daextlwcn_print_scripts(false);

– A KSH időről időre közre szokta adni az úgynevezett átlagbérekről szóló statisztikáit, a legfrissebb adatok szerint ez most bruttó 645 ezer forint, és Czomba Sándor foglalkoztatásért felelős államtitkár fel is lelkesült mindezen, és azt találta mondani, hogy a magyar dolgozóknak 77 ezer forinttal növekedett tavalyhoz képest a fizetésük! Kérdezem én, hogy kiknek? – fogalmazott Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke.

– Több dolgot le kell szögeznünk. Miféle átlagbér az, amelyet nem keres meg a magyar munkavállalók 80%-a? Nyilvánvalóan élettől elrugaszkodott, pusztán matematikai tény, amelyet a szűk és jól kereső réteg húz fel

– folytatta.

– De a nagyobb gond az, hogy ezek adatok nem csak annyit jelentenek, hogy hergelik az embereket, vagy éppen mások nevetnek rajtuk, hanem a kormány részéről, például Czomba Sándor konkrétan ezekre az adatokra hivatkozik, hogy minden jó megy, emelkednek a bérek és jól élnek a magyarok – nyomatékosította.

– Ez az igazi baj, mert ez nem igaz. A valóság az, hogy az Európai Unióban már csak Bulgáriával versenyzünk – húzta alá.

– A Mi Hazánk tehát azt szeretné, ha a jövőben a kormány nem hivatkozna ezekre a félrevezető adatokra, és nézzen szembe a valósággal, hogy a magyar dolgozók nem keresnek jól, egy másik kutatás például a múlt héten azt mutatta ki, hogy a magyarok közül 2,5-3 millióan szegénynek tekinthetők

– figyelmeztetett.

– Ebből a felmérésből az is kiderül, hogy a magyar társadalom 39 százalékának problémát jelentene egy 100 ezer forintos, hirtelen keletkező kiadás fedezése, nagy nehezen talán meg tudná oldani. De a megkérdezettek 32 százaléka arról számolt be, hogy nem tudna megbirkózni egy ekkora anyagi kihívással. Ezekkel a tényekkel kell szembenézni, ahelyett, hogy a KSH szemfényvesztő statisztikáira hivatkoznának, a Mi Hazánk tehát tisztánlátást és nyílt, őszinte szembenézést szorgalmaz – összegezte.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);