loading
Menü
Támogatás

Nem nyomoz a rendőrség a Himnusz meggyalázásának ügyében sem

2025. szept. 24. 09:27
3 perces olvasmány
Nem nyomoz a rendőrség a Himnusz meggyalázásának ügyében sem

Novák Előd a Facebook-oldalán közölte, hogy a rendőrség elutasította feljelentését a himnusz augusztus 20-i, állami rendezvény színpadján történt meggyalázása miatt. A Mi Hazánk politikusa emlékeztet, hogy a hatóságok korábban a drag queen Mia Szösz által a Budapest Pride-on elkövetett zászlógyalázás ügyében sem indított végül eljárást.

Novák Előd bejegyzésében emlékeztet, hogy a Btk. 334. §-a a nemzeti jelkép megsértése nevű bűncselekményt elvileg így rendeli büntetni: 

„Aki nagy nyilvánosság előtt Magyarország himnuszát, zászlaját, címerét vagy a Szent Koronát sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, illetve azokat más módon meggyalázza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő”. A rendőrség feljelentést elutasító válasza szerint azonban: 

A Himnusz alatt tanúsítandó viselkedés vonatkozásában nincsenek hivatalos »szabályok«, az előadó által mutatott cselekvés a nemzeti jelkép lealacsonyító vagy sértő szándékát nem fejezi ki, az csupán erkölcsi szempontból kifogásolható.” 

Novák Előd felteszi a jogos kérdést, hogy ebben az esetben mégis mit ér a törvény a Himnusz gyalázásának tilalmáról. Szerinte nagyjából annyit, mint a gyermekvédelmi jogszabály. 

Rogánnak kell felelnie

A végrehajtó maffiával összefüggésben is képbe került Rogán Antalnak még két napja maradt válaszolni Novák azon kérdésére, hogy mennyit fizetett ezért a gyalázatért a bevándorló hátterű énekesnőnek, és hogy egy ilyen gyalázat után visszakövetelik-e a pénzt az elfogadhatatlan teljesítés miatt. 

Korábban Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára a kérdésre, hogy ki szervezte és finanszírozta a rendezvényt, azt válaszolta, hogy: 

A szervezők célja a nemzeti ünnep méltóságának megőrzése, valamint a programok elsődleges célja a sokszínű, színvonalas élmény nyújtása, Magyarország kulturális értékeinek bemutatása”. 

A Mi Hazánk politikusa szerint az, hogy sikerült-e ez a cél Rogán Antal szerint, két nap múlva elvileg kiderül.

Nem először gyaláztak nemzeti jelképet idén nyáron

Novák Előd felidézi, hogy a Szent István Nap ünnepi rendezvénysorozatának részeként Budapest számos pontján rendeztek ingyenes koncerteket, a Műegyetem rakparton felállított színpadon lépett fel Ajsa Luna, a bevándorló hátterű énekesnő, aki egy másik dal ritmusára, cigivel a kezében, a színpad szélén ülve „énekelte el” a Himnuszt, borzasztóan hamisan, a szövegben is megzavarodva.

Korábban szinte méterre pontosan ugyanazon a helyszínen a törvénytelen LMBTQ-felvonulás végén egy Mia Szösz nevű transzvesztita nyomorult produkciója közben földhöz vágta a magyar zászló színeit megjelenítő kokárdát, ám a rendőrség szerint nem merítette ki a Btk. 334. §-át, holott az a magyar zászló védelmét is tartalmazza. 

Novák emlékeztet, hogy miután már „antiszemitizmus elleni miniszterelnöki megbízottja” is van az Orbán-kormánynak (a korábban az SZDSZ-ben politizáló Bóka János személyében), nem csoda, hogy Horváth Tamás, a Magyar Jelen főszerkesztője ezt írta Facebook-oldalán: 

Látom, hogy az antiszemitizmus elleni küzdelem nagyon fontos a kormánynak, de kérdem én: mikor lesz zéró tolerancia a magyarellenességgel szemben is?” 

Emlékezetes, hogy idén nyáron az antiszemitának bélyegzett ír Kneecap zenekar tagjait három évre kitiltották Magyarországról. Mindeközben úgy tűnik, hogy a magyar himnusz és zászló, illetve a Szent Korona szabadon gyalázható. 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás