Figyelmeztették az Apple-t, amiért alkalmazásai elnyomják a jobboldali tartalmakat
Kép forrása: Newscom
Levélben figyelmeztette az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) elnöke az Apple vezérigazgatóját, mivel a cég hírolvasó alkalmazása, az Apple News elnyomja a konzervatív tartalmakat, és feltűnően tolja a szélsőliberális, globalista médiumok propagandáját – derül ki a Reason cikkéből.
Érveik alátámasztására a Media Research Center (MRC) tanulmányát használták, mely 2025 végén és 2026 elején vizsgálta az alkalmazást. Volt olyan időszak, mikor az Apple News legnépszerűbb tartalmai között egyetlen egy jobboldali cikk sem kapott helyet. Kizárólag a globalista narratíva érvényesült.
Igazi konzervatívként máris mentegetőzni kezdtek, miszerint az FTC „nem gondolatrendőrség” és „mindenkit megillet a szólásszabadság”, arra azonban már nem tértek ki, hogy itt nem szólásszabadságról van szó, hiszen pont a vélemény és információáramlás szabadságát korlátozza az Apple azzal, hogy erősen szelektál a narratívák között, és felhasználói számára csak a globalista oldal nézőpontját propagálja, ami még a vizsgálóbizottság szerint is kimeríti a „tisztességtelen vagy megtévesztő kereskedelmi gyakorlat” fogalmát.
A szélsőliberális portál, a Reason, már meg is kongatta a vészharangot a „szólásszabadság elleni harc” újabb offenzíváját látja a levélben, elvégre, ha egy céget felszólítanak, hogy ne manipulálja termékének felhasználóit, hanem objektíven tárja eléjük mindkét oldal nézőpontját, az a legvéresebb diktatúrákat idézi.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás