daextlwcn_print_scripts(false);

Szeptember első napjaiban érkeztek hírek arról először, hogy a kormány migránstábor építését kezdte meg Vitnyéd-Csermajor egyik elhagyott iskolaépületében. Összeállításunkból kiderül, mit is lehet tudni a Vitnyédre tervezett migránstábor létesítéséről, amelyet a nemzeti szervezetek összefogása akadályozott meg.

A Mediaworks hálózatába tartozó Kisalföld.hu írt először egy Facebook-bejegyzésre hivatkozva arról, hogy a magyar kormány migránsokat befogadó tábort létesíthet Vitnyéden. „Menekülttábort hoznak létre 3 épületből. Tornaterem, főépület és lánykollégium. A konyhát is felélesztik az álmából. Csermajort bekerítik, ezek a munkák már megkezdődtek. A kerítés a belső körön húzódik majd, azaz a tornaterem épületétől már nem lehet tovább menni. (…) A mai naptól őrzött terület, így nem tudunk bemenni! Az érintett épületeket kiürítették. Miért? Az Európai Bíróság (EUB) úgy döntött, hogy Magyarországnak egy egyszeri, 200 millió eurós (közel 80 milliárd forintos) átalányösszeget és napi 1 millió eurós (400 millió forintos) bírságot kell fizetnie minden egyes nap késedelemért, amelyet az EUB korábbi ítéletének való megfelelés késedelme miatt kell fizetnie a menedékkérők befogadásával kapcsolatos ügyben” – írták az egykori oktatási intézmény Facebook-csoportjában. Közben a polgármester arról írt egy már törölt bejegyzésében, hogy „elindult Csermajor vagyonkezelésbe adása az Országos Idegenrendészeti Igazgatóságnak”.

Mi történt eddig Vitnyéden? (+VIDEÓ)

A Mi Hazánk és a Betyársereg lépett elsőként az ügyben

Helyi civilek mellett a Mi Hazánk és a Betyársereg tagjai is elkezdtek vizsgálódni az ügyben. Ennek nyomán értesült a helyzetről Lantos János, a párt politikusa, aki elsőként utazott a helyszínre szeptember 10-én.

„Teljes titoktartás közepette épül egy 500 fő befogadására alkalmas migránstábor az alig 1440 fős Vitnyéden”

írta Facebook-bejegyzésében a Mi Hazánk Munkaügyi kabinetjének vezetője, aki a migránskérdéssel is kiemelten foglalkozik. Hozzátette akkor, hogy a vendégmunkás szállók tömeges létrehozása is elfogadhatatlan, de ez a szálló azoknak a migránsoknak épül, akik a déli határon jönnek illegálisan. Ugyanekkor Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke is közzétett egy videót, melyben újabb fideszes átverésről beszélt a tábor kapcsán. Másnap került nyilvánosságra az a videó, melyben Lantos János a Mi Hazánk soproni önkormányzati képviselőjével, Pisák Istvánnal, valamint a Betyársereg helyi klánjának tagjaival látogatott a helyszínre.

Szeptember 12-én Lantos János sajtótájékoztatóján felszólította a kormányt, hogy ne létesítsen Vitnyéden migránstábort. Ekkor jelentették be a Betyársereg tüntetését a migránstábor ellen, amelyhez a Mi Hazánk is csatlakozott.

Tovább épült a tábor Vitnyéd mellett

A kormánypárt részéről először szeptember 14-én Gyopáros Alpár, a körzet országgyűlési képviselője szólalt meg, aki cáfolta a tábor létesítéséről szóló híreket. „Az épületekben eddig, jogtalanul, ukrán menekültek tartózkodtak, az épületeket teljesen lelakták, az ingatlanokat tönkretették” – vázolta a helyzetet a politikus. Ez a magyarázat azonban több kérdésre sem adott megnyugtató választ, kivéve Magyar Péter számára. A Tisza Párt elnöke ugyanis a Mi Hazánk nyomán kezdett kommunikálni az ügyben, majd amikor Gyopáros Alpár válasza megérkezett, azt elfogadva konstatálta, hogy nem épül migránstábor a településen. Ettől persze az építkezés nem állt le, amit a Magyar Jelennek küldött exkluzív fotók is igazoltak. Még az egykori iskolaépület melletti Szent Imre-kápolnát is elkerítették a területtel, amit jól láthatóan még mindig a rendőrség őrzött. A tábor létesítése kapcsán felvetődött kérdéseket a Magyar Jelen YouTube-csatornáján futó Bunker című műsorban is igyekeztünk körbejárni vendégeinkkel.

Több száz fős tüntetés a tábor ellen

Toroczkai László október legelső napján a Parlamentben is kérdezte a kormánypártokat a menekülttáborral kapcsolatban. Rétvári Bence belügyi államtitkár válaszában azt hangoztatta, hogy a kormány 2015 óta ugyanazt mondja az illegális migráció kapcsán és azt is kijelentette, hogy nem hajlandóak „migránsgettókat” létrehozni Magyarország területén.

Rétvári határozottan kijelentette, hogy „nem lesz menekülttábor Vitnyéden” és visszautalt Gulyás Gergely szeptember utolsó kormányinfóján elhangzott szavaira, miszerint a létesítményben rendészeti oktatásban résztvevő gyerekek nyári táboroztatása zajlik majd. Ennek ellenére természetesen az október 5-re meghirdetett tüntetést megtartották.

Ezen a Betyársereg és a Mi Hazánk mellett a Légió Hungária és helyi civilek is jelen voltak, több százan követelve együtt azt, hogy ne létesítsen a kormány menekülttábort se Vitnyéden, sem pedig az ország más pontján.

A rendezvényen felszólalt Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője, Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetjének elnöke, Incze Béla, a Légió Hungária vezetőségi tagja, Pisák István, a Mi Hazánk soproni elnöke, és Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke is. Toroczkai egyébként a tüntetés ideje alatt személyesen is próbált meggyőződni arról, hogy valóban milyen állapotban is van a létesítmény. A tábor területére ugyan bemehetett, ám az épületekbe már nem engedték be a parlamenti képviselőt.

Nemzeti összefogással az épülő migránstábor ellen

Kiderült a kormány hazugsága

Mint kiderült, egyáltalán nem volt okafogyott a tüntetés és a helyiek félelme. Toroczkai már a helyszínen megállapította, hogy itt ugyanolyan műtárgyakat húztak fel, mint amilyenek a déli határon állnak, de az igazi leleplezés csak ezután érkezett. A tüntetés másnapján a Magyar Hang tett közzé egy cikket, melyben olyan dokumentumokra hivatkozik, melyek szerint a kormány mintegy öt milliárd forintból szerette volna migránsbefogadó állomássá fejleszteni az egykori vitnyédi iskola területét. „A Magyarország menekültügyi feladatainak ellátásával összefüggő költségek biztosításáról” címet viselő dokumentum a lap információi szerint belügyi előterjesztés formájában létezett, elfogadása esetén pedig kormányhatározattá vált volna. A dokumentum az Európai Unió Bíróságának június 13-ai ítéletére hivatkozva elrendeli 

„egy új, menedékkérők elhelyezésére szolgáló befogadó állomás építését Vitnyéd-Csermajor településen”.

Ezután a Magyar Jelenen is bemutattuk azokat a részben máshol nem publikált fotókat, melyek igazolják, hogy a létesítményben nem gyerekek táboroztatása volt az elsődleges cél. Toroczkai László a hazugság kiderülése után a Parlamentben kérte számon ismét a kormányt.

Válaszában Rétvári Bence rezzenéstelen arccal közölte, hogy Magyarországon nem lesz migránstábor addig, amíg a Fidesz kormányoz. Ez persze jelenleg igaz is lehet, csak ehhez kellett a civilek és a hazafias szervezetek összefogása is, tehetnénk hozzá. Rétvári a feltett kérdésekre és az elé tárt bizonyítékokra végül nem reagált, csak a szokásos propaganda szöveget mondta fel ismét. Toroczkai László válaszában azt üzente Orbán Viktornak, hogy ne hívják ide a világ összes migránsát azzal, hogy ingyen buszjegyet kapnak majd Brüsszelbe, hogy aztán éppen úgy a nyakunkon maradjanak, mint a vendégmunkások. Az pedig ismét kiderült, hogy a nemzeti szervezetek képesek nyomást gyakorolni a kormányra, képesek betölteni az ország immunrendszerének a szerepét, hiszen jelentős sikert ért el az összefogás és a cselekvés.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartásba vételi okiratának száma: CE/22685-4/2020.
Szerkesztőség címe: 1132 Budapest, Victor Hugo u. 11., 4.emelet
Szerkesztőség elérhetősége: szerk@magyarjelen.hu
Főszerkesztő: Horváth Tamás
© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);