A Tisza tovább folytatja a Fidesz üzemanyag-ellátási stratégiáját
Kép forrása: Szajlai János Facebook-oldala
„A Mi Hazánk Mozgalom érdemi lépést és választ vár a kormánytól a hazai üzemanyag-ellátás és az ukrajnai export ügyében. A jelenlegi világszintű olajválság idején már felhasználta az ország a stratégiai készleteinek jelentős részét, de azt, hogy pontosan mennyi áll még rendelkezésre, azt csak találgatni lehet, hiszen a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség a közzétételi kötelezettsége ellenére március óta nem közölt konkrét mennyiséget” – fogalmazott a párt közleményében Szajlai János, a Mi Hazánk Mozgalom Energetikai Kabinetjének alelnöke.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy napok óta lázban tartja az országot a hazai, védett árú üzemanyagkészlet fogyása, továbbá a kisebb, független benzinkutak kiszolgálása és létbizonytalansága, ezáltal a hazai ellátásbiztonság kérdése. „Ezen hírek fényében aggasztónak tartjuk, hogy míg a kisbenzinkutaknál mennyiségi korlátozások és bezárások várhatóak, addig az ukrajnai üzemanyagexport újraindítása mellett döntöttek” – tette hozzá.
A politikus rámutatott, hogy a Tisza-kormány is ugyanabból a kottából játszik, mint néhány éve a Fidesz: akkor az árszabályozások miatt több száz családi benzinkút kényszerült bezárásra. Nyomatékosította, hogy Magyarország másfél havi gázolajfogyasztását exportálta a Mol Ukrajnába annak ellenére, hogy az ukrán üzemanyagárak egyébként a hazaiak alatt voltak.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás