A holland kormány folytatja a környezetszennyező farmok kivásárlását – írja a ca.news.yahoo.com.
A holland kormány ezt a kivásárlást 2019-ben kezdeményezte attól tartva, hogy az intenzív állattartás folytatása visszafordíthatatlan károkat okozhat Európa egyik legnagyobb népsűrűségű országának természetes környezetében. A holland vezetők szerint, az intézkedés – akár 3.000 farm felszámolásával – jelentősen hozzájárulhat az ország által az üvegházhatású gázkibocsátás 50 százalékos csökkentését célul kitűző program megvalósításához. A kormány összesen 1,5 milliárd eurót irányzott elő azoknak a gazdáknak a kárpótlására, akik vállalják, hogy egyszer és mindenkorra felhagynak a (környezetszennyezőnek nyilvánított) gazdálkodással.
Az EU ez év májusában megállapította, hogy az uniós szabályozások megengedik a szóban forgó holland tervek megvalósítását.
Eddig több mint 750 holland farmer írt alá nyilatkozatot
gazdálkodásának állami kivásárlás esetén történő megszüntetéséről, bár még nem dőlt el véglegesen, hogy az államnak az előirányzott kivásárlási programját teljes egészében sikerül-e megvalósítani.
A 41.850 km2 területű Hollandia ugyanis a világ második legnagyobb agrárexportőre az USA mögött, és exportjában nagy súllyal szerepelnek az állati termékek. Ezért az állatállománynak a tervezett egyharmadával való csökkentése valószínűleg akadályozni fogja a jelenleg évi 122 milliárd euró értékű holland agrárexport fenntartását.
(agroinform)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!