loading
Vélemény Belföld Külföld Videó Gyermekvédelem Bűnügy Gazdaság Kultúra Sport Tudomány Ökotáj In English Kiútkereső
2026. júl. 28. kedd
Támogatás
Kövesse a Magyar Jelent
Támogatás
  • FRISS HÍREK
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
  • Vélemény
  • Belföld
  • Külföld
  • Videó
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Ökotáj
  • In English
  • Kiútkereső
Menü
  • FRISS HÍREK
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
Rovatok
  • Belföld
  • Holtpont
  • Külföld
  • Videó
  • Kárpát-haza
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Ökotáj
  • In English
  • Hírek
  • Humor
  • Időjárás
  • Kiútkereső
  • Szórakozás
  • Jeles napok
  • Egyéb kategória
Támogatás

Bekeményít a fogyasztóvédelem: nyár végétől akár a raktárakat is ellenőrizhetik

Irányi Dániel
Gazdaság
2020. jún. 17. 10:11
2 perces olvasmány
  •   Facebook
  •   X (Twitter)
  •   Telegram
  •   E-mail
Bekeményít a fogyasztóvédelem: nyár végétől akár a raktárakat is ellenőrizhetik

A hatóság a jövőben nemcsak a fogyasztóval közvetlen szerződéses kapcsolatban lévő eladóval szemben járhat el jogsértés esetén, a szakemberek a kiskereskedő mellett a raktárat, nagykereskedőt, importőrt és gyártót is, a korábbi egy helyett tehát az ellátási lánc öt szintjét ellenőrizhetik.


Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelték, a törvénymódosítás a fogyasztóvédelem megerősítésével védi a magyar vásárlókat és a jogkövető vállalkozásokat. A hatóság mostanáig kizárólag olyan üzletben, webáruházban, applikációban végezhetett ellenőrzéseket, ahol végfogyasztó vásárolt vagy szolgáltatást vett igénybe.Az elmúlt időszak tapasztalatai azt mutatják, hogy ennél szélesebb körben is indokolt hatáskört adni az eljárások lefolytatására. A törvénymódosításnak köszönhetően a fogyasztóvédelmi hatóság nemcsak az üzlethelyiségbe, hanem például az áru tárolására szolgáló helyiségbe is beléphet, ott eszközöket, címkézési, csomagolási, egyéb munkafolyamatokat ellenőrizhet, iratokat ismerhet meg, díjmentesen mintát vehet.
A hatóság a jövőben nemcsak a fogyasztóval közvetlen szerződéses kapcsolatban lévő eladóval szemben járhat el jogsértés esetén, a szakemberek a kiskereskedő mellett a raktárat, nagykereskedőt, importőrt és gyártót is, a korábbi egy helyett tehát az ellátási lánc öt szintjét ellenőrizhetik.



Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelték, a törvénymódosítás a fogyasztóvédelem megerősítésével védi a magyar vásárlókat és a jogkövető vállalkozásokat. A hatóság mostanáig kizárólag olyan üzletben, webáruházban, applikációban végezhetett ellenőrzéseket, ahol végfogyasztó vásárolt vagy szolgáltatást vett igénybe.

Az elmúlt időszak tapasztalatai azt mutatják, hogy ennél szélesebb körben is indokolt hatáskört adni az eljárások lefolytatására. A törvénymódosításnak köszönhetően a fogyasztóvédelmi hatóság nemcsak az üzlethelyiségbe, hanem például az áru tárolására szolgáló helyiségbe is beléphet, ott eszközöket, címkézési, csomagolási, egyéb munkafolyamatokat ellenőrizhet, iratokat ismerhet meg, díjmentesen mintát vehet.

Gyakran előfordul, hogy webáruházak magánlakásban végeznek ügyfélszolgálati, kereskedelmi, raktározási tevékenységet. Az új előírások kiemelten súlyos közérdekből, például ha a fogyasztók egészsége, anyagi érdekeinek védelme indokolja, lehetővé teszik a belépést akár magánlakásba is az ügyészség előzetes engedélyével, szigorú garanciális rendelkezések mellett. Az efféle ellenőrzés az érintett alapvető jogainak tiszteletben tartásával, kizárólag 8-18 óra között, hatósági tanú közreműködésével hajtható végre, erre éves szintén mindössze néhány alkalommal lehet szükség – közölték.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium kezdeményezésére megvalósult, ellenszavazat nélkül elfogadott törvénymódosítás elemei augusztus második felében lépnek hatályba. A hatóság a jövőben gyorsabban, hatékonyabban meg tudja szüntetni a tisztességtelen piaci gyakorlatokat, hiszen jogosítványai a teljes ellátási láncra szólnak, és így célzottan, a jogsértés felmerülésének helyén teszik lehetővé az intézkedést – tették hozzá a tárca közleményében.

(MTI - Fotó: Pixabay)




 


Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
áruház magyar termék Kiemelt-jobb Fogyasztóvédelem
További cikkeink
Összes
Kép forrása: Getty Images
Készülhetünk a tartósan magas olajárakra?
A jelek szerint mégsem lesz 480 forint a benzin.
Gazdaság
2026. júl. 27. 07:49
Kép forrása: delmagyar.hu
Döntött a kormány: áfamentesek lesznek a vényköteles gyógyszerek
Az eddigi 5 százalékos áfakulcs szeptember 1-jétől megszűnik a receptre kapható készítményeknél.
Gazdaság
2026. júl. 23. 11:36
Kép forrása: Nestlé Magyarország
Év végén bezár a Nestlé diósgyőri gyára
Az év végén befejeződik az üreges csokoládéfigurák gyártása, a vállalat új befektetőt keres.
Gazdaság
2026. júl. 17. 16:25
A Deseda-beruházás látványterve | Kép forrása: epiteszforum.hu
A legnagyobb csendben adták át a Deseda kempinget – de miből fizetik ki a pórul járt vállalkozókat?
A pénzükre hiába váró alvállalkozók egy része már jogi útra terelné a Deseda-beruházás ügyét. Miközben a generálkivitelezőnek már csak a szerződéses összeg töredéke járhat, az alvállalkozók ismert követelései már most meghaladják ezt.
Gazdaság
2026. júl. 17. 08:49
Kép forrása: Szajlai János Facebook-oldala
Mi Hazánk: Kapitány István és a Tisza ne veszélyeztessék a hazai üzemanyag-ellátást!
A Mi Hazánk azonnali és érdemi lépéseket, valamint teljes körű tájékoztatást vár a kormánytól.
Gazdaság
2026. júl. 16. 21:36
Képmontázs forrása: MTI/turizmus.com
Milliárdos beruházás, hatszor módosított szerződés, ki nem fizetett alvállalkozók?
Évekig tartó csúszások, hat szerződésmódosítás és újabb százmilliók bevonása után Kaposvár önkormányzata szinte észrevétlenül vette át a Deseda Kempinget. Nem volt ünnepélyes kulcsátadás, nem jelent meg városházi sikerjelentés; a július 2-án lezárt műszaki átadás ténye csak egy képviselő kérdésére adott válaszból derült ki. Közben a Magyar Jelennek olyan alvállalkozók jelentkeztek, akik azt állítják: hónapok óta nem kapták meg az elvégzett munkájuk ellenértékét. Többen teljesítési igazolást sem kaptak.
Gazdaság
2026. júl. 16. 13:35
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Legfrissebb
Vélemény
2026. júl. 28. 21:30
A devizásokat több mint húsz éve csapták be a bankok!
Belföld
2026. júl. 28. 20:25
Szétesőben a pécsi Fidesz – függetlenként folytatja Nagy Klaudia
Tudomány
2026. júl. 28. 19:06
Nem jön össze a baba? Íme mit tehetsz a termékenység javításáért
Videó
2026. júl. 28. 18:11
Toroczkai nekiment Magyar Péternek a Parlament épületében!
Belföld
2026. júl. 28. 17:24
Dócs Dávid: A vadhús a közétkeztetésben egyszerre oldaná meg a túlszaporulat és a minőségi táplálék kérdését
Legfontosabb
Vélemény
2026. júl. 28. 11:28
A devizásokat több mint húsz éve csapták be a bankok!
Belföld
2026. júl. 28. 20:24
Szétesőben a pécsi Fidesz – függetlenként folytatja Nagy Klaudia
Tudomány
2026. júl. 28. 15:24
Nem jön össze a baba? Íme mit tehetsz a termékenység javításáért
Videó
2026. júl. 28. 13:38
Toroczkai nekiment Magyar Péternek a Parlament épületében!
Belföld
2026. júl. 28. 17:14
Dócs Dávid: A vadhús a közétkeztetésben egyszerre oldaná meg a túlszaporulat és a minőségi táplálék kérdését
Összes
Fotó: Magyar Jelen
Woke nyomás – globalista kultúragyilkosság és a genderlobbi
