loading
Menü
Támogatás

A Tisza tovább folytatja a Fidesz üzemanyag-ellátási stratégiáját

2026. máj. 13. 16:01
3 perces olvasmány
Kép forrása: Szajlai János Facebook-oldala Kép forrása: Szajlai János Facebook-oldala

A Mi Hazánk Mozgalom érdemi lépést és választ vár a kormánytól a hazai üzemanyag-ellátás és az ukrajnai export ügyében. A jelenlegi világszintű olajválság idején már felhasználta az ország a stratégiai készleteinek jelentős részét, de azt, hogy pontosan mennyi áll még rendelkezésre, azt csak találgatni lehet, hiszen a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség a közzétételi kötelezettsége ellenére március óta nem közölt konkrét mennyiséget” – fogalmazott a párt közleményében Szajlai János, a Mi Hazánk Mozgalom Energetikai Kabinetjének alelnöke.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy napok óta lázban tartja az országot a hazai, védett árú üzemanyagkészlet fogyása, továbbá a kisebb, független benzinkutak kiszolgálása és létbizonytalansága, ezáltal a hazai ellátásbiztonság kérdése. „Ezen hírek fényében aggasztónak tartjuk, hogy míg a kisbenzinkutaknál mennyiségi korlátozások és bezárások várhatóak, addig az ukrajnai üzemanyagexport újraindítása mellett döntöttek” – tette hozzá.

A politikus rámutatott, hogy a Tisza-kormány is ugyanabból a kottából játszik, mint néhány éve a Fidesz: akkor az árszabályozások miatt több száz családi benzinkút kényszerült bezárásra. Nyomatékosította, hogy Magyarország másfél havi gázolajfogyasztását exportálta a Mol Ukrajnába annak ellenére, hogy az ukrán üzemanyagárak egyébként a hazaiak alatt voltak.

A Mi Hazánk Mozgalom elvárja a kormánytól és a Moltól, hogy azonnali és érdemi tájékoztatást adjon a hazai kőolaj- és üzemanyag-biztonsági tárolókban lévő pontos mennyiségekről. Adjanak tájékoztatást az Ukrajnába exportált üzemanyagok mennyiségéről és áráról, a hazai ellátást érintő kormányzati tervekről!
Továbbá tegyenek érdemi lépéseket annak érdekében, hogy az ukrán exporttal szemben elsőbbséget élvezzen a hazai benzinkutak kiszolgálása és a tározók feltöltése!” – olvasható a szövegben.
Ezeken kívül pedig nemzetközi példák alapján csökkentsék az üzemanyagok adóterheit – úgy, mint például Lengyelországban, ahol az üzemanyagok általános forgalmi adóját 23 százalékról 8 százalékra mérsékelték –, az árszabályozást és a különadókat pedig úgy alakítsák, hogy a hónapok óta veszteséget termelő kisbenzinkutaknak ne kelljen végleg bezárniuk!” – zárul a közlemény.

Kapcsolódó:

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás