daextlwcn_print_scripts(false);

Tévútra visz és a labdarúgás nem ismeretéről tanúskodik, ha azt gondoljuk, hogy a német válogatott azért esett ki a katari vb-ről, mert a játékosok politizálták. Horváth Tamás véleménycikke.

Mint ismert, a német labdarúgó-válogatott csütörtök este hiába győzte le 4-2 arányban Costa Rica legjobbjait a Katarban zajló futball-világbajnokságon, rosszabb gólkülönbségének köszönhetően csak a harmadik helyen végzett az “E” jelű csoportban, így nem jutott be az egyenes kieséses szakaszba.

Németország szereplése minden világversenyen középpontban van, hiszen a Nationalelf összesen négyszer szerzett aranyérmet világbajnokságon (1954-ben éppen a magyar válogatottat győzték le a döntőben 3-2-re – meglehetősen “érdekes” körülmények között) és háromszor Európa-bajnokságon.

Ugyancsak a németekkel kapcsolatos a focivilág egyik legismertebb közhelye, melyet Gary Lineker, az angol válogatott egykori csatárja fogalmazott meg:

“A foci egyszerű játék, 22 ember kerget egy labdát 90 percig, majd a végén a németek nyernek.”

Nyilván Lineker ezt már régen sem szó szerint értette, a 2018-as és a mostani német vb-szereplés (mindkét esetben kiestek a csoportból) azonban szükségessé tette, hogy a Leicester City legendája “hivatalosan” is módosítsa híres mondatát. Így született meg csütörtök este a Twitteren a kiegészítés: “Ha túljutnak a csoportkörön.”

Az identitáspolitika miatt sokan figyeltek a németekre

A fentebb ismertetett előzményeken túl volt még egy dolog az idei világbajnokságon, ami miatt kiemelt figyelem vetült a németek mérkőzéseire – ez pedig nem más, mint az identitáspolitika.

Tudniillik a német játékosok – miután a FIFA nem engedélyezte, egész pontosan sárga lappal szankcionálta a szivárványos karszalag viselését a katari vb-n – az első csoportmeccsük előtt a szájuk elé helyezték a kezüket, hogy így demonstrálják: a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség “elhallgattatja” őket. Sőt, “lázadásuk” jeléül szivárványos cipőfűzőben léptek pályára a Japán elleni összecsapáson.

Természetes, hogy ezek után és annak ismeretében, hogy

a mostani “német” válogatott keretében nagyítóval kell keresni az echte németeket a nem európai felmenőkkel rendelkező játékosok gyűrűjében, egészséges káröröm járja át szívünket a Nationalelf kiesése miatt.

S akkor ehhez még hozzájönnek a tavalyi Európa-bajnokságon tapasztaltak, amikor is a magyar válogatott és szurkolói gyakorlatilag közellenségek lettek Németországban, mely odáig fajult, hogy a müncheni német-magyaron hazánk himnusza alatt pályára rohant egy szivárványos zászlót szorongató LMBTQ-aktivista.

A magyar himnusz alatt pályára rohanó német szurkoló a német-magyar EB-meccs előtt a müncheni Allianz Arenában. Forrás: EPA

Sőt, kétségkívül abban is van valami, hogy egy profi focista alapesetben akkor tudja tudása legjavát nyújtani, ha csak a játékra koncentrál, és kizárja a külvilágot.

Nem azért gyengék a németek, mert tolják az LMBTQ szekerét

Ugyanakkor tévútra visz és a labdarúgás nem ismeretéről tanúskodik, ha valaki azt állítja, hogy

a németek azért estek ki, mert nem a focival foglalkoztak.

Aki látta a Japán elleni meccsüket (amelyen, mint azt utólag már tudjuk, a továbbjutás/kiesés kérdése dőlt el), tisztában van vele, hogy még ez az elmúlt évtizedekhez képest gyenge német válogatott is lefocizta az ázsiaiakat, de a futball sajnos vagy nem sajnos (szerintem nem sajnos) olyan játék, amely nagyon sokszor igazságtalan, gyakran előfordul, hogy végül az a fél diadalmaskodik, amely a 90 perc alatt kevesebb lehetőséget dolgozott ki.

A németek nem azért kaptak ki Japántól, mert a kezdősípszó előtt ezzel a “szájeltakarós” mutatvánnyal bohóckodtak, hanem azért, mert ilyen a labdarúgás.

Ha nyertek volna, vagy legalább egy döntetlent összehoztak volna, akkor most arról beszélne mindenki, hogy az a válogatott jut tovább a csoportból, amelyik a foci mellett politizál is?

Vagy mi van az angolokkal, akik annak ellenére nyerték meg simán a csoportjukat 7 ponttal, hogy minden meccs előtt térdeltek? (Egészen szürreális volt látni például, hogy a BLM őshazájából érkező amerikai játékosok nem követték az angolok példáját az USA–Anglia találkozó előtt.)

Térdelő angolok, álló amerikaiak. Forrás: Fox News

Lássunk tisztán!

Félreértés ne essék, jómagam is ellenzem, hogy egyes válogatottak és klubcsapatok ilyen szinten beleviszik a fociba a progresszív politikát, az LMBTQ melletti kiállást és a jóemberkedést. Sőt, nálamnál nem sok boldogabb embert találni a Földön akkor, amikor egy ilyen alakulat vereséget szenved.

Ugyanakkor – hogy ne csapjuk be magunkat – nem érdemes olyan dolgot belelátni egy-egy focimeccs eredményébe, ami nincs benne.

A vágyvezérelt gondolkodást hagyjuk meg a balliberális-globalista oldalnak.

 

Kiemelt képünk forrása: AFP

 

Twitter– és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);