A – Fidesz által is támogatott – Ursula von der Leyen mióta az Európai Bizottság élére került, minden erejével az Európai Egyesült Államok kiépítésén munkálkodik. Elnöksége óta a brüsszeli bürokraták már nem is rejtegetik azon szándékukat, miszerint az EU-t minél hamarabb egy föderalista förmedvénnyé kell alakítani, ahol a tagállamoknak nem lesz nagyobb súlyuk, mint az Egyesült Államokban. Az ottani Észak – Dél szembenállás Európában is megvan, csak a Kelet – Nyugat viszonylatában, és még a felállás is hasonló: míg a Kelet, illetve a Dél valamennyit őriz elődei örökségéből és értékrendjéből, addig az Észak, illetve a Nyugat az általa képviselt életellenes ideológia, a kulturmarxizmussal fertőzött liberalizmus nevében tűzzel-vassal harcol ezen értékmaradványok ellen – írja véleménycikkében Gyebnár Dávid, a Mi Hazánk politikusa. Alább a folytatás.
Korábban komolyan felmerült már az Unió vezetésében a tagállami vétó felfüggesztése, hiszen az mégsem járja, hogy egy-egy „renegát állam” szabotálhatja a brüsszeli terveket. Ezt követte a gazdaság központosításának szándéka, mely a koronavírust, illetve az orosz – ukrán háborút ürügyként felhasználva ruházná fel az Európai Bizottságot egy olyan jogkörrel, mely lehetővé tenné számára a beavatkozást a tagállamok gazdaságába. A törvényt a legnagyobb titokban készítették elé, ám egy szivárogtató miatt idő előtt napvilágot látott a tervezetet, mely értelmében
a Bizottság megszabhatná a tagállamoknak, hogyan szervezzék az ellátási láncaikat, miként növeljék a válságban szükséges termékeke beszerzését és előállítását.
E célból a meglévő termelési kapacitások átállítását vagy bővítését is elrendelhetnék, vagy priorizálnának a termékek között.
A folyamatokat is szigorúan ellenőriznék, amelyik cég félreinformálja a Bizottság teljhatalmú vezetőit, akár 300 ezer eurós bírságra is számíthat.
Meglátták a lehetőséget az energiaválságban
Ha már ilyen mértékű befolyásra tenne szert az EU a tagállamok gazdaságában, akkor jogosan merülhet fel részükről az igény az irányított nyersanyagelosztásra is. „Ha mi mondjuk meg, miből mennyit termelj, logikus, ha a hozzá szükséges nyersanyagokról is gondoskodunk, nem?” – hangozhat az álságos érvelés.
Mert azt bizony látnunk kell, hogy az Unió vezetői az utóbbi időben tényleg minden lehetőséget megragadnak, hogy a közvéleményt a föderalizmus irányába tereljék. A háború után most éppen az energiaválság került terítékre.
A brüsszeli bürokraták amerikai gazdáik parancsára minden öngyilkos szankciót megszavaztak,
ezáltal a második világháború óta nem látott energiaválságot generálva. Ám „szerencsére” erre is van válaszuk, és az általuk generált válságra egy olyan megoldási javaslattal álltak elő, melyet normális körülmények között minden normális ember elfogadhatatlannak tartana:
az Európai Bizottság elnöke egyszerűen kivenné a tagállami hatáskörből a gázbeszerzést.
Ursula von der Leyen szerint ugyanis ha a tagállamok külön-külön szerzik be a gázt, az olyan versenyhelyzetet teremt, ami óhatatlanul az energiaárak emelkedésével jár, ezért a legjobb megoldás az lenne, ha szépen központosítanák a gázbeszerzést annak érdekében, hogy „2023 telére is jusson mindenkinek gáz”.
Jövő tavasszal, tél végén kimerülnek a gáztározóink, és kiemelten fontos, hogy egymás túllicitálásának elkerülése és az alkupozíciónk növelése érdekében közös gázbeszerzésre kerüljön sor
– mondta Von der Leyen.
Most játszunk el a gondolattal, hogy az Európai Uniót nem dilettáns politikusok, és semmihez sem értő bürokraták vezetik, és tényleg sikerül tető alá hozniuk az elképzeléseiket.
Akkor 2023-ban már nem csak azt mondhatják meg az egyes országoknak, hogy miből mennyit és mikorra termeljenek, de az összes energia és nyersanyag is a kezükben lehet,
hiszen ne higgyük, ha a gázbeszerzés ötlete átmegy, azt ugyanezen érvelésre hivatkozna nem terjesztik majd ki más nyersanyagokra.
Már eleve ezek elosztásának módja és arányai is igen komoly kérdéseket vetnek fel, de mi lesz vajon a garancia arra, hogy az EU-s pénzekhez hasonlóan nem zsarolják majd az „elhajló” tagállamokat a nyersanyagokkal? „Nem engedélyezed az azonosneműek házasságot? Hát-hát, ez bizony jogállami problémákat vet fel. Ami azt is jelenti, hogy az idei télre előírt gázmennyiséget visszatartjuk, míg nem javítod ki a hibákat.”
Ez már csak azért is aggályos, mert ahogy az elmúlt hónapokban láthattuk, minden kommunikációs szabadságharc ellenére, az EU-s pénzekért a Fidesz-kormány bizony kész hason csúszni az Unió előtt, és a forrásokért cserébe engedni Brüsszel követeléseinek, hiszen a kormányzást elképzelhetetlennek tartják a brüsszeli lélegeztetőgép, és a német autóipar nélkül. Egyedül a Mi Hazánk gondolkodik független nemzetgazdaságban, és egyedül a Mi Hazánk meri feltenni a kérdést:
biztos az Európai Unióban van a helyünk?
Gyebnár Dávid
Fotó: Sean Gallup/Getty Images
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!