daextlwcn_print_scripts(false);

A magyar sajtó teljes felhozatala, közte lapunk is, már részletesen foglalkozott az MCC által szervezett brüsszeli NatCon konferencia betiltása okozta zavarokkal. A téma kicsit átfogóbb megértésének érdekében ajánljuk olvasóink figyelmébe egy olyan ember kommentárját, aki saját bőrén tapasztalta az eseményeket.

A belga filozófus, David Engels is jelen volt ezen a találkozón, ahol felszólalási lehetőséget is kapott. A francia televíziónak nyilatkozott az eseményekről, az alábbiakban az ott elhangzottakat olvashatják:

Hogyan telt a NatCon konferencia első napja?

Már a konferencia előtt számos fenyegetés érkezett antifasiszták és különböző civil szervezetek részéről. A brüsszeli polgármester nyomására történt lemondások miatt többször is helyszínt kellett változtatnunk, és végül a konferenciát Saint-Josse-ten-Noode községben tartottuk. De ott is nagy volt a politikai nyomás, és ennek a településnek a polgármestere is betiltatta a találkozót, azzal az indoklással, hogy

“a szélsőjobboldal nálunk nem szívesen látott vendég”.

Ezután a rendőrséget küldték ki, hogy megakadályozzák a rendezvényt. Jelen voltam, amikor a rendőrök bementek az épületbe, hogy meggyőződjenek arról, hogy ez egy civilizált, mérsékelt rendezvény, amely nem jelent veszélyt Brüsszel közrendjére. Ez a konferencia, ahogy a címe is mondja, konzervatív és hazafias, minden szélsőséget mellőzve. A felszólalók többsége mérsékelt és liberális konzervatív volt.

Az első napon kompromisszumos megoldás született, miszerint senki, aki újonnan érkezett volna nem léphetett be a terembe, aki pedig távozott, az nem térhetett vissza[a második napon a konferencia rendben folytatódhatott, mivel a belga Államtanács időközben hatályon kívül helyezte Saint-Josse-ten-Noode polgármesterének döntését -a szerk.]. Ennek következtében az első nap felszólalói közül néhányan nem tudtak visszatérni, és nem tudták elmondani beszédüket, mint például Éric ZemmourA programot ennek megfelelően módosították, így Zemmour másnap meg tudta tartani beszédét.

Milyen tanulságokat vont le az eseményekből?

Egészen hihetetlennek találom a történteket. Olyan értékeket, mint a véleménynyilvánítás szabadsága, a politikai szabadság, a gyülekezési jog és a vélemény sokszínűsége, semmibe vettek. Mindezek csak a politikai baloldal számára elérhetőek, míg a jobboldal számára nem, még itt, Európa fővárosában sem.

A reakciókat tekintve, beleértve az Egyesült Államokból érkezőket is, úgy tűnik, hogy az intézkedések az elérni kívánt hatás szöges ellentétéhez fognak vezetni. Rengetegen szolidaritásukat fejezték ki.

Tisztán látszik, hogy ez a baloldal, amely azt állítja, hogy az egyetemes értékeket és az emberi jogokat képviseli, megmutatja valódi arcát: meg akar szüntetni minden olyan politikai véleményt, amely nem baloldali.

Másrészt van egy csomó “mérsékelt” konzervatív politikus, gondolkodó és professzor, akiknek rá kellett jönniük, hogy még ez a mérsékletesség, még ez a hajlandóság is, hogy (legalább részben) alávessék magukat a baloldali ideológiának, nem igazán segít rajtuk. Előbb-utóbb mindenkit egy kalap alá vesznek és “szélsőjobboldalinak” bélyegeznek, és mindenki ugyanazokat a következményeket fogja elszenvedni.

Úgy gondolom tehát, hogy van ennek egy cinikus, de tanító jellegű áthallása is: előbb-utóbb mindenkit, aki nem veti alá magát teljesen a woke véleménydiktatúrának, üldözni és büntetni fognak.

A demokrácia diktatúrája

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);