Dúró Dóra felszólalásával folytatódott a parlamenti szezon aktuális plenáris ülése, ahol az ellenzéki politikus a magyar kormány gazdaságpolitikájának három gyenge pontját emelte ki.
Az első javításra szoruló terület a munkavállalók megbecsültsége, ahol a legfőbb munkavállalói értéknek a kormány az olcsóságot tekinti. Béremelésre van szükség, mert beszédes az, hogy itt a második legalacsonyabb a minimálbér, de összességében a reálbéreket nézve is Európa végén vagyunk – ismertette.
Hozzátette, hogy az oktatásban is ez a helyzet, itt is csak két ország áll nálunk rosszabban au EU-ban, ez összefüggésben van a kormány gazdaságpolitikai és társadalompolitikai gyenge teljesítményével – mondta a Mi Hazánk alelnöke.
Ehhez jön hozzá a munkavállalók egészségügyi állapota, amely mutatóban ismételten a legeslegrosszabbak között áll Magyarország.
„A három fő halálok kizárólag életmódbeli kérdésekkel áll összefüggésben”
– szögezte le, kiegészítve azzal, hogy természetükből fogva ezzel lehetne változtatni. Egy tudatos életmódváltást célzó programmal javulna a magyarok egészségi állapota, de emellett a költségvetésnek szintén milliárdos spórolást okozna egy ilyen átfogó kormányzati intézkedés.
A KSH adatait szemlézve Dúró arról beszélt, hogy GDP-arányosan 2017 óta csökken az oktatásra fordított pénz, ehhez kapcsolódik, hogy a digitális tudás tekintetében csak a 21. helyen vagyunk a kontinensen, ami jó fokmérője annak, hogy a kormány nem tudásszintben, hanem olcsó munkaerőben gondolkodik.
Kevés olyan mutató van, amiben a jelenlegi kormánynak sikerült még a szocialista kormányokat is alulmúlni, de a termelékenység ide tartozik, ahol szintén a harmadikak vagyunk hátulról – jegyezte meg az országgyűlés alelnöke.
Alább az ülésnap:
(illusztráció:MTI)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!