A Mi Hazánk Mozgalom szempontjából az idei önkormányzati választások egyik legnagyobb eredménye minden bizonnyal az, hogy Pilis városában László Attilát polgármesterré választották. A frissen hivatalba lépett városvezetővel készült most ennek apropóján egy nagyinterjú.
– Mit gondolsz, miért te vagy a legalkalmasabb arra, hogy Pilis városát vezesd? Miért jártak jól veled a településen élők azzal, hogy megválasztottak polgármesterüknek?
– Bízok magamban és tudom, hogy a sokéves tapasztalatom a közbiztonsági témakör és a közösségépítés területén sokat fog számítani a polgármesteri munkám során is. Ráadásul nagyszerű csapatunk van, akiket hozzám hasonlóan a tenni akarás és a bizonyítási szándék vezérel. A legnagyobb erősségem az, hogy a szívem a helyén van, a hitem pedig rendíthetetlen. Úgy gondolom, egyszerűen csak tenni kell mindig azt, ami a feladatunk. Nem letérni az útról, kitartóan haladni előre, és a megoldás valahogy mindig odakerül az ember elé. Legalábbis eddig én ezt tapasztaltam.
Ezenkívül bízom a jó kapcsolatteremtő képességemben is. Meglátásom szerint, ha az ember jó ügyek mentén kéri a segítséget, általában meg is kapja azt. Pilis számára most komoly anyagi forrásokat kell találni, én pedig mindent megteszek majd azért, hogy előteremtsem ezeket a forrásokat.
– Hogyan jellemeznéd magadat?
– Kitartó vagyok, nagy a munkabírásom, terhelhetőségem, tudok higgadt fejjel gondolkodni és cselekedni. Hamar megtalálom a közös hangot a jó szándékú emberekkel, de akiket ártó szándék vezérel, azok ellen életem végéig harcolni fogok.
Tiszta szívvel, hittel és alázattal
– talán ez lehetne az a hármas jelszó, ami irányadó és meghatározó számomra.
– Milyen értékrend alapján fogod vezetni a várost, illetve te magad milyen értékek mentén éled az életed?
– Nemzeti és keresztény értékrend, és közösségi szemlélet mentén kívánom vezetni városunkat. Magam is ezek szellemében élem a mindennapjaimat.
Alakulóülés Pilis városában.
– Milyen kihívásokkal kellett szembenézned eddigi életed során, melyek erősítettek, fejlesztettek és tettek alkalmassá a polgármesteri tisztségre?
–Az elmúlt tizenöt évem – a mozgalmi élet – szinte csak kihívásokból állt, de mindig képes voltam arra, hogy az élére álljak a jó és igaz ügyeknek. Mindig törekedtem arra, hogy megtanuljam azt, ami szükséges ahhoz, hogy felnőjek egy adott feladathoz. Ez most sem lesz másképp.
Ha konkrétumokra vagy kíváncsi a múltra visszatekintve: egyik érdekes kihívásom az volt, amikor tavaly novemberben önszántamból börtönbe vonultam. Akkor sem féltem, mert úgy tettem, ahogyan egy fontos ügy képviselete mentén tennem kellett. Ez a tudat pedig erőt és hitet adott.
– Mióta politizálsz, hogyan került a politika a látóteredbe, milyen fejlődésen mentél keresztül életed során ezen a téren?
– Lassan húsz éve, hogy közéleti szerepkörbe kerültem, majd elmozdultam az aktuálpolitika irányába. Kezdetben a Magyar Gárda, majd a Jobbik különböző helyi, térségi és megyei vezetőjeként tevékenykedtem, később pedig magam is civil szervezeteket hoztam létre és vezettem a közösségépítés, a tenni akarás jegyében.
2020-ban fogtam össze Toroczkai Lászlóval, majd 2021-ben léptem be a Mi Hazánk Mozgalomba. Életem egyik legjobb döntése volt az elnök úrral való szoros együttműködés megkezdése, hiszen folyamatos sikereket érünk el közösen. Mindkettőnket a hazánkért való tenni akarás vezérel, de ez elmondható a Mi Hazánk Mozgalom egészére is. Sok nagyszerű magyar ember került ebbe a közös hajóba.
Tíz éve vezettem először választási kampányt, majd 2017-ben már egy győztes csapat kampányfőnöke voltam: Végegyházán megnyertük a polgármester választást. Ezt a 10 éves tapasztalatomat tudtam most Pilisen kamatoztatni és csúcsra járatni, többek közt ennek segítségével sikerült fölényesen megnyeri a választást, ráadásul a körzetek felét is elhoztuk egyéniben.
– Miben / kikben csalódtál és miért, most miben / kikben van bizodalmad és miért?
– A Jobbik egykori és jelenlegi vezetőiben egyértelműen csalódtam, de hozzáteszem azt is, hogy sok jó emlékem van abból a korszakból és sokat tanultam azokban az években, főleg abban a tekintetben, hogy érdemes a hátam mögé is nézni időnként…
Kiben van a bizodalmam? Ha politikai közéleti vezetőkről, egyben bajtársakról van szó, akkor Toroczkai Lászlót és Tyirityán Zsoltot említeném. Nekik igazán a helyén van a szívük és kiválóan gondolkoznak, cselekszenek.
Példaértékű vezetői a nemzeti oldalnak, és soha nem lesznek olyan árulók, mint amilyenné Vona Gábor vált.
Tüntetés a közbiztonságért. A MÖM mindig a rend és a biztonság oldalán állt.
– Mi motivált arra, hogy most elindulj a polgármester választáson? Mikor merült fel először benned ez a gondolat?
–Égetett a vágy, hogy megmutassam, miként tudjuk fejlődő pályára állítani Pest vármegye legszegényebb városát, és hogyan lehet kialakítani a rendet és a törvényességet a településen. Úgy gondolom, hogy a XXI. századi Európában nem lehet, és nem is szabad olyan körülmények között élni, amilyeneket jelenleg Pilis városában sok helyen kénytelenek megtapasztalni az emberek. Fel kell számolni ezeket a borzalmas, méltatlan állapotokat és vissza kell adni Pilisnek azt a rangot, amely történelme és hagyományai alapján megilleti.
Nincs egyébként másfél éve annak, hogy úgy láttam, ha elindulok csapatommal az önkormányzati választáson, akkor jó esélyünk lesz arra, hogy sikert érjünk el. Gyakorlatilag tíz hónappal a választás előtt kezdtem el szisztematikusan felépíteni a kampányt.
– Melyek lesznek azok a dolgok, amelyekkel legelőször, sürgősen foglalkoznod kell?
– A legfontosabb feladatok közé tartozik a közbiztonsággal, az ivó- és szennyvízzel, a gyermekorvosi ellátással és a külterületi utakkal kapcsolatos hiányosságok megszüntetése, problémák megoldása, valamint az etnikai átrendeződés visszafordítása.
– Hogyan tudnál javítani a közbiztonságon?
– A közbiztonság javításának egyik legfontosabb pillére, hogy következetesen alkalmazzuk a törvényeket. Emellett országos viszonylatban is szükség lesz jogszabályi módosításokra, hiszen nem csak Pilisen tapasztalhatunk óriási problémákat ezen a területen. Terveim szerint helyi rendeleteket fogunk alkotni, és felállítjuk a városőrséget. Ezenkívül az újonnan megalakult polgárőrségre is számítunk csakúgy, mint a közterület felügyelők és a mezőőrök hatékony fellépésére.
– Mit gondolsz, miként lehet összekovácsolni a városban élőket, hogy egy igazán összetartó közösség jöjjön létre?
– A közösségépítéssel nem lesz gond. A recept egyszerű: szeretni kell az embereket, és törődni velük, így a közösség szinte magától alakul majd ki melletted. Egyébként Pilisen nagyon sok civil szervezettel találkozhatunk. Ezeket, ha gondosan összefogjuk és segítjük őket, akkor egy csodálatos helyi közösséget kapunk cserébe.
