Beszámolót készített, pontosabban készíttetett Kecskemét közgyűlése arról a Horthy Miklóst ábrázoló freskóról, ami miatt botrányosra sikeredett a város legutóbbi közgyűlése és a balliberális képviselők kivonultak az ülésről.
Az alpolgármester most előterjesztette a szakértők véleményére alapozott álláspontot, de hozzátette, hogy a liberális oldalra sorolt szakértők nem kívántak állást foglalni a felkérés keretén belül.
„Erről a helyről is szeretném zsidó testvéreimet megnyugtatni, hogy a kecskeméti közgyűlés megérti a fájdalmaikat”
– mondta a város fideszes alpolgármestere, aki hozzátette, hogy a kalocsai érsek álláspontja szerinte mérvadó és a népnek, a kecskemétieknek kell arról dönteni, hogy a freskó ott maradjon-e a teremben.
A fentiek értelmében tehát nem született egyértelmű döntés a Kormányzót ábrázoló kép sorsáról, a képviselők csak magáról az ismertetett beszámolóról szavaztak. A baloldali képviselők elutasították a beszámolót, de egységet ennek módjában sem tudtak mutatni.
Kivételt a Gyurcsány párt jelent, hiszen a DK mindhárom képviselője tüntetőlegesen kikapcsolta a szavazógépét a szavazáskor. Így tett a napokban a Momentumból ideszerződött Bodrozsán Alexandra is.
Az irodáját bezáró Jobbik politikusai magukkal sem értettek egyet, a szebb múltat megélt párt egyik képviselője tartózkodva utasította el, a másik inkább a DK-val tartva rekesztette ki magát a döntéshozatalból.
A szocialisták ugyanígy cselekedtek, az egyik képviselő a DK-val, a másik a tartózkodókkal értett egyet.
Mi Hazánk: Horthy iránt van érdeklődés, a baloldal iránt nincs
A Horthy Miklós által fémjelzett korszakban volt elég tanár az iskolában. A Mi Hazánk kecskeméti szervezete ezért különösen nevetségesnek tartja, hogy a pedagógusok tüntetésére rátelepedő balliberális politikusok ma egy Horthy-freskó miatt vonultak ki Kecskemét város közgyűléséről – írta korábban a közgyűlési esetre reagálva bejegyzésében a kecskeméti Mi Hazánk.
A nemzeti ellenzéki párt hozzáteszi: Horthy tevékenységét balról és jobbról is lehet kritizálni, ez egy érdekes téma ellentétben a baloldal levitézlett politikusainak tirádáival.
Horthy szerepéről és a képpel kapcsolatos döntésről így továbbra is társadalmi vita van Kecskeméten, ennek egyik állomása volt a Mi Hazánk értelmiségi holdudvarából álló Fekete István Szabadegyetem kihelyezett campusán tartott előadás, amelyben Popély Gyula felvidéki történész mutatta be a Horthy rendszer politikáját. Erről itt számoltunk be.
Alább pedig Popély korábbi előadása Horthy revíziós sikereiről:
A Twitter– és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!