daextlwcn_print_scripts(false);

A Mi Hazánk képviselője, Dócs Dávid írásbeli kérdést tett fel Dr. Semjén Zsolt, nemzetpolitikáért,
nemzetiségpolitikáért, egyházpolitikáért és egyházdiplomáciáért felelős miniszternek a bodrogkeresztúri „zsidójárással” kapcsolatban. A kérdésekre adott válasz is megérkezett.

Korábban a sajtóban tabutéma volt a Bodrogkeresztúron tapasztalható, úgynevezett „csodarabbihoz” köthető zsidó vallási ünnep és ennek messzebbre mutató következményei, de 2023-ra már a balliberális orgánumok közé tartozó 24.hu is beszámolt ezen esemény tágabb kontextusáról, amelyet a környéken élők csak „zsidójárásnak” hívnak egymás között.

Megugrott a beköltöző zsidók száma a településen

A jelenség azonban számos, a hit kérdést nem érintő problémát is felvet, hiszen a faluban nemcsak a zarándokok, hanem a beköltöző izraelita vallásúak száma is megugrott – írta beadványában Dócs Dávid. Hozzátette,

a településen irreálisan magasra szöktek az ingatlanárak, így azok a tősgyökeres fiatalok, akik ott szeretnének maradni, ezt anyagi okok miatt nem tudják megtenni, így a lakosságcsere felgyorsulhat.

A tősgyökeres helyi magyar lakosság sok esetben kénytelen elviselni az ide betelepülő, vagy ide érkező izraeliták, számukra szokatlan és barátságtalan viselkedését, ami további feszültségekhez vezethet – fejtette ki a Mi Hazánk politikusa. A falut ezen okok miatt szerinte többen el is hagyták az utóbbi időben, hiszen úgy érezték, hogy ez a közeg már nem élhető számukra. A politikus a következő kérdéseket tette fel Semjén Zsoltnak:

  • Van-e álláspontja a kormánynak a bodrogkeresztúri embereket érintő ezen problémákról?
  • Hogyan tudják garantálni, hogy a faluban legyen jövője a magyar embereknek is?

A Mi Hazánk elsőként adta le az ellenzéki pártok közül az EP-választáshoz szükséges ajánlásokat (+VIDEÓ)

Megérkezett a válasz, érdemi tartalom nélkül

Dócs Dávid kérdéseire Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára válaszolt. A fideszes politikus legelső dolga volt leszögezni, hogy „Magyarországon zéró tolerancia van az antiszemitizmus minden formájával szemben”. Hozzátette, hogy a zsidó közösségek biztonságban élhetik meg hitüket és vallási szokásaikat.

A válasz további részében a Magyar Falu program eredményeit sorolta, melynek keretében Bodrogkeresztúr 5 év alatt összesen 140 millió forint támogatásban részesült.

Mint Panyi Miklós írta, „a Kormány kapcsolatban van az önkormányzattal, tájékozódik a települést érintő minden kérdésről.”

Kiemelt kép: Varga Jennifer / 24.hu

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);