daextlwcn_print_scripts(false);

A hét első fontos belpolitikai híre, hogy Csák János menesztette L. Simon Lászlót a Nemzeti Múzeum éléről, miután a World Press Photo kiállításon a magyar hatályos törvényekbe ütköző tartalom került bemutatásra. Nevezetesen olyan fotók, amelyek többek között egy idősek otthonában megrendezett transznemű szépségviadalt mutattak be és azt, hogy milyen keserű a kenyere napjainkban az LMBTQ embereknek.

Az ügyet kirobbantó Dúró Dóra azzal kezdte napirend előtti felszólalását, hogy ez volt az egyetlen olyan megoldás, amivel helyre lehetett állítani a múzeum méltóságát, emiatt köszönetet mond a miniszternek.

Dúró Dóra reagált az előtte szóló Ungár Péterre (LMP), aki nehezményezte, hogy az országgyűlés alelnöke egy magánprogramjából, a múzeumlátogatásból csinált közügyet. Ungár szerint ezt otthon a négy fal között kellett volna megtenni. Az LMP frakcióvezetője nem örült L. Simon László így történő menesztésének, szerinte itt nem gyermekvédelemről, hanem homofóbiáról van szó.

Dúró Dóra kifejtette, hogy önmagában

nem azzal van a probléma, hogy valaki ferdehajlamú embereket örökít meg, hanem azzal, hogy ezt egy olyan intézményben teszik ki és teszik normává, ami mögött a magyar állam áll.

Ez ellentétes a törvénnyel. A baloldal elhallgatja, hogy ezen a kiállításon történelemhamisítás zajlik, hiszen megnevezik, hogy a 2022-es évnek az egész világon az a legnagyobb problémája, a kiállítás szerint, hogy szörnyű erőszak dúl az LMBTQ kisebbségek ellen. Hozzátette: 2022-ben háborúval, világjárvánnyal néztünk szembe, ezt a legnagyobb problémának nevezni nem más, mint propaganda – értékelte.

A magyar állam által, a magyar emberek adójából fenntartott intézményben ennek nincs semmi keresnivalója. Ráadásul mindezt kiskorúak számára, azt az üzentet hordozva, hogy ennél nincs nagyobb baj – tette hozzá.

A kiállításon nem csak az LMBTQ propaganda, hanem az is a világ legnagyobb problémájaként került feltüntetésre, hogy az amerikai életpárti döntés korlátozza az abortuszhoz való hozzáférést. A kiállítás egyoldalú, arra helyezi a hangsúlyt, hogy a Texasban meghozott szívhangtörvény milyen tüntetéseket váltott ki, de arról nem beszél, hogy ennek hatására mennyi gyermek született meg, akikre halál várt volna – magyarázta Ungárnak.

“A kiállatás egyértelműen állást foglalt az LMBTQ propaganda és az abortusz támogatása mellett.”

Nem mindegy, hogy az ember ezeket a képeket az interneten, vagy a Nemzeti Múzeumban nézegeti. A magyar állam által vezetett múzeumban ez elfogadhatatlan, családanyaként senkinek nem javasolja, hogy a gyerekeinek ilyeneket mutogasson, bár ezt nem tudja megakadályozni, de egy felelős politikusnak ebben van szerepe, mert itt igenis tudatos értékválasztásról van szó – szögezte le Dúró Dóra, aki a fellépést az esküjében foglalt kötelességének nevezte.

Zárásként elmondta, hogy ezek kis mértékben alkalmasak a befolyásolásra, de ez nem jelenti azt, hogy nem kellene, nem szabadna ellene tennünk semmit.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);