daextlwcn_print_scripts(false);

Hatalmas port kavart az önkormányzat döntése, miszerint viacolorral tervezik körberakni a Somlyó-hegy lábánál fekvő tavat. A tó egyik felét már évekkel ezelőtt elcsúfították a térkövekkel, most a másik felével is ezt tervezi, ,ami szembe állította a városvezetést a lakossággal. 

A 444 riportja szerint

a felháborodott lakosok a fák kivágása mellett azt kifogásolták, hogy a 3-4 méter térkövezett sétány teljesen elvágná a természetet a tótól és veszélyeztetné annak élővilágát.

Külön érdekesség, hogy a széles körben felháborodást kiváltó felújítást a Fóti Közszolgáltató csak úgy jellemezte, mint “az utóbbi évek egyik, talán legnépszerűbb fejlesztését”.

A portál megkereste a jelenlegi polgármestert, Vass Györgyöt, aki egy levélben azt írta: „A Somlyó-tó körüli sétány folytatásánál felmerülő kérdést – mely szerint ne viacolor, hanem valamely természetbe sokkal jobban illeszkedő burkolatot alkalmazzanak a kivitelezéskor – megvizsgáljuk. Részleteiben kivizsgáljuk, mind a közbeszerzési, mind a kivitelezési szempontból, hogy erre milyen lehetőségek vannak jelen helyzetben a jelenleg beépíteni kívánt térburkolat helyett természetbarát burkolat alkalmazására.”

Megfontolták – s, ki tudja milyen tényezőktől befolyásolva -, úgy döntöttek, tökéletes lesz a természetet elcsúfító viacolor, bármennyire is tiltakozik a helyi lakosság. Legalábbis ez derült ki a Fóti Közszolgáltató legfrissebb Facebook-bejegyzéséből. Mint írták: „Szeretnénk tájékoztatni a lakosságot, hogy a tó körüli sétány környezetvédelmi szempontok szerinti felülvizsgálatát elvégeztük. Az AS-TTE burkolat egy újrahasznosított műanyagból készült térburkolat, amely elősegíti a víz körforgását, ezáltal a mikroklíma javítását- nagy teherbírású. Azért vetettük el, mert műanyag felhasználásával készül, inkább parkolókban javasolt, rendkívül drága, megsokszorozza a költségeket.Egy másik lehetőséget is megvizsgáltunk, amely növényi ragasztóanyaggal tapasztja össze a murvát, zuzalékot, de ennek a kivitelezési technológiája a Somlyó tó helyi adottságai miatt nehezen kivitelezhető, és ára számottevően megnövelné a kivitelezési költségeket. Ezért a kivitelezési munkálatok a terv szerint folytatódnak tovább.”

A Papagájvilág Alapítvány természetvédő szervezet a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságához fordult a beruházás kapcsán, akik válaszukban hangsúlyozták, nekik nincs vélelmezési jogkörük, viszont általános szakmai véleményük, hogy “a féltermészetes, leromlott élőhelyek további beépítésekkel, mesterséges felszínek kialakításával való terhelése az ökológiai kapcsolatokat még tovább rombolja.”

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);