loading

A kormány még egy évvel meghosszabbította a Facebook adómentességét

2023. máj. 22. 15:58
3 perces olvasmány
A kormány még egy évvel meghosszabbította a Facebook adómentességét

Az országgyűlési képviselők többsége a határozathozatalok után elhagyta az üléstermet, így minden akadály elhárult, következhettek az interpellációk. 

Novák Előd Dr. Varga Judit, igazságügyi minisztert címezte, akit arról kérdezett, hogy meddig nem szeretne még érdemben tenni a kormány semmit a Facebook cenzúrája ellen.

Immár a Hetek Facebook-oldalát is letiltással fenyegeti a Zuckerberg-gépezet, (ami valószínűleg jobban fáj a Fidesznek, mint a Mi Hazánk oldalainak törlése- a szerk.) mert egy éve közöltek egy ártatlan MTI-hírt, benne Toroczkai László nevével. A hírportált csökkentett megjelenítésszámmal bünteti a Facebook, ahogy korábban pl. az Indexet is, szintén a Mi Hazánk elnökének említése miatt. Mindenki tudja, a Facebook milyen önkényesen, indokolás és jogorvoslati lehetőség nélkül, sőt sokszor a konkrét, büntetett bejegyzés megjelölése nélkül hoz szankciókat, akár felhasználók korábbi teljes képgalériájának és más adatainak, kapcsolatainak váratlan törlésével. Bárkire, bármikor lesújthat a Facebook ítélőszéke- ismertette az évek óta fennálló helyzetet Novák Előd.

A Facebook elsőként a legolvasottabb jobboldali hírportál, a Kuruc.info oldalát tiltotta le 2013-ban, majd a 2019-es EP-választási kampányban nemhogy törölték a listavezető Toroczkai László 207 ezer követővel rendelkező oldalát, de azóta leírni sem szabad pártelnökünk és frakcióvezetőnk nevét, monogramját sem, titulusával körbeírva sem, sőt ha látszik arca a felszólalásom alatt, akkor az én videómat is letiltja a Facebook, ilyenkor néha azt kívánom, bár inkább Gyurcsány mellé ülne, de hát mi nem a Jobbik vagyunk, hogy megtűrjük sorainkban az eszelős, tömegbe lövető, hazudozó Gyurcsányt- tette hozzá.

4 és fél évnyi mentesség, 0%-os adókulcs, miközben szinte világrekord méretű áfával sújtják a magyar embereket.

Pedig idén 15 milliárd forint bevételt várhattunk volna a reklámadóból a kormányzati becslések szerint-

világított rá a Mi Hazánk alelnöke arra, hogy a kormány meghosszabbította a techcégek reklámadó alóli mentességét.

Tévedés az a megközelítés, hogy a magántulajdonban lévő Facebook azt tilt ki a felületéről, akit akar, mert ennyi erővel egy vendéglő vagy diszkótulajdonos is kiírhatná, hogy cigányok nem léphetnek be. A kormányt a kettős mérce jegyében mégis csak az utóbbi zavarja. Miért nem lép fel a Facebook önkényével szemben is?

Itt érdemes lapunk olvasóinak arra visszaemlékezni, hogy alig néhány évvel ezelőtt a kormány a koronavírus elleni védekezés égisze alatt kitiltotta az oltatlanokat a sportlétesítményekből, szórakozóhelyekről, rendezvényekről.

Novák Előd felvetésire Répássy Róbert válaszolt, aki természetesen nem értette a cigányokról szóló hasonlatot, értékelése szerint a kormányra nem tartozik, hogy a Facebook visszaállítja-e a Mi Hazánk oldalait, majd felhívta a figyelmet egy EU-s rendeletre, amely a szólásszabadság megsértéséhez jogorvoslati lehetőségeket, belső panaszkezelési rendszert ír elő. A legnagyobb közösségi oldalon működik a belső panaszkezelési rendszer, bár ennek felhasználóbarátsága megkérdőjelezhető. Magyarország előtt az a feladat áll, hogy 2024 februárjáig kijelölje azokat a hatóságokat, akik betartatják ezeket a rendeleteket.

Novák ezzel szemben úgy látja, hogy a magyar kormány és a Facebook között inkább egy paktum fedezhető fel, a Fidesznek kiemelt feladata lenne a szólásszabadság nemzeti hatáskörben való biztosítása.

 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás