„Magyarország Alaptörvénye, valamint a Büntető Törvénykönyv világosan fogalmaz a kommunista diktatúra jelképeinek és eszméinek nyilvános terjesztésével kapcsolatban. Ennek ellenére az elmúlt években több olyan esetről is beszámolt a sajtó, amelyek azt mutatják, hogy az illetékes hatóságok szemet hunynak a törvények megsértése felett” – írta Pintér Sándornak címzett írásbeli kérdésében Novák Előd.
Ágoston Balázs
„Ideje rendet tenni" című cikkében olyan esetekről számol be, ahol a hatóságok nem lépnek fel a törvénysértő megnyilvánulásokkal szemben. Ezzel kapcsolatban Novák Előd emlékeztet:
„egy Fáklya nevű szélsőbaloldali szervezet, amely magát nyíltan kommunistának vallja, nemrég Lenint és sarló-kalapácsot ábrázoló plakáttal népszerűsítette a Forradalmi Kommunista Internacionálé megalakítását a Facebookon. Szintén az előbb említett közösségi médiában és a nagy nyilvánosság előtt parádézik vörös csillagokkal a Munkásőr Emléktársaság. Mindezt következmények nélkül teszik, holott megsértik a Btk.-nak az önkényuralmi jelképekről szóló 335. paragrafusát."Novák Előd arra is felhívta a figyelmet, hogy „a Tanácsköztársaság-emlékműnél dicsőítették az 590 embert meggyilkoló első magyarországi vörösterrort a világszerte több mint százmillió halálos áldozatot követelő kommunizmus hazai éljenzői”. Hozzátette, a Demokrata újságírói megkeresték a rendőrséget azzal, hogy ez a rendezvény a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvény 14. paragrafusát sérti, de a Budapesti Rendőrfőkapitányság azt közölte, hogy az adott időben és az adott helyre nem jelentettek be előre gyűlést. Ezután megkérdezték a BRFK-t, hogy elindították-e a szükséges eljárást az összejövetel szervezői és résztvevői ellen – tekintettel arra, hogy a Btk. 333-as paragrafusába ütközik –, a válaszuk az volt, hogy „bűncselekmény vagy szabálysértés gyanúja nem merült fel, eljárás nem indult.” Jogos a kérdés tehát Ágoston Balázstól, hogy ezek alapján lehet majd ünnepelni a nyilas hatalomátvételt is a jövőben?
„Április 4-én összesen mintegy százan vettek részt azon a rendezvényen, amelyet a Magyar Antifasiszta Liga szervezett” – írja Lipták Tamás, a Magyar Jelen újságírója. Budapest 80 évvel ezelőtti „felszabadítására” való megemlékezésen Finta Gábor a Marx Károly Társaság részéről határozottan kijelentette, hogy „minden történelemhamisítás ellenére leszögezhetjük, hogy ez felszabadulás volt” – idézte Novák. A Mi Hazánk politikusa említette Sej Lászlót, a Munkásőr Emléktársaság vezetőjét, aki szerint „Sztálin elvtárs április 4-ét jelölte ki” a felszabadulás napjának, amely „fényes ünnepként ragyog minden becsületes magyar szívében”. Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke azt mondta, „én nem hiszem, hogy az Alföldről följövő parasztember az megszállta volna Budapestet, vagy az elnyomott munkásosztályt”. A több tízezer meggyalázott, megerőszakolt magyar nő kapcsán Thürmer azt mondta, „nem tudom, hogy azok az adatok, amelyeket mond, azok mennyire felelnek meg a valóságnak”. A pártelnök szerint a szovjetek nem követhettek el háborús bűnöket, mivel nincsenek olyan nemzetközi bírósági ítéletek, melyek kimondanák azokat.
Mindezek ismertetése után Novák Előd a következő kérdéseket intézte a belügyminiszterhez:
1. Meddig nézik tétlenül a hatóságok, hogy a kommunista diktatúra gyilkos eszméit és jelképeit nyíltan terjesszék Magyarországon, miközben ez egyértelműen törvénysértő?
2. Kinek az utasítására vagy mulasztásából maradnak következmények nélkül a kommunista rendszert éltető megnyilvánulások és rendezvények?
3. Miért asszisztál a rendőrség olyan rendezvényekhez, ahol a Tanácsköztársaságot, Sztálint vagy a szovjet megszállást dicsőítik, miközben a hatályos törvények szerint ezek büntetendőek?
4. Ön szerint elfogadható lenne, ha február 11-én a nyilas hatalomátvételt vagy a náci rezsimet is éltetnék közterületen? Erre is azt reagálná a rendőrség, hogy nem merült fel bűncselekmény gyanúja?
5. Milyen konkrét lépéseket kíván tenni belügyminiszter úr annak érdekében, hogy a kommunista önkényuralmi jelképek és eszmék terjesztése a jövőben ne maradjon következmények nélkül Magyarországon?
A politikus várja Pintér érdemi válaszát, hogy Magyarországon valóban mindenkire egyformán vonatkoznak-e a törvények.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!