loading
Vélemény Belföld Külföld Videó Gyermekvédelem Bűnügy Gazdaság Kultúra Sport Tudomány Ökotáj In English Kiútkereső
2026. ápr. 19. vasárnap
Támogatás
Kövesse a Magyar Jelent
Támogatás
  • FRISS HÍREK
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
  • Vélemény
  • Belföld
  • Külföld
  • Videó
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Ökotáj
  • In English
  • Kiútkereső
Menü
  • FRISS HÍREK
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
Rovatok
  • Belföld
  • Holtpont
  • Külföld
  • Videó
  • Kárpát-haza
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
  • Ökotáj
  • In English
  • Hírek
  • Humor
  • Időjárás
  • Kiútkereső
  • Szórakozás
  • Jeles napok
  • Egyéb kategória
Támogatás

Kétszer vezetett az Arsenal, de végül pontot mentettek Szoboszlaiék

Magyar Jelen
Sport
2024. okt. 27. 20:17
3 perces olvasmány
  •   Facebook
  •   X (Twitter)
  •   Telegram
  •   E-mail
Kétszer vezetett az Arsenal, de végül pontot mentettek Szoboszlaiék

Fordulatos, remek színvonalú mérkőzésen a több kulcsjátékosát nélkülöző Arsenal 2–2-es döntetlent játszott a a Szoboszlai Dominkot soraiban tudó Liverpool ellen az angol labdarúgó-élvonal, a Premier League 9. fordulójában.

Másodjára fordult elő a bajnoki szezonban, hogy Szoboszlai Dominik nem kapott helyet a Liverpool kezdőcsapatában. Posztján Curtis Jones kezdett, miközben az Arsenalnál a védelemben voltak foghíjak, többen sérülés miatt hiányoztak.

A vasárnap kora esti bajnoki rangadón először a Liverpool hálója zörgött, a nyolcadik percben Bukayo Saka kapott remek indítást a bal szélen, egy finom csellel csúnyán becsapta Robertsont, és éles szögből felvarrta a labdát a felső sarokba, 1–0. Kelleher tehetetlen volt, olyan erővel érkezett a lövés, hogy még a kezét sem tudta felemelni.

De amilyen gyorsan vezetést szerzett az Arsenal, olyan sebességgel jött a Liverpool egyenlítése: szűk 10 perccel később Szalah bal oldali szögletét Díaz csúsztatta meg jó ütemben, a kapu torkában pedig Van Dijk fejelt a hálóba, 1–1. A gyors gólváltás után remek iramban folytatódott a mérkőzés, Saka megint szépen húzott befelé, de most 18 méterről érkező lövése nem talált kaput, majd Konaté rizikós szerelési kísérlete után Havertz elé pattant a labda, aki egyből lőtt, labdája a léc fölött suhant el.

Az Arsenalnak egyre jelentősebb lett a félidő végére a mezőnyfölénye, ez pedig a 43. percben újabb góllá érett. Rice megint fantasztikusan csavarta be a szabadrúgást, Mikel Merinóra senki sem figyelt, jó ütemben érkezett a labdára a spanyol, és közvetlen közelről a kapuba fejelt, ehhez sem volt köze Kellehernek, 2–1. Ez egyben a félidei eredményt jelentette.








A második félidőt a Liverpool kezdte aktívabban, inkább a bal szélen vezettek támadásokat a vendégek. Díaz simán elfutott Partey és White mellett is, de a második csel már sok volt, a kapujából kimozduló Raya összeszedte a labdát. Később megint a spanyol kapus volt magabiztos, Szalah próbálkozott jobbal éles szögből, de a hálóőr kiütötte a labdát.

A 63. percben hármat cserélt Arne Slot, a Liverpool mestere, érkezett a pályára Szoboszlai Dominik, Cody Gakpo és Cimikasz is. Újabb lendületet kapott a Liverpool támadójátéka, Szalah kapott hosszú indítást a jobb szélen, befelé cselezett, és külsővel próbált beívelni, veszélyesen szállt a labda, de Raya még pont úgy kapott bele, hogy Gakpo ne érhesse el. Ugyan átvette a játék irányítását a vendégcsapat, de ezenkívül komolyabb gólszerzési lehetőség nem alakult ki.

A 81. percben viszont már összejött az egyenlítés, gyors kontratámadás végén Darwin Núnez remek ütemben készítette le a labdát a mögötte érkező Szalahnak, aki 10 méterről higgadtan a jobb alsó sarokba gurított, 2–2. A rendes játékidő utolsó perceiben az Arsenal ment előre a győzelemért, a csereként beálló Gabriel Jesús szöglet után szemből, 10 méterről lőtt a léc alá, de Kelleher bravúrral hárított.

A 90 perc lejárta után még további hét perccel toldotta meg a mérkőzés hosszát a játékvezető, de ezalatt nem alakult ki újabb lehetőség, pontosztozkodás a vége. A Liverpool ezzel visszacsúszott a tabella második helyére, az Arsenal pedig a harmadik, négy ponttal lemaradva.

A játéknap korábbi mérkőzésein a Chelsea kétgólos győzelmet aratott a Newcastle ellen, viszont pont nélkül maradt a Manchester United és a Tottenham is.

Premier League 9. forduló

  • Arsenal – Liverpool 2–2 (2–1)


korábban: 

  • Chelsea – Newcastle 2–1 (1–1)

  • West Ham United – Manchester United 2–1 (0–0)

  • Crystal Palace – Tottenham 1–0 (1–0)


(Index)









 

Kiemelt fotó: Getty Images

 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
foci sport Arsenal Liverpool labdarúgás Szoboszlai Dominik
További cikkeink
Összes
A fotó 16-án útközben készült | Kép forrása: Hazajáró
A Föld ötödik legmagasabb csúcsára indult oxigénpótlás és serpák nélkül a nagyváradi magyar hegymászó
A Makalu lesz Varga Csaba hetedik nyolcezer méter feletti csúcsa, amelyet pótlólagos oxigén és magashegyi teherhordók segítsége nélkül érne el.
Sport
2026. ápr. 17. 11:49
Kép: Remenyiczki Éva/Magyar Jelen | Felhasznált források: DVTK, Mészáros és Mészáros Zrt.
Eltűnt Mészáros Lőrinc érdekeltsége a DVTK támogatói közül – átalakulás jöhet a klubnál
A változás azonban nem áll meg itt: a DVTK weboldalának átnézése alapján egy másik, a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe sorolt cég, a KE-VÍZ 21 Zrt. neve is eltűnt a támogatói listáról.
Sport
2026. ápr. 14. 22:10
Deutsch Tamás | Kép forrása: YouTube/Közéleti Gazdasági Krónika Videómagazin
Ismét Magyarországra hozná a kormány a zsidó Maccabi Játékokat
Deutsch Tamás bízik a pályázat sikeres elbírálásban, hiszen a „magyarországi zsidó közösség reneszánszát éli”.
Sport
2026. ápr. 10. 12:00
Magyar tehetséggel, Nagy Rolanddal (jobbra) bővült az Aston Martin | Forrás: Aston Martin
Felvidéki magyar versenyzőt igazolt a Forma–1-ben szereplő Aston Martin
Nagy Roland az istálló juniorprogramjában vehet részt.
Sport
2026. ápr. 9. 14:53
Tiszakécskén üzentek a szurkolók: „Puskás, Kispest, Hungary, nem Felcsút!” | Kép forrása: Kispest–Honvéd FC Facebook-oldala
Szöllősi György jelenléte ellen tiltakoznak a kispesti ultrák
A szurkolók a klub új elnökségének többször is jelezték, hogy kispesti identitást romboló tevékenysége miatt továbbra sem látják szívesen Szöllősi Györgyöt Kispesten.
Sport
2026. ápr. 7. 22:07
Kép forrása: hvim.hu
A 100 Katona emléktúra mára már Esztergom történetének részévé vált
Fényes napsütés és enyhén meleg idő kedvezett azoknak, akik megjelentek Esztergom külterületén, a Búbánatvölgyben március 21-én, hogy teljesítsék a három táv valamelyikét.
Sport
2026. ápr. 4. 12:42
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Legfrissebb
Tudomány
2026. ápr. 18. 19:22
Könnyedén kijátszható az EU „gyerekvédelmi” rendszere, amely inkább megfigyelésre szolgálhat
Külföld
2026. ápr. 18. 17:13
Trump blokádja miatt újra lezárta a Hormuzi-szorost Irán
Belföld
2026. ápr. 18. 15:53
Zárug Péter Farkas: Lehetséges, hogy a Mi Hazánk legyen a Fidesz váltópártja
Belföld
2026. ápr. 18. 14:41
Zajlik a külképviseleti és átjelentkezett szavazatok számlálása: még több mandátuma lesz a Tiszának
Tudomány
2026. ápr. 18. 13:15
Ez az ókori csata évszázadok óta példaként áll előttünk
Legfontosabb
Tudomány
2026. ápr. 18. 17:48
Könnyedén kijátszható az EU „gyerekvédelmi” rendszere, amely inkább megfigyelésre szolgálhat
Külföld
2026. ápr. 18. 13:38
Trump blokádja miatt újra lezárta a Hormuzi-szorost Irán
Belföld
2026. ápr. 18. 13:46
Zárug Péter Farkas: Lehetséges, hogy a Mi Hazánk legyen a Fidesz váltópártja
Belföld
2026. ápr. 18. 14:05
Zajlik a külképviseleti és átjelentkezett szavazatok számlálása: még több mandátuma lesz a Tiszának
Tudomány
2026. ápr. 17. 21:14
Ez az ókori csata évszázadok óta példaként áll előttünk
Összes
Fotó: Magyar Jelen
A Fidesz szavazói a Mi Hazánkhoz vándorolhatnak?
Az adás első felében a résztvevők az április 12-i országgyűlési választás eredményeit és az eredmény okát elemezték.
Nyílt Sisak
2026. ápr. 17. 18:05
Fotó: Magyar Jelen
Schiffer András: „Meg kell üzenni a globális nagytőkének: ez a mi hazánk!”
A Nyílt Sisak legfrissebb adásában a vasárnapi választások részletes elemzése zajlott. Gulyás Anita vendégei – Magyar Dávid rádiós műsorvezető, Schiffer András ügyvéd, Tóth Máté energiajogász és Horváth Tamás, a Magyar Jelen főszerkesztője – ezúttal is markáns véleményeket hoztak a stúdióba.
Nyílt Sisak
2026. ápr. 10. 18:45
Fotó: Magyar Jelen
Vita a Bűnvadászokról és arról, ki kinek kémkedik
A Nyílt Sisak 85. adása.
Nyílt Sisak
2026. ápr. 3. 17:59
Videó: Magyar Jelen
Egymásnak estek vendégeink a stúdióban – mi zajlik a választások mögött?
Botrányok, titkos hálózatok, rejtett összefonódások, nemzetközi beavatkozás, dezinformáció és politikai játszmák szövik át a választási kampányt.
Nyílt Sisak
2026. márc. 20. 18:36
Képernyőmentés forrása: Magyar Jelen
Nyíregyházán kántorizál a pedofíliával vádolt görögkatolikus pap
Ebben az interjúban riporterünk egy ötgyermekes édesanyával beszélget, aki minden szülő legrosszabb rémálmát élte át.
Holtpont
2026. jan. 8. 19:15
Oknyomozó drograzzia Kecskeméten
Oknyomozó drograzzia Kecskeméten (+VIDEÓ)
A Holtpont legújabb adásában a Kecskemét mellett található no-go zónába látogattunk el, akciónk óta a kecskeméti lakosok tömegesen fejezik ki gratulációjukat felénk.
Holtpont
2025. dec. 4. 18:03
Az emberkereskedő maffia nyomában
Az emberkereskedő maffia nyomában
A bűnözők, akiket Magdolna fényképüket mutatva név szerint azonosított hírhedtek Heves vármegyében. Bár Lőrinciből származnak, a család behálózza a fél országot.
Holtpont
2025. okt. 9. 19:06
Fortress, avagy a legnagyobb hazai álbrókerbotrány
Fortress, avagy a legnagyobb hazai álbrókerbotrány
Sz. Zsolt, korábbi nevén F. Sz. Zsolt azt hitte, kitalálta az évszázad bűntényét és ha el is kapják, némi segítséggel megoldja, hogy a végtelenségig elhúzódjon a büntetőeljárása, jogerős ítélet nélkül úgy sem lehet senkit túl hosszú ideig rácsok mögött tartani.
Holtpont
2025. júl. 25. 21:42
Friss hírek
Összes
Kép forrása: Portfolio
Könnyedén kijátszható az EU „gyerekvédelmi” rendszere, amely inkább megfigyelésre szolgálhat
Néhány perc alatt feltörték az EU új „gyerekvédelmi” rendszerét, ami a Telegram alapítója szerint csak a megfigyelés ürügye lehet.
Tudomány
2026. ápr. 18. 19:22
Kép forrása: Portfolio
Trump blokádja miatt újra lezárta a Hormuzi-szorost Irán
A szoros lezárását követően támadás ért két kereskedelmi hajót az Ománi-öbölben.
Külföld
2026. ápr. 18. 17:13
Fotó forrása: Youtube / Partizán
Zárug Péter Farkas: Lehetséges, hogy a Mi Hazánk legyen a Fidesz váltópártja
A nemzeti oldal jövője a következő években dőlhet el. Győzhet-e a magyar igazság?
Belföld
2026. ápr. 18. 15:53
Kép forrása: Infostart
Zajlik a külképviseleti és átjelentkezett szavazatok számlálása: még több mandátuma lesz a Tiszának
Több mandátum fordult át a Fidesztől a Tisza javára: a szavazatszámlálások utolsó napján további egyéni helyeket és egy listást is szerzett a Tisza Párt, amiket a Fidesztől vett el.
Belföld
2026. ápr. 18. 14:41
A kötet borítója | Fotó: Magyar Jelen
Ez az ókori csata évszázadok óta példaként áll előttünk
Hannibál hadvezéri zsenialitása évszázadok távlatából is rabul ejti a mai kor olvasóját, aki ebben a kötetben a pun stratégia legfényesebb diadalának titkait ismerheti meg.
Tudomány
2026. ápr. 18. 13:15
Kép forrása: Ma7
Az RMDSZ is megszavazta, hogy elvegyék a Nagyváradi Premontrei Apátság épületeit
Hónapok hallgatása után megszólalt az RMDSZ a botrányos ügyben, miszerint elfogadhatatlannak tartja a történteket, ugyanakkor kiderült: a frakciója korábban megszavazta, hogy az önkormányzat eltulajdonítsa az apátság ingatlanjait.
Kárpát-haza
2026. ápr. 18. 12:10
Kép forrása: Euronews
Trump véget vetne a tűzszünetnek Iránnal, ha szerdáig nem lesz megállapodás
Az amerikai elnök ugyanakkor azt is bejelentette, hogy kevesebb, mint fél órája „elég jó hírek érkeztek Iránból”.
Külföld
2026. ápr. 18. 10:47
Kép forrása: Stoffán György Facebook-oldala
Stoffán György nyílt levélben köszönte meg Toroczkai László kiállását a nagyváradi apát mellett
Fideszes publicista méltatta a Mi Hazánk elnökének példamutatását, kontrasztba állítva azt a Fidesz és a Tisza Párt sokatmondó némaságával.
Kárpát-haza
2026. ápr. 18. 09:22
Elverték a betörőket, majd pénzt követeltek tőlük annak fejében, hogy szabadon engedjék őket
Elverték a betörőket, majd pénzt követeltek tőlük annak fejében, hogy szabadon engedjék őket
Könnyű lopásra készültek a „fiatalok”, ám a történet más irányt vett.
Bűnügy
2026. ápr. 18. 08:01
Kép forrása: Canva
Teljesen ki van szolgáltatva Európa digitális védelme az amerikai óriáscégeknek
Magyarország a legkiszolgáltatottabb kategóriában van.
Tudomány
2026. ápr. 17. 21:20
Image: Péter Magyar Facebook
Péter Magyar: Zero Tolerance for Antisemitism Stays
Hungary's prime minister-elect Péter Magyar pledges to maintain zero tolerance for antisemitism and strong ties with Israel, while reserving judgment on whether Hungary will continue blocking EU resolutions on Israel on a case-by-case basis.
In English
2026. ápr. 17. 21:12
Kép forrása: thegioididong.com
Nemcsak az adót nem fizetik az amerikai techóriások Magyarországon, de a magyar sajtót is tönkretették
A nyugati techcégek jóval károsabbak a magyar médiaviszonyokra és gazdaságra, mint azt bárki gondolná. Sarnyai Gábor véleménycikke.
Vélemény
2026. ápr. 17. 20:20
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás
Impresszum
Kövesse a Magyar Jelent
  • Friss hírek
  • Kiemelt
  • Vélemény
  • Nyílt Sisak
  • Belföld
  • Holtpont
  • Külföld
  • Videó
  • Kárpát-haza
  • Gyermekvédelem
  • Bűnügy
  • Gazdaság
  • Kultúra
  • Sport
  • Tudomány
1999 - © Magyar Jelen | Minden jog fenntartva!
Adatkezelési tájékoztató Süti beállítások