Továbbra is rács mögött marad Fonyód volt fideszes polgármestere
Hidvégi József | Kép forrása: 24.hu
Meghosszabbította Fonyód volt fideszes polgármestere és társa letartóztatását a Kaposvári Járásbíróság csütörtökön – adta hírül az MTI.
Vadócz Attila, a Kaposvári Törvényszék szóvivője az MTI-nek elmondta: a kényszerintézkedés október 17-ig szól. A járásbíróság nyomozási bírája azzal indokolta döntését, hogy a gazdasági csalással és pénzmosással gyanúsított volt polgármester, valamint az önkormányzati vagyonkezelő cég egykori vezetője esetében továbbra is fennáll az eljárás meghiúsításának és a bűnismétlésnek a veszélye.
A volt polgármestert 2026. június 26-án, társát pedig röviddel korábban tartóztatta le a Kaposvári Járásbíróság nyomozási bírója.
A gyanú szerint 102 millió forintos vagyoni hátrányt okoztak egy önkormányzati tulajdonú kft.-nek 2019 és 2023 között megkötött, az egykori településvezető által ellenjegyzett, zöldterület-kezeléssel és területrendezéssel összefüggő színlelt szerződésekkel.
A Somogy Vármegyei Főügyészség a kényszerintézkedésre tett vádhatósági indítványról korábban azt közölte: a volt polgármester tudta, hogy a szerződések színlelt szolgáltatásokról szólnak, mivel az azokban foglaltakat ténylegesen az önkormányzat tulajdonában lévő kft. vagy más vállalkozó végezte el.
Az ellenjegyzett szerződésekben vállalkozóként az egykori polgármesterhez közel állók – többek között a fia ügyvezetése alatt álló cég – szerepeltek szerződő félként – tették hozzá.
A volt polgármester a pénzmosást azzal követhette el, hogy rávette egyik rokonát: működjön közre olyan bankszámla megnyitásában, amelyre a színlelt szerződésekből származó összegek érkezhetnek.
A kifizetések után arra kérte a nőt, hogy a bankszámlára utalt több mint 40 millió forintot készpénzben vegye fel, majd helyezze el a polgármester családja által üzemeltetett dohánybolt széfjében – fűzték hozzá.
A főügyészség megjegyezte: a férfit szoros ügyészségi és rendőrségi együttműködésben, közel másfél éve folyó nyomozás eredményeként vették őrizetbe.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás