loading

"A negyedik hullám az oltatlanok hulláma" - állítják a politikusok

2021. szept. 1. 16:50
2 perces olvasmány
"A negyedik hullám az oltatlanok hulláma" - állítják a politikusok

A negyedik hullám leginkább azokat fenyegeti, akik még egyáltalán nincsenek beoltva, így mindenkit - aki még ezt nem tette volna meg - arra bátorítok, hogy oltassa be magát - írta Facebook-oldalán Varga Judit igazságügyi miniszter. 

"Az oltás életet ment! A delta vírusmutáns több európai országban és már hazánkban is terjed, a negyedik hullám jelei már több országban érzékelhetőek, és a beoltatlanok vannak a legnagyobb veszélyben, ezért kérjük, hogy aki még nem oltatta be magát, az jelentkezzen háziorvosánál vagy regisztráljon és foglaljon időpontot az interneten"

- tette hozzá Varga Judit.

Ezzel a kijelentéssel számos probléma van. Legelőször is az, hogy nem igaz. Mind ">az izraeli, mind ">az izlandi példa azt mutatja, a beoltottak megfertőződnek, és terjesztik is a vírust. Izlandon ráadásul nagyobb arányban, mint azok, akik erős immunrendszerükben bízva nem kértek a vakcinákból. A "fenyegeti" kijelentés megint csak túlzó (vagy szándékosan hangulatkeltő), hiszen ">a delta variáns mortalitása 0,1 százalék körül mozog!

[caption id="attachment_62634" align="aligncenter" width="807"] A fideszes Zsigmond Barna Pál mélyen egyetért abban, hogy "továbbra is az oltás a megoldás"[/caption]

De hát a vírushisztéria kezdete óta a tények vajmi keveset számítanak. Ezzel át is térhetünk a következő pontra, a mantra veszélyességére. Ilyen kijelentéseket hallhattunk ugyanis Izraelből és Németországból is. Joe Biden amerikai elnök ">szerint pedig aki nem oltatja be magát, az "feleannyira sem okos, mint amilyennek hiszi magát". (A megjegyzés ironikus mivoltától most tekintsünk el.)

És ez miért veszélyes? Például azért, mert ez a mantra a társadalom széles körében legitimálja az olyan diszkriminatív (ráadásul teljesen indokolatlan és értelmetlen) kényszerítő intézkedéseket, mint a tömegközlekedési eszközökről, plázákból, egyetemekről való kitiltások, vagy a munkahelyről való elküldés. Az előbbieket Franciaországban és Olaszországban már gond nélkül alkalmazzák, hozzájuk igyekszik felzárkózni Németország. Az utóbbi pedig már Magyarországon is bevett gyakorlat, és a kormány kommunikációjából az látszik, hogy sajnos hazánkat teljes egészében bele kívánják vinni ebbe a globális játékba.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás