Alkotmánybírósághoz fordul a Mi Hazánk a katatörvény miatt

A Mi Hazánk országgyűlési képviselőcsoportja nem támogatta a katás adózókra vonatkozó törvény módosítását, ezért amennyiben azt Novák Katalin köztársasági elnök aláírja, az Alkotmánybírósághoz fordulunk.
A szeptember elsejétől életbe lépő törvénymódosítással a Fidesz több mint 400 ezer katás vállalkozó, így több százezer magyar család napi megélhetését sodorta veszélybe, miközben számos olyan globális nagyvállalatot nem sújt különadóval, amelyek az elmúlt évek kríziseinek a haszonélvezői voltak, ahogy a kaszinókat és a saját oligarcháit sem adóztatja meg.
Meggyőződésünk, hogy a korábbiakhoz képest jóval kevesebb bevétel fog származni ebből az adónemből, így a költségvetés helyzete nem javulni fog, hanem romlani. Úgy látszik, hogy a hazug propagandával ellentétben mégis a magyar emberekkel, jelen esetben a katás vállalkozókkal fizettetik meg a háború és választási kampány árát - írja közleményében dr. Apáti István, az Országgyűlés Vállalkozásfejlesztési bizottságának elnöke, a Mi Hazánk alelnöke.
A Mi Hazánk a tegnapi nap folyamán a parlamenti vitanapon is jelezte, hogy elfogadhatatlannak tartja a kata egyik napról a másikra történő kivéreztetését. A párt képviselői"> részt vettek a tüntetésen, de közösködni nem kívántak a balliberális pártokkal.
[embedyt]
Nem a Mi Hazánk az egyetlen, aki nem kér a Momentumból
A Momentumra a népszerű vendéglátós is kiakadt:
Tibi atya azóta újabb frissítéseket tett közzé.
A Kossuth tér a mindenkori hatalom számára azért fontos, mert lehet ott úgy tüntetni, hogy közben nem zavar senkit. Nem megy ott jelentős villamosvonal, nem közlekedési csomópont, a metrót nem zavarja. Ahogy a Momentum főnöke egyszer mondta: majd megunják, és hazamennek.
A tüntetők jól éreztek rá maguktól, hogy nem egy dísztéren kell kiállni az igazunkért, hanem ott, ahol valóban fáj: a legforgalmasabb hidakon. A Momentum abból akar politikai tőkét kovácsolni, hogy domesztikálja a tüntetést. Ez nekik nekik egyrészt azért jó, mert a polgár - ahogy a kisvállalkozók - elvégzi a munka nehezét, nekik meg elég odaállni a kész munkához, mintha ők csinálták volna. Másrészt, elhitethetik a polgárral, hogy a kezdeményezéseihez okvetlenül politikus kell.
Harmadrészt, és ez a legfontosabb, így lehet a hatalom számára komfortos tüncikét csinálni, ami megint nem szól semmi másról, mint a tartalmatlan, könnyű munkával elért, pillanatnyi politikai haszon hajhászatáról. A bukott politikust ne tűrjük a tüntetésen! Ha kisvállalkozót akart volna képviselni az elmúlt 12 évben, bármikor megtehette volna. Ez most a polgárok dolga! Dicsértessék! - Írta a fröccspápa, aki az MSZP-t és Kunhalmi Ágnest sem hagyta szárazon.
Kunhalmi Ágnes szerint ez a tüntetés kell, hogy az ellenzéki politikusok kikerüljenek a választások utáni depresszióból.
Szinte látom magam előtt, ahogy Donáth Anna EP-képviselő, Jakab Péter és Tordai Bence egy sötét szobában szoronganak a havi többmillió forintjukkal, a 100%-os lakhatási támogatásukkal, az utazási támogatásaikkal meg az egyéb költségeikkel (merném én leírni az adóbevallásomban úgy, ahogy nekik a vagyonbevallásukban sem kell).
Gyurcsány a tömeg demoralizálására vízágyúkat és készenléti rendőröket vezényelt. Orbánnak Kunhalmit, Jakabot meg Donáthot még vezényelni sem kell, a 4. 2/3 összehozása után maguktól is kimennek mások ügyén élősködni.
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás