daextlwcn_print_scripts(false);

Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára azt nyilatkozta, tárgyalások folynak arról, hogy több nukleáris fegyvert helyezzenek készenlétbe. Ezen tárgyalások során azt kérte a tagországoktól, hogy a nukleáris agresszióval szembeni elrettentő példaként mutassák be a nukleáris átláthatóságot – írja a Kyiv Independent nyomán az Economx.

A főtitkár a Telegraphnak adott interjújában leszögezte, hogy a NATO célja ugyan egy atomfegyverek nélküli világ, de amíg azok léteznek, addig a NATO nukleáris szövetség marad; „mert egy olyan világ, ahol Oroszország, Kína és Észak-Korea rendelkezik atomfegyverekkel, a NATO pedig nem, sokkal veszélyesebb” – mondta.

A főtitkár nyilatkozata teljesen egybevág a Fehér Ház álláspontjával. Korábban Amerikai is hangot adott azon véleményének, miszerint növelni kell a stratégiai nukleáris fegyvereinek telepítését a Kína és Oroszország jelentette fenyegetések közepette.

Stoltenberg szintén arról beszélt, hogy Kína is fenyegetést jelent, mivel tovább fejleszti nukleáris fegyverarzenálját. A NATO első embere úgy látja, a katonai szövetség hamarosan olyannal nézhet szembe, melyre korábban még nem volt példa: két, nukleáris erővel bíró ellenféllel. Kitért arra, hogy ennek következményei is vannak, mivel Kína a becslések szerint 2030-ra akár ezer nukleáris robbanófejjel is rendelkezhet.

Orbán már behódolt, és ez a NATO sikere

Miután a Fidesz-kormány milliárdokból plakátolta tele az országot a “Stop Háború” egybites üzenetével, a kormánypárt EP-győzelme után Orbán Viktor első cselekedetei közé tartozott behódolni a Budapestre látogató Jens Stoltenbergnek.

Orbán a sajtótájékoztatón akkor azt mondta Ukrajnával kapcsolatban:

Magyarország álláspontja eltér a NATO-tagállamok többségének álláspontjától arról, hogyan lehet eljutni a békéhez, de Magyarország tudomásul veszi, hogy a miénktől eltérő vélemények súlya és száma jelentős.
De nincs ahhoz elegendő képessége és ereje, hogy a nagy számban tőle különböző véleményeket megváltoztassa.

Magyarország nem kíván blokkolni olyan döntéseket a NATO-ban, amelyeket a többi tagállam szorgalmaz.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);