A NOlimpia kampánnyal magának nevez szerző párt szerint vannak olyan kérdések, amelyekben nem szabadna megkérdezni a nép véleményét. Már csak azért sem, mert az teret engedne annak a narratívának is, amellyel ők nem értenek egyet. És mint tudott, semmi mást nem gyűlölnek jobban a liberálisok, mint az övéktől eltérő véleményt.
Magyarország az EU teljes jogú tagja. Ennek a tagsági viszonynak a megkérdőjelezését bedobni a politikai aréna napirendjének kellős közepébe, és valós, súlyos téttel bíró vita tárgyává tenni, több mint bűn – óriási hiba
– fejti ki álláspontját egy esetleges EU-s népszavazásról a Facebookon Kele János, a Momentum elnökségi tagja.
Kele szerint, aki népszavazás kezdeményezne az EU-s tagságunkról, az „egy hatalmas nemzeti sorstragédia kockáztat”. Az nem világos, hogy a Momentum tisztában van-e egyáltalán a nemzet fogalmával, az viszont egyértelmű, hogy valósággal irtóznak az emberek megkérdezésétől.
Az elnök szerint „fölösleges” az egész
A Momentum éppen aktuális elnöke, Gelencsér Ferenc úgy látja, „teljesen fölösleges népszavazást kezdeményezni Magyarország EU-tagságáról”.
Pandora szelencéjét feszegeti ez a gondolat
– fogalmazott a pártelnök, aki szerint „több mint bűn” felvetni „a tagsági viszonynak a megkérdőjelezését”. Olybá tűnik a párt megkérdőjelezhetetlen Szent Tehene hazánk EU-tagsága. Ha valóban a Rothschild-bankár Emmanuel Macrontól kapják az ukázt, akkor ez persze nagyon is érthető.
Gelencsér gondolatait olyannyira fontosnak, és mélyenszántónak érezte, hogy még egyszer megismételte:
Magyarország az EU teljes jogú tagja. Ennek a tagsági viszonynak a megkérdőjelezését bedobni a politikai aréna napirendjének kellős közepébe, és valós, súlyos téttel bíró vita tárgyává tenni, több mint bűn – óriási hiba.
CseKA se ért egyet
Az EP-képviselő Cseh Katalin szerint „politikai hazardírozas”(sic!) népszavazást kezdeményezni Magyarország EU-tagságáról.
Tagok vagyunk és azok is akarunk maradni – még a Fidesz-szavazók többsége is
– zárta rövidre a témát. Majd Nagy-Britanniát felhozva emlékeztetett, miért is hiba megkérdezni a népet. Mint fogalmazott:
el lehet veszteni egy megnyertnek tűnő népszavazást is, különösen válságban.
Tehát, bármennyire is EU-pártinak tűnik a közvélemény, Cseh Katalin úgy érzi, nem szabadna megkérdezni a magyarokat a tagságunkról, mert a végén előállhat egy olyan helyzet, hogy a magyar társadalom egészséges többsége elutasítja ezt az egész globalista, föderalista maszlagot és alkalmatlan, dilettáns vezetőségét.
Cseh Katalin szerint a jövőjük vesznek el, ha a magyarok többsége a kilépés mellett tenné le a voksát.
Magyarország még a briteknél is sokkal többet veszítene a tagság feladásával: a jövőnket. Tehát nem fogjuk támogatni ezt a népszavazást. Magyarország uniós tagságát pedig természetesen igen
– zárta bejegyzését a momentumos politikus.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!