A reálbérek 15,6 százalékkal csökkentek Magyarországon 2023 első negyedévében 2022 első negyedévéhez képest, ez derült ki az OECD jelentéséből. A dokumentum szerint az OECD semelyik másik országában nem volt ekkora visszaesés – erről beszélt Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke.
Lantos rámutatott, hogy az OECD-országokban az átlag csak 3,8 százalék. Az, hogy a magyar adatok ilyen rosszak, nyilvánvalóan a rekordmagas inflációra és arra vezethető vissza, hogy nem emelték megfelelő mértékben a béreket.
– Azt tudjuk, hogy ez nem változtatható meg egyik napról a másikra, azt viszont mérhetetlenül cinikusnak tartjuk, hogy Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter úgy reagált az adatokra, hogy érzékelik a problémát, de nem várható javulás – folytatta.
– A Mi Hazánk szerint a fő gond, hogy nincs önálló magyar nemzetgazdaság, rendkívül kitettek vagyunk a globális nagytőkének, és a kormánynak stratégiája sincs arra nézve, hogy ezen változtasson – érvelt.
– Amit viszont azonnal meg kell tenni, erősíteni kell a szakszervezeteket, a kormánynak partnerként kell rájuk tekinteni, a szakszervezeteknek viszont bátran fel kell lépniük, meg kell kezdeniük azokat a bértárgyalásokat, amelyek folytán olyan bérek születnének, amelyek követik az inflációt
– összegezte.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!