– Milyen hosszútávú terveid vannak?
– A tervem egy élhető és virágzó város kialakítása. Tudom, ez egyáltalán nem egyszerű feladat, de sok remek ember él Pilisen, akik nagyszerű gondolataikkal és patrióta, lokálpatrióta beállítottságukkal segíteni tudnak abban, hogy ez a célom megvalósuljon.
Ezenkívül természetesen beruházásokra is szükség lesz: újabb, kisebb helyi cégek létrehozására, egy nagyobb üzem vagy logisztikai központ idehozatalára. Idegenforgalmi és turisztikai fejlesztésekhez is adottak a lehetőségek. Furcsának tűnhet, de Pilisen nincsen egyetlen, kimondottan étteremnek nevezhető vendéglátó egység sem, ami a mai napig hihetetlen számomra. Ezen is változtatni szeretnék, hiszen ez is egy nagy potenciállal rendelkező, kiaknázatlan terület.
Mindezek mellett a sport- és kulturális élet fellendítése is szerepel a terveim közt.
– Jó, hogy említetted a sportot, mert úgy tudom, ez nagyon fontos számodra. Gondolkodtál esetleg „nyitott tornaterem programban”, különböző sportrendezvények megszervezésében, hogy az itt lakók egészségesebbek legyenek és még inkább összekovácsolódjanak?
– A sport mindig jelentős helyet foglalt el az életemben, és a közösségek erősítése szempontjából is nagyon fontos eszköznek tartom. Többféle sportot kipróbáltam. Fiatal koromban elég jól ment a foci, az asztalitenisz, a kézilabda és a sakk is. Mivel most nagyon sok a tennivalóm, így leginkább az egyénileg végezhető, időben nem kötött testmozgás jöhet csak szóba. A mindennapjaim jelentős részét gépjárműben, vagy számítógép előtt töltöm, illetve most már egy hivatali irodában is, de igyekszem úgy alakítani az időbeosztásomat, hogy heti kétszer másfél óra edzőtermi mozgás továbbra is beleférjen.
Úgy gondolom, hogy a rendszeres testmozgásra mindenkinek érdemes időt szakítania, mert sokszorosan megtérül a befektetett energia.
Ha nincsen rendben a testünk, az egészségünk, akkor az elme sem tud rendesen, funkciójának megfelelően működni.
Természetesen a fentiek szellemében minden sportirányú kezdeményezést támogatni fogok Pilisen is. Sőt, szeretnénk az eddig nem honos sportágak és a hagyományőrzés irányába is új kapukat megnyitni.
László Attila vezetésével a MÖM az elmúlt években számos karitatív tevékenységben vett részt, rengeteget jótékonykodtak, sok rászoruló családnak segítettek.
– Tekintsünk egy kicsit kifelé: Milyen jó kezdeményezéseket látsz akár magad körül akár országos szinten, melyeket fontosnak tartasz, amelyekkel azonosulni tudsz? Mi a véleményed például az olyan rendezvényekről, mint a Hazai Vásár vagy a Hungulf Expó?
– A Hazai Vásárt mindenképpen szeretném Pilisre elhozni, mert egy nagyon jó kezdeményezésnek tartom, csakúgy, mint a Hungulf Expót. Úgy gondolom, meg kell erősítenünk a magyar gazdákat, termelőket, vállalkozókat a ténylegesen magyar gazdasági érdekek szerint. Ezt az ügyet jelenleg csak egyetlen politikai erő veszi őszintén komolyan, és karolja fel: a Mi Hazánk Mozgalom.
– Manapság aktuális és fontos téma a vízgazdálkodás. Kifejtenéd a véleményedet ezzel kapcsolatban? Korábban a Dél-Alföldön éltél, az ország azon régióinak egyikében, melyet a leginkább sújt az elsivatagosodás. Pilis városát is érinti valamilyen módon ez a problémakör?
