Az ATV Öt’ című műsorában többek között az volt a téma, hogy a kormány a munkaadóknak lehetővé tette, hogy az alkalmazottakat kötelezzék az oltás beadására.
A Magyar Közlönyben is megjelent a rendelet arról szól, hogy a munkaadó oltáshoz kötheti a munkavégzést, ennek hiányában a dolgozó fizetés nélküli szabadságra küldhető, majd ki is rúgható.
Lampé Ágnes az ATV műsorvezetője az intézkedés népszerűségéről kérdezte a vedégeket és arról, hogy Magyarországon várhatók-e olyan tiltakozások, mint Olaszországban, vagy Franciaországban.
“Vaffanculo”- Az olaszokat feldühítette, hogy oltási igazolvány nélkül nem dolgozhatnak
A műsorvezető kérdésére többen is elmondták, hogy az elégedetlenségből és a felháborodásból az oltatlanok hátrányos megkülönböztetése ellen kiálló Mi Hazánk jelentős erősödéssel számolhat. A radikális, nemzeti formáció továbbra is egyedüli pártként képviseli az oltatlanok jogait a Fidesz és a baloldal által alkotott Covid-koalícióval szemben.
Hont András azt emelte ki, hogy az oltatlanok további elnyomása nagyon könnyen jelentheti a kormány bukását. Ceglédi Zoltán szerint iszonyú botrány lesz ebből, míg Ónodi-Molnár Dóra újságíró úgy látja, hogy a Mi Hazánk ennek hatására még jobban meg fog erősödni.
„Én ezt már akkor is láttam, amikor a Mi Hazánk egyetlen pártként fogalmazta meg az oltásokkal kapcsolatos intézkedések kritikáját”
-mondta Ónodi-Molnár Dóra.
Ceglédi azt is hozzátette, hogy a kormány ezekkel a döntésekkel azt érte el, hogy a Kutyapárt és a Mi Hazánk is pozícióba fog kerülni és mind a két pártnak jó esélye van bekerülni a következő parlamentbe. A liberális Ceglédi szerint ez nagyon „sajnálatos”, de a Mi Hazánk most egy olyan jelentős szavazói bázissal találkozott, amely 2006-ban a Jobbikot is rövid időn belül tényezővé tette.
„Simán be fognak ezzel kerülni és én ettől nagyon félek”
-zárta a sort Konok Péter, a neomarxista történész.
A teljes beszélgetés:
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!