loading

Egy jó lángosra még az "Államtanácsos úr" sem tud nemet mondani

2023. febr. 21. 18:44
3 perces olvasmány
Egy jó lángosra még az "Államtanácsos úr" sem tud nemet mondani

Lángosozni hívta a magyar külügyminiszter a kínai „Államtanácsos urat”, majd kikérte szakmai véleményét a helyi specialitásról. A pártállam delegáltjának a lángos ízlett, így senki megélhetése nem került veszélybe, és baleset sem éri majd a lángosost.

A hír önmagában megtévesztő lehet, s ha a videón nem Szijjártó Péter szerepelne, akár azt is hihetnénk, a felvétel a ’80-as években készült. Ám szó sincs erről, Európa legvidámabb barakkjában ugyanis megállt az idő.

A jókedélyű csevegésre ráadásul mindenki hozta a saját tolmácsát is, hogy a másik is érezze a státuszt. (Véletlenül sem arról van szó, hogy a kommunisták esetleg nem bíznak a magyar tolmácsban, netán attól tartanak, hogy valamit félrefordít vagy elhallgat, ezért kellett egy megbízható pártkáder is Államtanácsos elvtárs úr mellé.)

A találkozó során (legalábbis a videó tanulsága szerint) nem kerültek szóba a hamarosan felépülő debreceni akkumulátorgyárral kapcsolatos aggályok, ellenben jót beszélgettek a magyar és kínai konyha hasonlóságáról. Legalábbis Államtanácsos úr, miután megkóstolta a helyi lángost, azt állította,

ez a kínai és a magyar gasztronómia teljesen kiváló összetétele.


Ez most bók vagy sértés volt? 


Ismerve a kínai konyha működését, őszintén reméljük, nem a sütéshez használt olaj ízében érzett hasonlóságot Államtanácsos úr, mert akkor van okunk az aggodalomra. Kínában ugyanis az utcai bódék, sőt még az éttermek között is bevett gyakorlat a használt sütőolajat kinyerni a kukákból, illetve a város csatornahálózatából.



Az alábbi videón derék vendéglátósunk nem is zavartatja magát a kamera láttán. Állítólag még el is mondja a felvételt készítő személynek, hiába jelenti fel,
minden, amit tesz, az állampárt engedélyével történik.


Óvatosan a kínai ételekkel 


Kommunista Kínában "régi hagyománya" van az ételmérgezésnek. 2008-ban nemzetközi botrány is lett a kínai étel-export miatt, ami a (főleg japán) fogyasztók körében széleskörű ételmérgezést okozott. A helyzet azóta sem javult, még a 2022-es téli olimpián is az „igénytelenségre”, illetve az ételre panaszkodtak az európai és amerikai sportolók. Az állampárt egyébként igen morcos is volt, amiért kiszivárgott a nyugati médiába is, hogy dacára minden kísérletüknek, az olimpiai játékok kezdetéig ">nem tudták megoldani, hogy a nyugati gyomor számára is befogadható legyen az, amit arrafelé ételnek hívnak. Sőt, később egy cikk szerint még egy felhívást is közzétettek, hogy óvatosan a kínai "hússal", mert a túlfogyasztása esetén könnyen fennakadhat az ember a doppingteszten.

Mindezek fényében komolyan gondoljuk, hogy egy ország, mely nem csak az exportra szánt, de a saját állampolgárainak felszolgált ételek esetében is nagy ívben tesz az alapvető higiéniai előírásokra és minőségbeli követelményekre, az majd idegen földön oda fog figyelni, hogy a súlyosan mérgező vegyianyagokkal dolgozó gyára biztonságos és környezettudatos legyen?

Szijjártó Péter"> szerint igen. Én pedig elhiszem neki, ha elmegy Kínába, és egy véletlenszerűen kiválasztott utcai árusnál megebédel, majd másnap nem a wc-kagylóra támaszkodva jelentkezik be a következő videójában…

Irányi Dániel

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás