Kivonná a strasbourgi bíróság fennhatósága alól Magyarországot a Mi Hazánk – jelentette be sajtótájékoztatóján a párt országgyűlési képviselője, Dúró Dóra.
Véleményük szerint enélkül nem lehet megfékezni az iparággá vált börtönkártérítési bizniszt és az „önrendelkezésünket is csorbítja ez az intézmény” fogalmazott a politikusasszony.
Az a kormányhatározat, amely a kártérítések felfüggesztésére született, valójában csak azt tartalmazza, hogy a jogszabályok szerinti legvégső határidőig függesszék fel a kifizetéseket. Dúró szerint ugyanúgy ki fogják fizetni ezeket az összegeket, csak más időpontban.
Az emberi jogok bíróságát megalakító egyezményhez Magyarország 1993-ban csatlakozott, de Dúró szerint az Európa Tanács főtitkárához címzett értesítésben bejelenthető annak felmondása. Ezzel részlegesen élt már korábban Franciaország és Törökország is, valamint Oroszország kimondta, hogy ennek az egyezmények pontjai nem lehetnek ellentétesek az orosz alkotmánnyal.
Dúró szerint megtehetné ezt úgy is Magyarország, hogy a nemzetközi szokásjog részeként is érvényben lévő egyezményben foglaltak továbbra is kötelezőek maradnának hazánk számára, ugyanakkor nem egy strasbourgi bíróság ítélkezne, hanem magyar bíróságok hoznák meg ezeket a döntéseket.
A magyar Helsinki Bizottság előszeretett fordul a strasbourgi bírósághoz, aminek az is a következménye Dúró szerint az, hogy a magyar adófizetők pénzéből kellett két bangladesi menekültnek 10-10.000 eurót kifizetnünk, mert a tranzitzónában nem voltak megfelelőek a körülmények.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!