daextlwcn_print_scripts(false);

Aggályait fejezte ki a Twitter az ugandai választások kapcsán, miután a regnáló kormány letiltotta a szociális média elérhetőségét az ország teljes területén – tudta meg a Fox. 

“Határozottan ellenezzük az internet korlátozását. Ez egy nagyon káros lépés, ami sérti az alapvető emberi jogokat és a szabad internet értékeit”

– írta teljesen komoly képpel a Jack Dorsey, a Twitter alapítója.

Egy másik bejegyzésében – feltehetőleg minden önirónia nélkül – arról beszélt, hogy

“az információhoz való hozzáférés, a kifejezés szabadsága és a nyílt vita lefolytatása Twitteren talán sohasem annyira fontosak, mint egy-egy választás közeledtével”.

Ez utóbbi mondata azért is érdekes, mert korábban az amerikai kongresszusi meghallgatásán arról beszélt, hogy szerinte a platformja egyáltalán nem befolyásolja a választások kimenetelét.

Már csak az a kérdés, ha az ugandai vezetés küld a Twitter fejének egy példányt az ország összes hatályban lévő törvényéről és rendeletéről, majd mellé egy levelet, melyben arról írnak, hogy ezek valamelyikét megsértette, keresse ki, melyiket – azzal vajon Jack Dorsey megelégszik? Mert, hogy nála és facebookos kollégájánál is ez a bevett gyakorlat.

Képmutatásból jeles

Néhány twitterező a bejegyzést olvasva úgy érezte, illő lenne emlékeztetni Dorseyt, hogyan avatkozott be a Twitter az amerikai elnökválasztásba, például a New York Post letiltásával, ami egy tényekkel alátámasztott oknyomozói riportot publikált. Mivel azonban a cikk Bidenről, fiáról, és kétes ukrajnai ügyeikről szólt, ezért mind a Facebook, mind a Twitter megjelölte, mint “nem ellenőrzött tartalom”, illetve “hamis hír”, a New York Post közzétételi jogát pedig felfüggesztették. És ez csak egy eset a sok közül.

 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);