Letty McMaster kitűnő tanulóként végezte el a középiskolát, és alaposan megtanulta, amit Nagy-Britanniában megkövetelnek. Így nem is oly meglepő, hogy első útja az iskolapadból Afrikába vezetett.
Nem nyaralni akart, hanem önkénteskedni egy afrikai árvaházban. Angol árvaházban angol gyerekeknek segíteni nem elég „trendi”, és végképp nem „progresszív”, így ez a lehetőség meg sem fordult a fejében, elvégre nem „rasszista” és „idegenellenes”, hogy fehér gyerekeknek segítsen.
Letty-n az árvaházi munka során aztán olyannyira úrrá lett a „fehér kiváltságból fakadó” bűntudat, hogy a pár hónap helyett három teljes évet maradt Afrikában. Az árvaház bezárása után pedig egyszerűen örökbefogadott 9 ott lakó négert.
Azóta eltelt jó pár év, hősnőnk már 26 éves, Tanzániába költözött, és immáron 14 afrikait fogadott örökbe.
Elmondása szerint immáron „boldog anyuka”. Elismerte, az elején a szülei aggódtak érte, de (jó toleráns angol módjára) azt mégse mondhatták neki, hogy Afrika igen veszélyes hely, ezért jobb lenne, ha hazajönne, így inkább csak támogatták és sok sikert kívántak neki.
Az árvaház kapcsán elárulta, mikor először megérkezett, a hely szörnyű állapotban volt, a bentlakó gyerekeket rendszeresen bántalmazták verbálisan és fizikailag is, gyakoriak voltak a szexuális zaklatások, az adományokat pedig egyszerűen ellopták. (Ha az ilyesmi zavarta annyira, az ellen saját hazájában is felléphetett volna, hiszen afrikai és közel-keleti bandák Nagy-Britanniába is hasonlóan telepedtek rá az árvaházakra.)
Letty állítsa szerint Afrikában az árvaházak inkább tűnnek állatkertnek, ahol a gyerekekkel is állatokként bánnak.
A nő egyébként minden évben 9 hónapot tölt a fekete kontinensen, ezt követően hazarepül, hogy jótékonysági eseményeket rendezzen, amiből afrikai életvitelét és „gyermekmegmentő-projektjét” finanszírozni tudja.
Fotó: Letty McMaster/SWNS
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!