daextlwcn_print_scripts(false);

Múlthéten debütált a Disney legújabb animációs filmje, a Furcsa világ, melynek központjában a kezdetektől a környezetkárosítás és az “LGBT-reprezentáció” állt. Az alkotók abban bíztak a harmatgyenge karaktereket és történetet a “diverzitás” és “ökopropaganda” majd ellensúlyozza, ezáltal pedig megtérül a bele fektetett 150-180 millió dollár. Nem így lett.

Olybá tűnik még a “felvilágosult” Nyugaton is meglehetősen keveseket érdekelt a Disney újabb propagandafilmje, hiszen a bemutató napján alig 2,4 millió dollárt hozott, miközben 4 174 moziban is vetítették. Két nap alatt ezt sikerült feltornázni 6,7 millióra, ám még ez is harmatgyenge. Becslések szerint a teljes bevétel olyan 20-23 millió dollár körül alakulhat majd. Pedig egyes források szerint a cég nem sajnált 50-100 milliót költeni az egészestés mozifilm reklámozására se.

Nagyot fordult a világ

Korábban bármihez nyúlt a Disney, óriási siker lett az eredménye. Ami nem meglepő, hiszen a vállalat híres volt a jól megírt, felnőttek számára is élvezhető gyermekmeséiről. A történet, a rajzolás, de még a betétdalok is remekműnek számítottak, a karakterek érdekesek voltak, a mesék morális tanulságot közvetítettek, és igazi értékekeket adtak át.

Ez az utóbbi években azonban drasztikusan megváltozott. A korábban ismert Disneyből már semmi nem maradt, az új alkotásaik pedig nem közvetítenek mást, csak fehérellenes, szélsőliberális propagandát. És ezt a közönség is érzi. A tavaly ilyenkor bemutatott Encanto még valahogy tudott egy 41 milliós nyitányt produkálni, de 2022-re már tényleg csak a legelvetemültebbek ülnek be egy Disney filmre.

Nem elég “felvilágosult” a közönség

A szélsőliberális, feminista magyarázat szerint sokak számára “problémás a filmben szereplő progresszió”, mint az “LGBT-reprezentáció”, a vegyesházasság, illetve a “női vezető a kolónia élén”. (Ez utóbbit egyébként nem igazán kifogásolta senki, de muszáj volt beletuszkolni a magyarázatba.)

A Furcsa világban olyan szinten nyomul a szivárványos propaganda, hogy több országban be is tiltották a vetítését. Ide értve Kínát, Malajziát, Indonéziát, Pakisztánt, Törökországot, Vietnamot, Tanzániát, és számos afrikai, illetve közel-keleti országot. Bár, ez aligha érintette érzékenyen a film bevételeit, hiszen ha a liberális Egyesült Államokban ekkorát bukott, akkor aligha lett volna bárki, aki a fentebb felsorolt országokban beül egy ilyen filmre.

Breitbart nyomán – fotó forrása: Youtube

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);