daextlwcn_print_scripts(false);

Az izraeli titkosszolgálatok utasítást kaptak arra, hogy likvidálják a külföldön élő Hamász-vezetőket a háború után. Az akciónak nincs időkorlátja, a cél a müncheni olimpiai terrorakció végrejtóihoz hasonlóan minden felelős levadászása – adta hírül az Atv.

A történelmet jobban ismerő olvasóink talán még emlékezhetnek Adolf Eichmannra, akit a Moszad emberei Argentínából raboltak el, majd hurcoltak Izraelbe, hogy ott egy kirakatpert követően kivégezzék. A mai történelemírásban ez egy “hősies sikersztori”, a valóságban azonban arról van szó, hogy egy ország titkosszolgálata egy másik ország szuverenitására fittyet hányva egyszerűen behatolt annak területére, ott tevékenykedett, majd elrabolt egy ott élő polgárt.

Természetesen, mivel ezen tevékenységet Izrael hajtotta végre, így semmiféle komoly következménye nem lett az országra nézve, amiből hamar levonták a következtetést: ügynökeiket oda küldhetik, ahova akarják, és ott azt csinálhatnak, amit csak akarnak.

Ezt a több évtizedes gyakorlatot viszi most tovább Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, aki november közepén

megparancsolta a Moszadnak, vadásszák le az általuk “terrorvezéreknek” minősített személyeket, függetlenül attól, hogy hol, melyik országban tartózkodnak.

A háromtagú háborús kabinetből Joav Gallant védelmi miniszter szintén nyilvánosan megerősítette a döntést, mondván, kijelölték “a halára szánt személyeket”.

A Wall Street Journal értesülése szerint a Gázai-övezeten kívül jelenleg Katarban, Törökországban és Libanonban élnek Hamász-vezetők, akiknek a likvidálására már meg is kezdték a tervek elkészítését.

A kérdés az izraeli vezetők számára nem az, hogy végrehajtsák-e ezeket az akciókat, hanem az, hogy hol és hogyan tegyék meg

– írja az amerikai lap, amely úgy tudja, több zsidó vezető már közvetlenül a támadás után szorgalmazta a megtorlást, melyet szerintük “az igazság megkövetel”.

Mások azonban nem támogatják a tervet, köztük Efraim Halevi, a Moszad volt igazgatója, aki szerint túlzás lenne egy ilyen széleskörű leszámolást indítani. Netanjahu viszont úgy érzi, egy ilyesfajta bosszú egyáltalán nem túlzás.

A Le Figaro című francia lap úgy tudja, hogy Katar garanciát kapott az izraeli kormánytól, hogy a területén nem hajtanak végre célzott likvidálást a Hamász-vezetők ellen.

Nem először csinálják

Nem ez az első eset, hogy az izraeli titkosszolgálat megtorló akciót hajt végre. Az egyik legismertebb hadjárat az 1972-es müncheni olimpia után történt. Akkor 11 izraeli sportolóval végzett egy palesztin terrortámadás. A Moszadnak 20 évbe telt, de levadászta a támadás végrehajtóit.

A célzott leszámolás során különböző módszereket használtak, volt, akivel haditengerészeti kommandósok végeztek rajtaütésben a libanoni tengerparti villájában, másoknak robbanószerrel bélelt luxusszuvenírt küldtek. Ezen akció előtt tisztelegve készítette München című filmjét a zsidó származású Steven Spielberg.

A Hamász egyik korábbi vezérét, Ahmed Jaszin sejket 2004. márciusában Gáza városában egy mobiltelefonba rejtett táviányítású bombával ölték meg. Khaled Mesált is megpróbálták megölni Jordániában még 1997-ben. Akkor két zsidó ügynök a nyílt utcán(!) egy kólásdoboznak álcázott eszközből spriccelt mérget az áldozatra, ám a jordán rendőrök elfogták a merénylőket.

A súlyos diplomáciai válságot Izrael úgy oldotta meg, hogy haladéktalanul ellenszérumot küldtek a haldokló Mesálnak, aki így túlélte a merényletet. Az izraeli ügynökökért cserébe pedig Izrael elengedte Jaszin sejket, akit aztán hét évvel később megöltek.

Európai szemmel ez a hír azért is bír kiemelt jelentőséggel, ugyanis, ha esetleg pár vélt vagy valós hamaszos Európába menekülne, vagy már itt tartózkodik, akkor felkészülhetünk az utcán végrehajtott méregtámadásokra, a robbanó bombákra, és ki tudja még mire, mindezt úgy, hogy aligha lesz majd ország, amely tiltakozni merne a Moszad tevékenysége ellen. Mert Európa, ahelyett, hogy elhatárolódna, inkább importálja a közel-keleti konfliktust a kontinensre.

Fotó: AP/CZAREK SOKOLOWSKI

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);