Csaknem 35 milliárd forint nettó árbevételt ért el a csoport 2023-ban az egy évvel korábbi 17,5 milliárd forint után – tájékoztatta a TritonLife az MTI-t.
A csoport infrastrukturális fejlődése is számottevő: a TritonLife többek között három diagnosztikai központtal és egy új magánkórházzal bővült tavaly, emellett a cégcsoporthoz került 22 dialízisközpont, Miskolc legnagyobb járóbeteg-ellátója és az Istenhegyi Magánklinika is.
A különböző szakterületeken végzett műtétek száma 12 ezerre nőtt a 2022-es 9600-ról, és félmillió orvos-beteg találkozót bonyolítottak az előző évi 400 ezer után.
A csoport által foglalkoztatott orvosok és szakdolgozók száma 2500-ra emelkedett a 2022-es 1200-hoz képest
– ismertették.
A személyzet állományának ekkora mértékű bővülése egyáltalán nem meglepő, mivel a közegészségügyben nem csak anyagilag járnak rosszabbul az egészségügyi szakemberek, de gyakran omladozó kórházakban, eszközhiányos rendelőkben és kórtermekben kell dolgozniuk.
Bevételeik egy jó részét további fejlesztésekre költik: tavaly több, mint 5,3 milliárd forintot fordított erre a magánegészségügyi szolgáltató.
Haraszti Péter, a TritonLife csoport alapító-vezérigazgatója közölte, hogy továbbra is a kereslet növekedésére számítanak, ugyanakkor érzékelik, hogy a szélesedő vevői kör árérzékenyebb a korábbinál. A jobb ár-érték alapú szolgáltatásokra nem alacsonyabb minőséggel, hanem költséghatékonyabb működéssel és innovatív megoldásokkal reagálnak.
A magánszektor minőségének magas színvonala mindenesetre üdvözlendő, viszont nem mehet a közegészségügy kárára, hiszen nem mindenki engedheti meg magának. Sajnos a kormány részéről nem mutatkozik hajlandóság az közegészségügy megmentésére, inkább úgy tűnik, mintha módszeres leépítés zajlana.
Képek forrása: tritonlife.hu
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!