daextlwcn_print_scripts(false);

A QPR középpályása, a belga Ilias Chair meg akarta mutatni a világnak, hogy ő mennyire támogatja a feketék “ügyét”, ezért gólját – kifejezetten provokatív szándékkal – térdeléssel, és a Black Lives Matter mozgalom kéztartásával ünnepelte, ami – egészen véletlenül – éppen a “fekete hatalom” jelképe is egyben.

Angliában a mai napig követelmény a mérkőzések kezdetén való térdelés, amit a játékosok előszeretettel teljesítenek is minden kezdő sípszót követően. Eddig ez üres stadionokban történt, az elmúlt hetekben azonban, a szezon kezdete óta először, a másodosztályban már közönség előtt játszhatnak a csapatok. A Derby County elleni térdelés során a Millwall drukkerei hangos fújolással ki is fejezték, mit gondolnak a fehérellenes mozgalommal szolidáló gesztusokról.

Ezen aztán egész Anglia felháborodott. A Millwall vezetése nem győzte magyarázni, ők mennyire zéró toleranciával tekintenek a rasszizmusra és mindenfajta diszkriminációra (amennyiben az nem heteroszexuális fehéreket érint – a szerk).

Szeretnénk világossá tenni mindenki számára: az ilyen nézeteknek nincs helye nálunk

– bizonygatták, hozzátéve: ha bárkit “bűnösnek találnak” rasszizmus vádjában, azt egy életre kitiltják a stadionból. (Ilyen esetekben nem áll fenn az a lehetőség, mint az életfogytiglanra ítélt gyilkosok esetében, hogy x év után enyhítenek büntetésén.)

Természetesen egy ilyen “szörnyű atrocitás” után nem elég pusztán szavakkal kifejezni, mennyire alázatosan szolgálja mindenki az új kor ideáit, ezért a Millwall vezetése úgy döntött, új gesztusokat tesz, mivel a “térdelés már kevés”.

A QPR elleni mérkőzés előtt a játékosok egy “diszkrimináció-ellenes” performansszal készültek, ahol a két klub kéz-a-kézben áll ki a “rasszizmus” ellen. Bátor cselekedetük oly forradalmi, hogy nem támogatta ebben őket senki, csak az összes hivatalos szerv, mint a PFA, az FA, vagy az EFL, illetve számos “antirasszista” szervezet, mint a Kick It Out, vagy a Show Racism The Red Card.

A térdelés már nem elég, immáron egymásba karolva kell küzdeni a feketék megkülönböztetése ellen – Fotó: PA

Az eset érdekessége, hogy a Millwall drukkerek feszes tiszteletadással nézték végig a színdarabot, majd szolgalelkűen megtapsolták a mérkőzés előtti “antirasszista műsort”.

Szurkolóikkal szolidáló Millwall játékosok a térdeplő QPR focistáival szemben

A QPR játékosainak természetesen ennyi nem volt elég, így a sípszót követően annak rendje is módja szerint letérdeltek, így mutatva ki támogatásukat a BLM mozgalom irányába. Ami ennek kapcsán említésre méltó az az, hogy a Millwall játékosok megtagadták a térdelést, amit szurkolóik hangos éljenzéssel és tapsviharral fogadtak.

Több se kellett a QPR játékosainak, akik már el is könyvelték magukban a Millwall fanokat “rasszistáknak”, akikkel szemben minden provokáció megengedett. Szigorúan a magasztosabb cél érdekében, természetesen.

Erre az 53. percben adódott lehetőségük, mikor egy gól után a belga Ilias Chair, csapattársával a Millwall tábor elé rohant, majd letérdelt, és a fekete felsőbbrendűséget hirdető kéztartással ünnepelt.

Az aktivistát játszó focisták nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mivel a Millwall a 70. percben egyenlített, és a mérkőzés döntetlennel zárult.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);