daextlwcn_print_scripts(false);

A Facebook 10 évre korlátozza a portugál nemzeti párt, a Chega jogait, ezért a párt feljelentést tesz.

A bevándorlásellenes Chega párt nemrég a harmadik legnagyobb politikai erő lett Portugáliában, a szavazatok 18%-át megszerezve. És most, közvetlenül az európai parlamenti választások előtt (ahol nagy valószínűséggel még több mandátumot fognak elnyerni) derült ki, hogy a Facebook-oldalukat egy évtizedre durván lekorlátozták.

A szervezet a Metától úgy értesült, hogy a fiókját 3649 napra korlátozták, mert tevékenysége “nem felelt meg a közösségi irányelveknek”.

“Jogi lépéseket fogunk tenni a döntés ellen” – mondta Patricia Carvalho, parlamenti képviselő és a párt szóvivője a Reutersnek, hozzátéve, hogy a Meta nem adott lehetőséget a korlátozott felhasználóknak arra, hogy fellebbezzenek a közösségi médiaplatformon keresztül.

Sosem látott szigor

“A Chega Facebook-oldalán csak más oldalak által közzétett tartalmakat lehet megosztani. Mi nem hozhatunk létre tartalmat” – mondta Carvalho, aki a döntést érthetetlennek és “egy portugáliai politikai párt korábban példátlan ellehetetlenítésének” nevezte.

“Ez a cenzúra elfogadhatatlan formája” – írta a párt vezetője, André Ventura a Twitteren, és arra kérte a Chega támogatóit, hogy mutassák ki felháborodásukat a Metán.

A párt a közösségi médián keresztül éri el szavazói nagy részét. A Chega Facebook-fiókjának 199 ezer követője van, Ventura TikTok-fiókjának pedig több mint 280 ezer.

A nacionalista párt az elmúlt években jelentős növekedést tudott produkálni: 2019-ben a 230-ból 1 képviselőt (a szavazatok 1,35%-a), 2022-ben 12 képviselőt (a szavazatok 7,38%-a), a 2024. márciusi előrehozott parlamenti választásokon pedig 50 képviselőt juttattak a parlamentbe (a szavazatok 18,88%-a). Európai szinten Chega a francia Rassemblement National-t és az AfD-t is magába foglaló ID párttal áll kapcsolatban.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);