daextlwcn_print_scripts(false);

A Microsoft társalapítója, Bill Gates és alapítványa, a Bill és Melinda Gates Alapítvány az elsődleges finanszírozási forrása az Egyesült Királyság gyógyszer- és egészségügyi termékeket szabályozó hatóságának (MHRA), annak a szabályozó hatóságnak, amely sürgősségi engedélyt adott olyan vállalatok által kifejlesztett vakcináknak, amelyekben Gatesnek pénzügyi érdekeltségei vannak – számolt be róla a Becker News.

Az MHRA nemrégiben engedélyezte a Gates finanszírozása által támogatott új Covid vakcinát is, a SKYCoviont, amely 18 éves és idősebb korosztály számára engedélyezett. Az alapítvány jelentős részesedéssel rendelkezik a Pfizerben és a BioNTechben.

Az MHRA 2021 júniusában meghosszabbította a Pfizer/BioNTech mRNS-vakcinák sürgősségi engedélyét a 12 és 15 év közötti gyermekek számára az Egyesült Királyságban. A döntés alapja az volt, hogy a hivatal felülvizsgálta a klinikai vizsgálatok adatait, amelyek a főigazgató, Dr. June Raine szerint bizonyították a Pfizer vakcina biztonságosságát és hatékonyságát ebben a korcsoportban, és arra jutottak, az előnyök meghaladják a kockázatokat. A kritikusok azonban azzal érvelnek, hogy a nyilatkozat ellentmondott egy kisebb léptékű vizsgálat eredményeinek, amely az érintett gyermekek körében a mellékhatások magas arányát mutatta ki.

A Pfizer klinikai vizsgálatában 1127 gyermek vett részt, de csak 1097-en fejezték be a vizsgálatot, 30 résztvevő pedig az első adag vakcina beadása után kilépett. A visszalépés okait az FDA nyilvánosan elérhető információi nem tartalmazzák.

Az aggályok ellenére az MHRA sürgősségi engedélyt adott a Pfizer/BioNTech vakcina gyermekeknél történő alkalmazására.

Az a tény, hogy Bill Gates pénzügyi érdekeltséggel rendelkezik mind a Pfizerben, mind a BioNTechben, valamint az MHRA elsődleges finanszírozója, kérdéseket vet fel a döntéshozatali folyamat összeférhetetlenségével kapcsolatban. A Bill & Melinda Gates Alapítvány 2002-ben vásárolt részvényeket a Pfizerben, és 2020 szeptemberében a Pfizer vakcináinak a médiában történő népszerűsítésével növelte azok értékét. Egy CNBC-interjú során Gates bizalmát fejezte ki a Pfizer vakcinája iránt, annak ellenére, hogy nincs hivatalos orvosi vagy tudományos képzettsége. Továbbá az alapítvány 55 millió dollár értékben vásárolt részvényeket a BioNTech-ben nem sokkal a Covid-19 világjárvány 2019-es kezdete előtt.

2017-ben a Gates Alapítvány 980 000 fontot (úgy 440 millió forintot) nyújtott az MHRA-nak együttműködési célokra. Az MHRA 2021 májusában közadatigénylésre válaszolva nyilvánosságra hozta, hogy a Gates Alapítvány jelenlegi támogatási szintje 3 millió dollár, amellyel különböző projekteket támogat.

Az MHRA nemrégiben egy új Covid vakcinát is jóváhagyott, amelyet a Gates finanszírozásával támogattak, és amelyet Dél-Koreában fejlesztettek ki. Az SKYCovion nevű vakcina a SARS-CoV-2 vírus spike fehérjéjének egy részét a GSK AS03 adjuváns technológiájával kombinálja egy önszerveződő nanorészecskés vakcinában. Fontos megjegyezni, hogy az MHRA több kritikus pontot is kiemelt a vakcina felhasználásával és korlátaival kapcsolatban.

Az SKYCovion által nyújtott védelem időtartamának meghatározása még folyamatban van, mivel a klinikai vizsgálatok még tartanak. A vakcina hatékonyságát és biztonságosságát továbbra sem vizsgálják például terhes nők körében, így az sem ismert, hogy a vakcina kiválasztódik-e az anyatejbe.

Norman Fenton professzor, egy neves brit tudós aggodalmát fejezte ki a vakcina jóváhagyásával kapcsolatban, és az MHRA vezérigazgatójától, June Raine-től további felvilágosítást kért az ügyben. Fenton úgy véli, hogy a vakcina gyorsított jóváhagyása alapos vizsgálatot igényel.

A betegtájékoztató kiemeli a különböző lehetséges mellékhatásokat, és hangsúlyozza, hogy két adagra van szükség, amelyek között 28 nap kihagyás szükséges. A második adagot követően 15 perces megfigyelési időszak ajánlott.

Figyelemre méltó, hogy a SKYCovion eddig egyetlen más nyugati országban sem kapott engedélyt. Az Európai Bizottság azonban a hírek szerint fontolgatja a bevezetését az EU országaiban.

Ezek a megállapítások aggályokat vetnek fel az összeférhetetlenséggel kapcsolatban, mivel az MHRA elsődleges finanszírozója és a vakcinát gyártó vállalatok egyik részvényese a jelek szerint befolyásolta a szabályozási döntéshozatali folyamatot.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);