda elé történő korlát kihelyezését, amely hozzájárult a szülők és gyermekek közlekedésbiztonságának javításához. Továbbá szintén büszke vagyok a kaposfüredi posta bezárása ellen indított aláírásgyűjtésünkre, mely sikerrel zárult, hiszen a lakossági összefogásnak hála újranyitották a közkedvelt postafiókot. Emellett szívügyem a kaposvári játszóterek állapota, ami kapcsán számos bejelentést tettem, volt ahol patkányirtásra is szükség volt, ezért a jegyzőhöz fordultam, aki segített ebben az ügyben.
– A saját példádon keresztül hogy látod, az emberek mennyire értékelik a munkádat? Van visszhangja? Esetleg megismernek az utcán, hozzád fordulnak a gondjaikkal stb. ?
– Igen, előfordult többször is, hogy miközben a városban sétáltam leszólított egy-egy régi ismerős vagy volt, aki ismeretlenül is, hogy megdicsérjen a munkám miatt. Máig az egyik legszebb emlékem ezen a téren, amikor az egyik városi rendezvényen jártam és a tömegből megfogta a vállamat a volt általános iskolai matek tanárom, aki mondta, hogy követi a tevékenységemet és nagyon büszke rám. Nekem ezek azok az élmények, amelyek megerősítenek abban, hogy van értelme annak, amit csinálok, és jó úton járok.
– Hogyan néz ki nálatok a közgyűlés? Mennyire várható „paprikás hangulat” a következő öt évben?
– Kaposváron a közgyűlést a Fidesz dominálja, ez látható a bejutott képviselők arányából is. A Mi Hazánk színeiben egyedül én fogok a testületben ülni, ami nagy feladat, de egyben hatalmas megtiszteltetés is. Minden szavazásnál a kaposvári lakosok érdekeit fogom nézni, jöjjön előterjesztés bármelyik politikai oldalról. Viszont azokban a kérdésekben, ahol úgy érzem, hogy nem a helyieknek kedvező döntést készülnek hozni, ott mindenképpen a lakosság pártján fogok állni.
– Miért akartál önkormányzati képviselő lenni? Vannak konkrét terveid, vagy inkább mindig az aktuális ügyeket karolod majd fel?
– Azért indultam a választáson, mert szeretek az itt élők problémáival foglalkozni és segíteni ott, ahol tudok. Bizonyos településrészeken vannak konkrét elképzeléseim is, amiket mindenképpen szeretnék megvalósítani, mint önkormányzati képviselő. Ezek mellett persze mindig vannak új és sürgető helyzetek, amik megoldásra várnak. Viszont ezt a pörgést élvezem a legjobban az egészben, ami úgy érzem, hogy a képviselőtársaim többségéből hiányzik. Ezen tisztség betöltéséhez agilitásra, tettrekészségre és – amit sokan elfelejtenek – alázatra van szükség.
– Van-e esetleg már most olyan célkitűzésed, vagy akár valami „kvótád”, ami ha teljesül, akkor 5 év múlva visszatekintve azt mondhatod: ez egyértelműen sikeres ciklus volt?
– Az egyik szívügyem a város infrastruktúrájával kapcsolatos fejlesztések kiharcolása. Itt főként a városszerte jelentkező közvilágítási hiányosságokra, a kaposfüredi áramkimaradásokra és a vízelvezető árkok rendbetételére gondolok. Emellett az egészséges életmód elkötelezett híve vagyok, ezért örülnék, ha több szabadidős sportlehetőség lenne a városban.
Magyar Jelen
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!