daextlwcn_print_scripts(false);

Megszólaltak a német közmédiának azoknak a feltételezett elkövetőknek a szülei, akiket a tavaly februári kitörés napi támadások elkövetése miatt köröznek. Egyikük édesapja szerint közülük többen hajlandók lennének feladni magukat, de van feltételük: azt szeretnék, ha a német hatóságok nem adnák át őket Magyarországnak, hanem Németországban vonnák őket felelősségre – írja a balliberális Magyar Hang, azzal a felütéssel, mintha az antifáknak lenne lehetősége arra, hogy erkölcsi, vagy jogi magaslatról diktáljanak a tetteik után.

Több mint egy évvel az események után a német és a magyar hatóságok még mindig nem találtak meg kilenc embert, ellenük körözés van érvényben. Róluk a német közmédia és a Magyar Hang csak “fiatal bujkáló felnőttekként” tesz említést.

Az érzékenyítés észrevehető abban, hogy az egyik támadó édesanyját szóltatta meg a média és nem az áldozatokét.

Az anya arról beszélt, hogy szülőként hisznek abban, hogy a fiataloknak – úgy, ahogy más embereknek – joguk van a jogállami körülmények közötti eljáráshoz, és a bűnösség megállapítása esetén emberhez méltó börtönkörülményekhez, utána pedig „perspektívára a társadalomba való visszailleszkedésükhöz”. Ez pedig csak Németországban lehetséges – szerinte.

A német médiában megjegyezték, hogy miközben Olaszországban Salis körülményei miatt Giorga Meloni miniszterelnök felhívta Orbán Viktor magyar kormányfőt, Németországban alig kap figyelmet az ügy. Megszólaltatták a Helsinki Bizottság emberjogi szervezet képviseletében Kramer Lilit is, aki azt mondta: Salis esetében sem tettek kivételt; egy másik ügyben egy fogvatartottat például napokra bezártak vécépapír nélkül. Érdekes megjegyezni, hogy a Helsinki Bizottság emberjogi szervezete a 17 évig húzódó Budaházy-per kapcsán semmilyen észrevételt, aggályt nem fogalmazott meg.

Az egyik támadó édesapja arra panaszkodott, hogy embertelen börtönkörülmények fenyegetik a gyerekeiket.

– Az ártatlanság vélelme őket is megilleti. Nem követelhetem és nem akarhatom, hogy ott bárki bevalljon bármit. Tisztességes, alkotmányos eljárásban kell megállapítani, mi történt – jelentette ki.

Az MDR megkereste az ügyben a drezdai ügyészséget is, a hatóság azonban többszöri kérés ellenére sem adott érdemi tájékoztatást, mivel az veszélyeztetné a folyamatban lévő eljárás végrehajtását.

 

 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);