Nagy port kavart a hír, miszerint a Liverpool csapatkapitánya, Jordan Henderson egy szaúd-arábiai klubbal tárgyal. Homoszexuálisok és magukat az ellenkező nemhez tartozónak vélők, mentális zavarokkal küszködők tömegei szólították fel a kapitányt, bármennyit fizessenek is, utasítsa vissza az arabok ajánlatát, mivel ott az ő jogaikat semmibe veszik. Sőt, a homoszexualitás egyenesen illegális.
Szerintük Szaúd-Arábia a sport által próbálja tisztára mosni „rossz hírnevét”, ezért csábítják oda az Európában elismert, kiöregedő sztárokat.
Az angliai LMBTQ-propagandisták azt gondolták, Henderson, Manuel Neuerhez hasonlóan, teljes őszinteséggel és alázattal szolgálja a lobbi érdekeit. Most azonban úgy tűnik, sokkal inkább arról van szó, hogy a játékos megértette,
ha a „szabad világban” focizni szeretne, és emellett jó sok pénzt keresni, akkor bizony muszáj kiszolgálnia bizonyos politikai csoportokat, különben ellehetetlenítik, mint sok más sportolót vagy művészt.
Így hát, mikor térdelni kellett, térdelt, mikor szivárványos karszalaggal kellett bohóckodni, akkor bohóckodott. Most viszont Szaúd-Arábia jobban fizet, így hát habozás nélkül elfogadta az ajánlatukat.
Folytasson lobbitevékenységet!
És itt jön a képbe mindannyiunk kedvelt felforgatószervezete, az Amnesty International, mely már fel is szólította a focistát, amennyiben Szaúd-Arábiába igazol,
ott szólaljon fel a homoszexuálisok és a nők mellett, valamint ítélje el az országban elkövetett jogsértéseket.
Hiszen, mi sem természetesebb, ha egy idegen országba utazunk, mint ott elkezdeni elmagyarázni az ott élőknek, hogy a mi rendszerünk mennyivel jobb, mint az övék, és illő lenne „követniük a példánkat”. (Ebben az igazi paradoxon az, hogy mikor ugyanezen harmadik világbeliek idejönnek hozzánk, akkor a liberálisoknak már érdekes módon nem olyan fontos a mi szokásaink elfogadtatása az afrikaiakkal vagy az arabokkal. Ellenkezőleg, még nekünk kell alkalmazkodnunk hozzájuk.)
Az Amnesty International ezen felül elítélte Szaúd-Arábiát, amiért a sporttal próbálja „tisztára mosni” hírnevét.
Jordan Henderson természetesen ott játszik, ahol akar. Ettől függetlenül „erősen ösztökéljük” arra, hogy monitorozza az emberi jogok helyzetét Szaúd-Arábiában, és legyen kész felszólalni, ha jogsértés történik
– ismertették követeléseiket.
Ezen felül hangot adtak azon félelmüknek, mi lesz, ha Henderson és más híres játékosok elkezdik a „megállapodásuk részeként” nyilvánosan dicsérni Szaúd-Arábiát és a szaúdi rezsimet? Attól félnek, így a „homofób”, „nőelnyomó” rezsimek pozitív fényben tűnnek majd fel a futballrajongók körében.
És hogy az Amnesty International féle felforgatók miért az Egyesült Királyságban siránkoznak és nem Szaúd-Arábiában magyaráznak a kisebbségi jogokról és a toleranciáról? Egyrészt, mert jóval kényelmesebb, másrészt, mert egy magára valamit is adó ország az első ilyen kísérlet után páros lábbal rúgja ki hazájából a külföldről pénzelt felforgatószervezeteket. Ezeket valamiért csak Európában és Észak-Amerikában látják szívesen.
Magyar Jelen / This is Anfield
Kiemelt képünk illusztráció, forrás: amnesty.org.au
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!