– Igen, valóban Békés vármegyében éltem 2021-ig. A Körösök völgyében a legjobb termőföldek találhatóak, igazi fekete föld van azon a részen, de már ott is problémát okoz az aszályos időszak.
Pilisnél találkozik a Homokhátság a Gödöllői-dombsággal, de döntő többségében homokos talaj jellemzi a települést. Ezt az országrészt is, ahol most élek, keményen érinteni fogja az elsivatagosodás, amennyiben nem történik radikális változás a vízgazdálkodás területén. Gondolom, nem kérdéses, hogy itt kell tartanunk a vizet az országban!
Hazánk nagyszerű adottságokkal rendelkezik ezen a téren (is), és normális esetben nem kellene azon gondolkoznunk, hogy elsivatagosodik Magyarország közepe, a Duna–Tisza köze, úgy, hogy minden víz ide folyik be a Kárpát-medencébe. Azonnali beavatkozás kell, gyakorlatilag a régi csatornarendszereket is újra üzembe kéne helyezni (néhány új csatorna kialakítása mellett), hogy Magyarország továbbra is az élet bölcsője, ne pedig egy élettelen sivatag legyen!
– Pilisen fontos kérdés a szemét ügye is: nemrégen tettél közzé egy bejegyzést a legnépszerűbb közösségi felületen az illegális szemétlerakókról, melyben Dúró Dórával, a Mi Hazánk alelnökével közösen tartottatok szemétszedő akciót a település határában. Véleményed szerint hogyan lehetne ezeket az áldatlan állapotokat megszüntetni, milyen retorzióknak lenne visszatartó ereje, mennyire súlyos a helyzet jelenleg?
– Szemét kérdésében is azt mondom, amit már korábban is, hogy a törvényeket kellene hatékonyabban alkalmazni! Mozgatni kell az állami és a helyi szerveket, és komoly szankciókat kivetni a szemetelőkre. A negatív folyamat egyébként még megállítható, de komoly erőket kellene mozgósítani ennek a jelenségnek az érdemi kezeléséhez. Sajnos az állami apparátus nagyon kevés ezekre a területekre, ezért kell most a lehetőségek szerint önkormányzati szinten is fellépni, összefognia a lakosságnak és segíteni az állami szervek munkáját. A hatékonyság érdekében az önkormányzati és a civil rendvédelmi szerveknek plusz jogkörökre van szükségük.
– Végezetül beszélj kérlek arról, hogyan látod a család szerepét a mai társadalomban, illetve mit jelent a te személyes életedben? Ha jól tudom, magad is három gyermek büszke édesapja vagy.
– A család, a gyermekvállalás szerepe, kiemelten fontos a nemzet jövője szempontjából. Ha nincs gyermekvállalás, akkor kihal a nemzet. Ennyire egyszerű. Tulajdonképpen erről szól az élet. Fiatalon, 19 évesen lettem apa, mindösszesen három leánygyermekkel ajándékozott meg a Jóisten. Sőt, már három unokával is büszkélkedhetek!
Folyamatosan biztatom a lányaimat a gyermekvállalásra, ami persze áldozatvállalással jár.
A legnagyobb problémának azt tartom, hogy a mai európai társadalmak az önzésre, az „önmegvalósításra” épülnek. A nők egy jelentős része sajnos nem akar, vagy csak már nagyon későn akar gyermeket vállalni.
Vissza kell állnia az életnek a normalitás vágányára, különben nagy baj lesz! Elveszítjük azt az Európát, amelyet elődeink több ezer éves küzdelme és kulturális fejlődése tett a modern kori világ bölcsőjévé.
A gyermekvállalás soha nem volt annyira lényeges kérdés, mint napjainkban, de ehhez a mostani emberek szemléletváltására van szükség. Ha ez nem történik meg, akkor elmondhatjuk majd magunkról, hogy amit apáink és nagyapáink, az őseink évezredeken keresztül megőriztek, azt mi egy-két emberöltő alatt a szemétre dobtuk, és hagytuk elveszni végérvényesen.
Ébresztő magyarok, ébresztő Európa!
Temesvári Márta
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!