daextlwcn_print_scripts(false);

Hiába állítja a Központi Nyomozó Főügyészség, hogy a rendőrség szerint nem merült fel a gyanú, hogy a köztársasági elnök, a miniszterelnök és egy kormánytag érintett lehet hivatali vesztegetés bűntettben, a Veszprémi Rendőrkapitányság határozata tiszta vizet önt a pohárba.

Lapunk több cikkben és videóban foglalkozott Aladár ügyével, akit tavaly novemberben raboltak el a spanyol hatóságok az őt születése óta nevelő édesanyjától (valamint a nevelőapjától és a kistestvérétől), és adtak át a biológiai apának.

Magas rangú politikusok is gyanúsítottak lehetnek a gyermekrablási ügyben (+VIDEÓ)

Az akkor hét és féléves kisfiút éjszaka, a saját ágyából rángatták ki családja spanyolországi otthonában. Mindezt úgy, hogy korábban a biológiai apa lemondott a gyermekfelügyeleti jogokról, amelyek így kizárólag az édesanyát illették.

A magyar Igazságügyi Minisztérium valamiért mégis ezzel ellentétes tartalmú dokumentumot küldött ki a spanyol hatóságoknak.

Aladár édesanyja legutóbb január 4-én láthatta a gyermekét, akivel korábban a biológiai apa egyáltalán nem foglalkozott, most mégis kisajátítja, családjától elidegeníti. A kisfiú a legutóbbi januári találkozó alkalmával két gyermekjóléti szakember jelenlétében kérte az édesanyját, hogy vigye őt haza Spanyolországba, és folytathassa szeretett iskoláját. Azt is kérte, hogy küldjenek érte rendőröket, mert a biológiai apja (akit nem apának hív, hanem a keresztnevén szólít, hiszen korábban kvázi ismeretlen volt a számára)

bántja, üvölt vele, rosszakat mond a családjáról, egy ágyban altatja magával.

Sőt, Aladár azt is elmondta, hogy bekakilt a nadrágjába, valamint a biológiai apja bezárva hagyja a lakásban, ha elmegy otthonról.

A köztársasági elnök, a miniszterelnök és a kormány egyik tagja is érintett lehet

Természetesen a család minden követ megmozgat annak érdekében, hogy visszakerüljön hozzájuk a nyolcéves kisfiú, a jog adta lehetőségeket is megpróbálják kihasználni. Így derült fény arra az egyik feljelentésük nyomán, hogy a Veszprémi Rendőrkapitányság szerint a gyermekrablási ügyben a köztársasági elnök, a miniszterelnök és a kormány egyik tagja kapcsán hivatali vesztegetés bűntett gyanúja merül fel.

Részlet a rendőrségi határozatból I.

Részlet a rendőrségi határozatból II.

Mivel az ilyen bűncselekménynél a rendőrség nem illetékes, áttette a feljelentést a Központi Nyomozó Főügyészséghez.

S itt jön az igazi csavar, ugyanis hiába szerepel a rendőrségi dokumentumban, hogy felmerült a gyanú, hogy a köztársasági elnök, a miniszterelnök és egy kormánytag érintett lehet hivatali vesztegetés bűntettben, a Központi Nyomozó Főügyészség a Magyar Jelen megkeresésére azt írta:

„a Veszprémi Rendőrkapitányság nem tett a megkeresésben szereplő állításokat, megállapításokat a feljelentés áttételéről rendelkező határozatában.”

A fentebb bemutatott rendőrségi határozatban viszont más szerepel, tehát az ügyészség hazudik.

Egyébként a lapunknak küldött válasz második fele így szól:

„Az áttett feljelentés elbírálása folyamatban van, az ügyben egyéb tájékoztatás nem adható.”

Az áttett feljelentés tehát annak ellenére van még mindig elbírálás alatt, hogy azt a Veszprémi  Rendőrkapitányság már április 8-án megküldte a Központi Nyomozó Főügyészségnek.

 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);