Az elmúlt hetekben látott napvilágot egy hír, hogy a németek csaknem fele úgy gondolja, a bevándorlás negatív hatással van Németországra, ez derült ki a YouGov közvélemény-kutató intézet friss felméréséből, amelyet a dpa német hírügynökség felkérésére készített.
A megkérdezettek 47 százaléka egyetértett azzal az állítással, hogy a bevándorlás elsősorban negatív befolyással van Németországra. A válaszadók mindössze 29 százaléka látta úgy, hogy a bevándorlásnak inkább pozitív hatásai vannak. A felmérés résztvevőinek negyede határozatlan volt a kérdésben, vagy megtagadta a válaszadást.
E ponton azért érdemes megjegyezni, hogy Németország lakosságának 26%-a rendelkezik migrációs háttérrel, ennek keretén belül értelmezendően az adatok.
A megkérdezettek 44 százaléka gondolja azt, hogy a berlini kormánynak szigorítania kellene a bevándorlási feltételeket. A válaszadók húsz százaléka szerint könnyíteni kellene a követelményeket, 28 százaléka pedig fenntartaná a jelenlegi irányvonalat. A német kormány migrációs és bevándorlási politikája a felmérés résztvevőinek 61 százaléka szerint rossz vagy nagyon rossz, 27 százalék szerint pedig jó vagy inkább jó.
Svájcban sem jobb a helyzet
A Magyar Jelen nemrégiben arról tudósított, hogy Ignaz Bearth, a svájci származású jobboldali aktivista által egy évvel ezelőtt életre hívott Balatoni Németnyelvű Közössége (Deutschsprachige Gemeinschaft Balaton) először tartott összejövetelt Budapesten. Egyedüli médiumként a Magyar Jelen volt meghívva az eseményre.
Mint a német nyelvterületek jó ismerőjét, erről kérdeztük, aki megosztotta tapasztalatait Svájccal kapcsolatban is.
– Egész Nyugat-Európában nagy a baj, nemcsak Németországban, mert Svédországban, Dániában, Olaszországban is elege van az embereknek az afrikai vagy ázsiai bűnözőkből, és a hatalmas illegális muszlim migrációból – szögezte le.
Úgy látja, ez a felmérés is azt mutatja, az emberek belátták, ez így nem mehet tovább. Az INSA felmérése szerint a lakosok 68,3 százaléka aggódik a menedékkérők egekbe szökő száma miatt.
– Svájcból is tudok mondani adatokat természetesen. A svájci börtönökben a bűnözők több mint 70%-a külföldi, nem számítva a papíron svájciakat, és a svájci kormány hivatalos kozmetikázott számairól beszélünk
– hangsúlyozta.
(Kiemelt kép: ignazbearth.com)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!