loading
Menü
Támogatás

Budapest élre állt egy nemzetközi listán, de senki nem lehet rá büszke

2025. dec. 5. 09:58
2 perces olvasmány
Szemét a Corvin-Negyednél (Fotó: Magyar Jelen) Szemét a Corvin-Negyednél (Fotó: Magyar Jelen)

A Racial Storage nemzetközi hálózata azt vizsgálta, vajon mely, a turisták által egyébként kedvelt célpont lehet a legkoszosabb, legszemetesebb város. A végeredményre pedig mi, magyarok ezúttal nem lehetünk büszkék… A cég több mint 70 ezer Google-véleményt elemzett, amelyben a turisták értékelést adtak 100 népszerű nagyváros látványosságaival kapcsolatban. Majd kimondottan tisztaságuk, illetve piszkosságuk alapján rangsorolták a világszerte vonzó célpontokat – szúrta ki az economx.hu.

Kezdjük a mellbevágó ténnyel, ami talán éppen a budapestieket nem lepte meg:

a legkoszosabb város címet a magyar főváros érdemelte ki a turisták értékelése alapján. 

A portál szerint a látogatók közel 40 százaléka panaszkodott a magyar főváros tisztaságára, a sok szemétre és az elhanyagoltságra, a karbantartási hiányosságokra. A Radical Storage úgy véli, ez főleg abból adódhat, hogy Budapest hulladékgazdálkodási rendszere egyszerűen nem tud lépést tartani a turistaforgalom rohamos növekedésével. 

A magyar főváros mögött nem sokkal maradt le Róma a túlcsorduló utcai kukákkal és sok szeméttel, Las Vegas a hatalmas bulifolyam okozta tisztasági problémákkal és Firenze, ahol a takarítók egyszerűen alig férnek be a szűk utcákba a turistáktól. Párizs, Milánó és Brüsszel a rengeteg cigarettacsikkel és a koszos utcákkal került fel a méltatlan listára, Frankfurtban és Kairóban pedig a forgalom és a sok szemét zavarta a látogatókat. 

Íme a turisták szerint a legkoszosabbnak tartott tíz város:

  1. Budapest
  2. Róma
  3. Las Vegas
  4. Firenze
  5. Párizs
  6. Milánó
  7. Verona
  8. Frankfurt
  9. Brüsszel
  10. Kairó. 

A kutatás azért a makulátlan városokat is kiemeli. Eszerint a látogatók leginkább Krakkó, Szingapúr, Varsó, Sardzsa és Doha tisztaságát dicsérték. A portál végül megjegyzi, hogy a rangsorok vélhetően nem változtatják meg bárkinek is az utazási bakancslistáját, de legalább tudjuk, hová csomagoljunk kézfertőtlenítőt, és hol ne legyenek különleges elvárásaink a járdák tisztaságával kapcsolatban.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás