daextlwcn_print_scripts(false);

Fordulatos, remek színvonalú mérkőzésen a több kulcsjátékosát nélkülöző Arsenal 2–2-es döntetlent játszott a a Szoboszlai Dominkot soraiban tudó Liverpool ellen az angol labdarúgó-élvonal, a Premier League 9. fordulójában.

Másodjára fordult elő a bajnoki szezonban, hogy Szoboszlai Dominik nem kapott helyet a Liverpool kezdőcsapatában. Posztján Curtis Jones kezdett, miközben az Arsenalnál a védelemben voltak foghíjak, többen sérülés miatt hiányoztak.

A vasárnap kora esti bajnoki rangadón először a Liverpool hálója zörgött, a nyolcadik percben Bukayo Saka kapott remek indítást a bal szélen, egy finom csellel csúnyán becsapta Robertsont, és éles szögből felvarrta a labdát a felső sarokba, 1–0. Kelleher tehetetlen volt, olyan erővel érkezett a lövés, hogy még a kezét sem tudta felemelni.

De amilyen gyorsan vezetést szerzett az Arsenal, olyan sebességgel jött a Liverpool egyenlítése: szűk 10 perccel később Szalah bal oldali szögletét Díaz csúsztatta meg jó ütemben, a kapu torkában pedig Van Dijk fejelt a hálóba, 1–1. A gyors gólváltás után remek iramban folytatódott a mérkőzés, Saka megint szépen húzott befelé, de most 18 méterről érkező lövése nem talált kaput, majd Konaté rizikós szerelési kísérlete után Havertz elé pattant a labda, aki egyből lőtt, labdája a léc fölött suhant el.

Az Arsenalnak egyre jelentősebb lett a félidő végére a mezőnyfölénye, ez pedig a 43. percben újabb góllá érett. Rice megint fantasztikusan csavarta be a szabadrúgást, Mikel Merinóra senki sem figyelt, jó ütemben érkezett a labdára a spanyol, és közvetlen közelről a kapuba fejelt, ehhez sem volt köze Kellehernek, 2–1. Ez egyben a félidei eredményt jelentette.

A második félidőt a Liverpool kezdte aktívabban, inkább a bal szélen vezettek támadásokat a vendégek. Díaz simán elfutott Partey és White mellett is, de a második csel már sok volt, a kapujából kimozduló Raya összeszedte a labdát. Később megint a spanyol kapus volt magabiztos, Szalah próbálkozott jobbal éles szögből, de a hálóőr kiütötte a labdát.

A 63. percben hármat cserélt Arne Slot, a Liverpool mestere, érkezett a pályára Szoboszlai Dominik, Cody Gakpo és Cimikasz is. Újabb lendületet kapott a Liverpool támadójátéka, Szalah kapott hosszú indítást a jobb szélen, befelé cselezett, és külsővel próbált beívelni, veszélyesen szállt a labda, de Raya még pont úgy kapott bele, hogy Gakpo ne érhesse el. Ugyan átvette a játék irányítását a vendégcsapat, de ezenkívül komolyabb gólszerzési lehetőség nem alakult ki.

A 81. percben viszont már összejött az egyenlítés, gyors kontratámadás végén Darwin Núnez remek ütemben készítette le a labdát a mögötte érkező Szalahnak, aki 10 méterről higgadtan a jobb alsó sarokba gurított, 2–2. A rendes játékidő utolsó perceiben az Arsenal ment előre a győzelemért, a csereként beálló Gabriel Jesús szöglet után szemből, 10 méterről lőtt a léc alá, de Kelleher bravúrral hárított.

A 90 perc lejárta után még további hét perccel toldotta meg a mérkőzés hosszát a játékvezető, de ezalatt nem alakult ki újabb lehetőség, pontosztozkodás a vége. A Liverpool ezzel visszacsúszott a tabella második helyére, az Arsenal pedig a harmadik, négy ponttal lemaradva.

A játéknap korábbi mérkőzésein a Chelsea kétgólos győzelmet aratott a Newcastle ellen, viszont pont nélkül maradt a Manchester United és a Tottenham is.