loading

Egyetemi kutatás mutatta ki, hogy a koronavírus alatti intézkedések miatt agyi elváltozások léptek fel a fiatalok körében

2022. dec. 3. 19:59
2 perces olvasmány
Egyetemi kutatás mutatta ki, hogy a koronavírus alatti intézkedések miatt agyi elváltozások léptek fel a fiatalok körében

Számos tanulmány kimutatta, hogy az amerikai fiatalok körében a Covid idején az iskolabezárások, a maszkos időszakok és a bezárások után megugrott a depresszió, a szorongás és az öngyilkossági gondolatok száma - írja a Daily Mail.

A Stanford Egyetem tudósai kimutatták, hogy a járvány felgyorsította az öregedési folyamatot, megváltoztatva az emlékezetért, a végrehajtó funkciókért és az érzelmek szabályozásáért felelős agyi területeket.

A tanulmányban 163, a San Francisco-öböl térségében élő gyermek és serdülő agyi felvételeit vizsgálták a világjárvány előtt és 2021-ben. A tudósok elmondták, hogy nem lehetnek biztosak abban, hogy a változások tartósak-e, vagy hogy azok hogyan hatnak majd a fiatalokra későbbi életük során.

Úgy vélik, hogy a változásokat a világjárvány miatti stressz okozta - beleértve a jegyek és a társadalmi elszigeteltség miatti aggodalmakat is.



A tanulmány első szerzője, Ian Gotlib professzor, a Stanford Egyetem munkatársa elmondta:

"A globális kutatásokból már tudjuk, hogy a világjárvány kedvezőtlenül hatott a fiatalok mentális egészségére, de azt nem tudtuk, hogy fizikailag mit, vagy mit nem tesz az agyukkal".

A pubertás és a korai tinédzserkor során az agy szerkezete megváltozik, ahogy a fiatalok belépnek a korai felnőttkorba. A hippokampusz és az amygdala régiói - a központban, amelyek bizonyos emlékekhez való hozzáférést szabályoznak és segítenek az érzelmek szabályozásában - egyaránt megnagyobbodnak.

Ezzel egyidejűleg az agykéreg, az agy elülső részének külső rétege, amely a végrehajtó funkciókban vesz részt, elvékonyodik. Mindkét folyamat felgyorsult a világjárvány idején - mutatta ki a Biological Psychiatry című folyóiratban megjelent tanulmány.

Eddig az "agyi korban" bekövetkező felgyorsult változások csak azoknál a gyermekeknél jelentek meg, akik "krónikus csapásokon" - például erőszakon vagy elhanyagoláson - estek át.

Gotlib professzor elmondta, hogy bár ezek a tapasztalatok összefüggnek a későbbi életkori rossz mentális egészségi állapottal, nem világos, hogy az agy szerkezetében bekövetkezett változások, amelyeket a csoportja megfigyelt, összefüggésben vannak-e a mentális egészség változásával.

Az sem világos, hogy a változások tartósak-e. Vajon a kronológiai életkoruk végül utoléri majd az "agyi korukat"? Ha az agyuk tartósan idősebb marad, mint a kronológiai koruk, nem világos, hogy milyen eredményekkel jár majd a jövőben - tette hozzá.

Twitter– és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás