Szerette a luxust, a feltűnő autókat, emellett csendes ember volt, köszönni viszont a jelek szerint nem tanították meg a szülei – mondták el szomszédai Schadl Györgyről a Blikknek.
A szembeszomszéd szerint „csendes szomszéd a Gyuri”, aki a portája előtt is rendet tartott.
Sokszor láttam, mielőtt még perbe fogták, hogy a teraszon egy szál alsónadrágban sétálva telefonálgat, de inkább tudni sem akarom mikről beszélt. Jómódban éltek, feltűnően jól, olyan autók mozogtak itt, amit csak a luxushotelek előtt lehet látni
– tette hozzá, kiegészítve annyival, hogy majd a bíróság eldönti, ártatlan-e.
A háziőrizetbe került Schadl is feltűnt egy pillanatra, a tegnapi pólójában kiszaladt egy zsák szeméttel, majd olyan gyorsan el is tűnt, ahogy jött.
A régi lakókkal beszélő viszonyban voltam, Schadlék még köszönni se köszönnek
– mondta a Blikknek egy másik szomszéd, aki húsz éve lakik ott, mindent tud a Schadl-erődről, de tart a szomszédjától, nem akarja, hogy a neve szerepeljen a lapban. – Ez egy négy részre osztott telek volt, annak idején egy, az amerikai követségen dolgozó férfi vette meg, s húzta fel ezt gyönyörű, hatalmas villát. Aztán vidékre költöztek, majd ha jól tudom hazamentek, közben a telek többi részét eladták, azok is beépültek. Tudom, ki lakik az én házam bal oldalán, de inkább nem mondok semmit – meséli, majd hozzáteszi:
Az utcában mindannyian tudjuk ki ő, nem örülünk, hogy itt él, megvan róla a véleményünk. Olyan ember is lakott itt, aki a Schadl által irányított korrupt végrehajtók közreműködésével vesztette el a tetőt a feje fölött, lelketlen társaság ez, akiket csak a pénz érdekel.
Kiemelte, nagy felháborodást váltott ki az itt lakókban, hogy a bíróság hazaengedte Schadlt, hogy tovább éljen luxuskörülmények között, miközben akiket tönkretett, azok megélni se tudnak.
A becsületesen dolgozó munkás nagyon zavarta
Kiderült az is, Schadl egyik szomszédja a tisztességes munkából élő autószerelő, akinek a műhelye is az udvarában van. A munka hangja a szomszédságban Schadl Györgyön kívül senkit nem zavart. Őt azonban nagyon.
– A sövényt sem csak azért ültette, hogy rejtve legyen az erődje, hanem hogy a szerelő ne állhasson a háza elé az utcára a javításra váró kocsikkal – mondta egy utcabeli nő. – Senkit nem zavart a műhely, a telken parkoló, felújításra váró autók sem, csak őt.
Mi a véleményem Schadlről? Csöndes szomszéd, de emberként értékelhetetlen
– válaszolta a kérdésre.
Ahogyan a legtöbb bűnöző esetében, a „jog” ismét rendkívül engedékenynek bizonyult, így a börtönből háziőrizetbe küldték Schadl Györgyöt, aki most nyomkövető lábbilinccsel „nyomoroghat” luxusvillájában, amitől 50 méternél messzebb nem mehet. De ezt valahogy csak kibírja. Orvoshoz, ügye intézésére csak előzetes egyeztetés után, meghatározott időre hagyhatja el a lakását, ha a hatóság szükségesnek tartja akkor rendőri felügyelet is kaphat az ideiglenes eltávozásokra. Ha Schadl megszegi a szabályokat, azonnal megszüntetik ezt a kedvezményt és újra rácsok mögé kerül.
Noha a felesége nem csak haszonélvezője volt férje életvitelének, de a vád szerint gyanúsított is, ennek ellenére ő szabadon mozoghat, így most ő használja a családi luxusterepjárót. Ráadásul alkalmanként még a férjét is magával viheti, ha erre külön engedélyt kap a rendőrségtől, a hatóság viszont ezt csak akkor adja meg, ha abba a bírság is beleegyezik. (Csak összehasonlításképpen gondoljunk bele, milyen körülmények között tartották évekig az ártatlanul meghurcolt magyar hazafiakat. Íme, a magyar „igazságszolgáltatás” a „nemzeti kétharmad” 13 évében.)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!