Megőrizhetők-e a nemzetek, a hagyományos értékek és a kulturális identitás a globalizáció korában, vagy egy gyökeresen új társadalmi modell épül a szemünk előtt?
Nyílt Sisak
2026. júl. 24. 18:05
Fotó: Magyar Jelen
Van itt még jogállam? – Tisztítótűz és zászlóháború
A résztvevők Magyar Péter „Tisztítótűz ” műveletének politikai és jogi következményeit, az elszámoltatás és a politikai tisztogatás közötti határvonalat, valamint a Pride zászlók Dunába dobása nyomán kialakult vitát elemezték.
Nyílt Sisak
2026. jún. 26. 18:05
Fotó: Magyar Jelen
„Miniszterelnök úrtól ez maga az önleleplezés!”
Az adásban szóba került Magyar Péter és a Tisza Párt szerepe, az Európai Unió migrációs politikája, valamint az is, hogy mennyire átlátható a magyar politikai elit vagyoni helyzete.
Nyílt Sisak
2026. jún. 12. 18:12
Fotó: Magyar Jelen
A Puzsér-videóra reagáltunk – Magyar Dávid elnézést kért
A Nyílt Sisak legutóbbi adása a Szélsőközép YouTube-csatornán futó Önkényes Mérvadó nagy vihart kavart epizódjáról szólt. A műsorban a téma pszichológiai, jogi és társadalmi következményeit elemezte Gulyás Anita a vendégeivel: Hal Melinda klinikai szakpszichológussal; Tóth Máté energiajogásszal; Horváth Tamással, a Magyar Jelen főszerkesztőjével; valamint Magyar Dáviddal, az Önkényes Mérvadó egyik résztvevőjével.
Nyílt Sisak
2026. máj. 22. 18:02
Képernyőmentés forrása: Magyar Jelen
Nyíregyházán kántorizál a pedofíliával vádolt görögkatolikus pap
Ebben az interjúban riporterünk egy ötgyermekes édesanyával beszélget, aki minden szülő legrosszabb rémálmát élte át.
Holtpont
2026. jan. 8. 19:15
Oknyomozó drograzzia Kecskeméten
Oknyomozó drograzzia Kecskeméten (+VIDEÓ)
A Holtpont legújabb adásában a Kecskemét mellett található no-go zónába látogattunk el, akciónk óta a kecskeméti lakosok tömegesen fejezik ki gratulációjukat felénk.
Holtpont
2025. dec. 4. 18:03
Az emberkereskedő maffia nyomában
Az emberkereskedő maffia nyomában
A bűnözők, akiket Magdolna fényképüket mutatva név szerint azonosított hírhedtek Heves vármegyében. Bár Lőrinciből származnak, a család behálózza a fél országot.
Holtpont
2025. okt. 9. 19:06
Fortress, avagy a legnagyobb hazai álbrókerbotrány
Fortress, avagy a legnagyobb hazai álbrókerbotrány
Sz. Zsolt, korábbi nevén F. Sz. Zsolt azt hitte, kitalálta az évszázad bűntényét és ha el is kapják, némi segítséggel megoldja, hogy a végtelenségig elhúzódjon a büntetőeljárása, jogerős ítélet nélkül úgy sem lehet senkit túl hosszú ideig rácsok mögött tartani.
Holtpont
2025. júl. 25. 21:42
Friss hírek
Összes
Kép  forrása: wikipedia.org
A devizásokat több mint húsz éve csapták be a bankok!
Meddig várjanak még a károsultak?
Vélemény
2026. júl. 28. 21:30
Kép forrása: Nagy Klaudia Facebook-oldala
Szétesőben a pécsi Fidesz – függetlenként folytatja Nagy Klaudia
A bukott kormánypárt bomlása immáron országos.
Belföld
2026. júl. 28. 20:25
Forrás: Pexels
Nem jön össze a baba? Íme mit tehetsz a termékenység javításáért
Azt mondják, hogy a legszebb magyar ellenállás a bőséges gyermekáldás. Mivel kiemelten fontosnak tartom nemzetünk fennmaradását, valódi kutatásokból utánajártam, és igazolt tudományos eredmények alapján összegyűjtöttem egy helyre azokat a tényezőket, amelyek a mai világban akadályozhatják a gyermekáldást vagy csökkenthetik a termékenységet – ugyanis egyre több ismerősömtől hallom a problémát, ami kifejezetten aggasztó a jelenlegi születésszámot tekintve akár Magyarországot, akár pedig Európát nézzük. A teljes termékenységi ráta 2025-ben Magyarországon 1,31 volt, 2026-ban májusig pedig 1,26, ami borzasztóan alacsony.
Tudomány
2026. júl. 28. 19:06
Fotó: Magyar Jelen
Toroczkai nekiment Magyar Péternek a Parlament épületében!
Természetesen szó sincs tettlegességről, a Mi Hazánk elnöke ezúttal nemcsak az országházi padsorokban, hanem a Magyar Jelen mikrofonja előtt is számonkérte a miniszterelnököt.
Videó
2026. júl. 28. 18:11
Dócs Dávid | Kép forrása: Dócs Dávid Facebook-oldala
Dócs Dávid: A vadhús a közétkeztetésben egyszerre oldaná meg a túlszaporulat és a minőségi táplálék kérdését
A Mi Hazánk politikusa írásbeli kérdéssel fordult a kormányhoz.
Belföld
2026. júl. 28. 17:24
Kép forrása: Demokrata
Franciaországban újabb halálpárti intézkedések nyertek teret
Július 15-én a francia nemzetgyűlés végleg elfogadta az asszisztált öngyilkosságról szóló törvényt.
Külföld
2026. júl. 28. 16:16
Kép forrása: Novák Előd YouTube-csatornája
Visszaállíthatják az MVSZ állami támogatását a Mi Hazánk kezdeményezésére
Az állampolgársággal kapcsolatos kérdésre Tarr azonban nem válaszolt.
Belföld
2026. júl. 28. 15:17
Paksi atomerőmű | Kép forrása: Shutterstock
Történelmi mélyponton a Duna vízszintje, még Paks teljesítményét is csökkenteni kell
Az atomerőmű hűtését ugyanis a Duna vize biztosítja, a biztonságos üzemelés érdekében átmeneti teljesítménycsökkentésre volt szükség.
Belföld
2026. júl. 28. 14:24
Kép forrása: Lantos János Facebook-oldala
Gyorshír: Sztrájkbizottság alakult Szegeden ma reggel!
A hírt Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetvezetője hozta nyilvánosságra Radics Gábor szakszervezeti titkár információi alapján.
Belföld
2026. júl. 28. 13:38
Kép forrása: 777blog.hu
Felgyújtották a szabadtéri oltárt és meggyalázták a Mária-szobrokat Medjugorjéban
A rongálók azt a Szűzanya-szobrot sem kímélték, amely a hagyomány szerint a jelenések helyszínén áll. A szobor arcát, felsőtestét, kezeit és lábait fekete festékkel fújták le, a talapzatára pedig a „Devil in a skirt” (magyarul: „Ördög szoknyában”) feliratot festették.
Külföld
2026. júl. 28. 12:42
Kép forrása: Lipták Tamás
Megalakítják a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalt
Az Országgyűlés 143 igen szavazattal elfogadta az NVVH felállításáról szóló törvényjavaslatot.
Belföld
2026. júl. 28. 11:44
Fotó: Lipták Tamás/Magyar Jelen
A Mi Hazánk egyetértett az új egészségügyi miniszterrel: „Tragikus” a magyarok állapota
Apáti István tragikusnak nevezte a magyarok egészségi állapotát és a háziorvoshiányt, valamint az ápolóhiányt is a legsúlyosabb problémák közé sorolta.
Belföld
2026. júl. 28. 10:38
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Impresszum
Kövesse a Magyar Jelent
  • Friss hírek
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
  • Belföld
  • Holtpont
  • Külföld
  • Videó
  • Kárpát-haza
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
1999 - © Magyar Jelen | Minden jog fenntartva!
Kommentszabályzat Adatkezelési tájékoztató Süti beállítások