Priyamvada Gopal, a Cambridge-i Egyetem színesbőrű tanára (e mellett újságíró és „aktivista”) úgy érezte, nem kell tovább magában tartania régóta érlelt véleményét, és kiírta Twitterre, hogy a „Fehér életek nem számítanak”.
Később Gopal meglepődve tapasztalta, hogy vannak még emberek, akik ezen felháborodnak. Méghozzá Angliában, a XXI. században… Hova tovább, akadtak olyanok is, akik igencsak szívükre vették a dolgot, és megüzenték neki, hogy bizony az ő élete sem igazán számít a szemükben. Uszító bejegyzésének következtében kapott néhány halálos fenyegetést is.
A bejegyzést olvasva naivan azt vártam, hogy a „rasszizmus” ellen mindig és mindenhol fellépő Nagy-Britanniában ennek is lesz majd következménye. Lett is, csak nem éppen az, amire számítottam.
Miközben a „Fehér életek számítanak” molinó az állásod elvesztését eredményezi, addig a „Fehér életek nem számítanak” jelszóval nem csak az egyetem áll mögéd egy emberként, de még elő is léptetnek tanárból professzorrá.
Mindezt a „szólásszabadságra” hivatkozva teszi egy olyan egyetem, ahol korábban jobboldali-konzervatív nézetei miatt megtiltották Jordan Petersonnak, hogy előadjon.
Nem csak az országos szintű felháborodás, és a média által szokásos hangulatkeltés maradt el, de a bocsánatkérés is. Sőt, Priyamvada Gopal ismét tweetelt.
Elmondom még egyszer. A fehér életek nem számítanak.
Leszögezte, nem bánt meg semmit, majd hozzátette: a Twitter bejegyzését sem ő törölte, hanem a platform moderátorai.
Elemi.hu – Fotó: Shutterstock
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!