loading
Menü
Támogatás

Tuzson: A kormány megbízásából megvizsgáltam, hogy érintett-e a kormány

2025. szept. 26. 21:14
2 perces olvasmány
Tuzson: A kormány megbízásából megvizsgáltam, hogy érintett-e a kormány

A Szőlő utcában található Budapesti Javítóintézet igazgatója érintett lehet több fiatal lány prostitúciós közvetítésében. Bár nem a Szőlő utcában, egy korábbi munkahelyén információink szerint közvetíthetett egy 13 éves lányt, akit éjszaka kivitt, de csak hajnali 3-kor hozott vissza tépett ruhában. A Magyar Közlönyben szeptember 24-én megjelent kormányrendelet értelmében Orbán Viktor miniszterelnök felhatalmazta Tuzson Bence igazságügyi minisztert a javítóintézetben történt visszaélések kivizsgálására. Ennek következtében Tuzsonnak vagy meghatalmazottjának lehetősége nyílik betekinteni a büntetőeljárással kapcsolatos dokumentumokba, valamint vizsgálatainak eredményeiről, megállapításairól a kormányt és a nyilvánosságot tájékoztatja. Az igazságügyi miniszter olyan serényen végezte el feladatát, hogy a szeptember 24-én 13 órakor hatályba lépő jogosultságait kihasználva rekordsebességgel, már szeptember 24-én 11:59-kor előrukkolt a jelentésével egy Reels-videóban.

„Nyuszi vagy, McFly?”

Amennyiben a politikus nem úgy mutatott ilyen kiemelkedő teljesítményt, hogy előkapott egy fluxuskondenzátort, és meghaladta az óránkénti 88 mérföldes sebességet, felmerülhet a gyanúja annak, hogy valamilyen simliskedés áll a háttérben. Az egyik lehetséges magyarázat az, hogy már azelőtt hozzáférhetett a szükséges dokumentumokhoz, hogy hivatalosan felhatalmazták volna erre – ami jogi szempontból megkérdőjelezhető lehet. Egy másik lehetőség pedig, hogy a jelentés a nyomozati anyagok elemzése nélkül készült el, ami pedig annak hitelességét teheti kétségessé.

Tuzson az említett Reels-videóban kijelentette, hogy „a vizsgálat egyértelműen megállapította, hogy ebben a büntetőügyben kiskorú sértett nem merült fel”. Az igazságügyi miniszter úgy fogalmazott, hogy „minden alapot nélkülöző aljas rágalom az, hogy az ügyben politikus neve felmerült volna”,

majd hozzátette, hogy „a miniszterek ártatlanságához kétség nem fér”.

Tehát egy miniszter megállapította, hogy a miniszterek ártatlanok.

Hasta la vista, Tibi

A Magyar Jelenen is beszámoltunk arról, hogy szeptember 22-i hatállyal Sulyok Tamás köztársasági elnök felmentette Ibolya Tibort, a legfőbb ügyész büntetőjogi helyettesét. Ibolya májusban valótlan tartalmú választ adott Toroczkai László Aladár-ügyben az Országgyűlésben benyújtott írásbeli kérdésére. A Mi Hazánk Mozgalom közleménye szerint „az ellentmondás nem magyarázható adminisztrációs hibával”, továbbá „dr. Ibolya Tibor Béla átlépte a tisztségéből fakadó hatáskör és felelősség erkölcsi határait”, így a párt azonnali hatályú lemondását követelte.

Ez végül megvalósult – bár nem a tisztségviselő lemondásával, hanem azzal, hogy terminálták pozíciójából. Amennyiben Tuzson Bence igazságügyi miniszter esetén bebizonyosodik, hogy jogszerűtlenül járhatott el a Szőlő utcai javítóintézettel kapcsolatos vizsgálat során, dőlhet a következő dominó is a magas rangú tisztségviselők sorában.

(Kiemelt kép forrása: Origo)

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás