daextlwcn_print_scripts(false);

Utolsó mérkőzését végletekig kiélezett küzdelemben, ráadásban esett találattal megnyerte, ezzel bronzérmet szerzett szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter a párizsi olimpián.

A Tatabányai SC 21 éves vívója a kínai Tang Csün-jao, a 2022-ben világbajnok dél-koreai Szong Szera, majd egy másik kínai, Jü Sze-han legyőzésével jutott el az elődöntőig, ahol kikapott az idén Eb-második francia Auriane Mallo-Bretontól. Így zárásként a harmadik helyért mérkőzhetett meg az észt Nelli Differttel, akivel “kéz a kézben” jutottak ki az olimpiára.

Mindketten az egyéni ranglistáról kerültek be a mezőnybe. Eredetileg úgy volt, hogy Kun Annáé és Differté lesz a két európai hely, de a magyar vívót a holléti nyilvántartáshoz kapcsolódó mulasztás miatt május közepén két évre eltiltották. A rangsorban Differt mögött Muhari következett, így övé lett a másik hely.

A csapatban tavaly és tavalyelőtt is Eb-ezüstérmes magyar vívó kapta az első tust, de mindjárt válaszolt is kettővel, majd 3-3 után pengéről indulva megszúrta ellenfelét. Az első szünet után folytatódott a taktikai küzdelem, mindkét fél igyekezett előkészíteni a megfelelő ütemű támadást. Ez eleinte kétszer az észtnek, majd 5-7 után kétszer a magyar vívónak sikerült. Végül együttes találattal 8-8 volt az állás a második három perc lejártakor. A pihenő után megint Differt indított jó ritmusban pengéről támadást, majd újabb együttes találat után Muhari adott egylámpás tust. 10-10 után az észt ismételte meg kétszer a korábbi akcióját, aztán a magyar vívó csuklóra és mellkasra helyezett el egy-egy találatot. Újabb tusváltás után együttes következett, 14-14-nél pedig lejárt a vívóidő. A ráadásban Muhari a 12. másodpercben vállon szúrta 34 éves ellenfelét, ezzel megszerezte a magyar küldöttség első érmét a párizsi játékokon.

“Minden fejben dől el”

Egész nap fókuszáltan, nagy odafigyeléssel vívott a párizsi olimpián női párbajtőrben bronzérmet szerző Muhari Eszter, aki magyar újságírók gyűrűjében nyilatkozva nem sokkal az utolsó asszója után némi lélegzethez jutva azt mondta: végre abbahagyhatom a koncentrálást.

Nagyon sokat elvesz belőlem mentálisan, fizikálisan, nem mosolyoghatok senkire, mert akkor azonnal elmegy a fókusz

– magyarázta. Elárulta, hogy nagyon sokat dolgozott fejben azért, hogy így tudjon teljesíteni, hónapok óta erre készült.

A vívásnak ez a legnagyobb kulcsa, hogy minden fejben dől el

– hangsúlyozta.

Az elődöntőben elszenvedett vereségét illetően úgy vélekedett, valószínűleg jobb volt, hogy a második párban vívott, mert így kevesebb ideje maradt ezen rágódni. Azonnal el akartam hessegetni ezt a gondolatot, hiszen tudtam, hogy így is, úgy is lesz még egy második meccs, amit meg kell nyernem.” – mondta.

A bronzmérkőzés végén bevitt ráadástusnál azért volt határozott, mert kapott kívülről segítséget. “Néztem az edzőmet és olyan önbizalmat láttam rajta, ami megadta nekem azt, hogy nagyon bátor legyek az utolsó tusban és higgyek az elmúlt 13 év közös munkájában. Végül kijött belőlem ez a bátorság, és meg tudtam csinálni azt az akciót, amivel bevittem az utolsó találatot” – elevenítette fel a bronzérmet érő akció körülményeit.

Muhari Eszter számára május végén dőlt el, hogy részt vehet a párizsi olimpián. “Az egész év egy óriási hullámvasút volt, és most végre úgy érzem, hogy ha nem is a csúcsra értem, de a saját elvárásomnak megfeleltem: éremért jöttem, és ezt sikerült megszereznem” – mondta, hozzátéve, már az óriási siker, hogy összejött számára a kvótaszerzés, a mostani szereplés “csak hab a tortán”. Elárulta, hogy a Grand Palais-ben, a helyszínen szurkoltak neki a szülei. “Itt van édesanyám, édesapukám. Szerencsére sikerült meggyőzni őket, hogy jöjjenek ki, mert nagyon izgulós típusok, és nem akartak. Úgyhogy nagyon örülök, hogy meggyőztem őket.” – fogalmazott. Az elvesztett elődöntőt és a kiharcolt bronzérmet illetően úgy fogalmazott: “van bennem egy kis csalódottság, de ez az első olimpiám, 21 éves vagyok, és szeretném helyén kezelni a dolgot”.

Eredmények, női párbajtőr:

  • a 32 között: Muhari Eszter – Tang Csün-jao (kínai) 15-10
  • a 16 között: Muhari-Szong Szera (dél-koreai) 15-6
  • negyeddöntő: Muhari – Jü Sze-han (kínai) 15-10
  • elődöntő: Kong Man Vaj Vivian (hongkongi)-Nelli Differt (észt) 15-11 Auriane Mallo-Breton (francia)-Muhari 15-9
  • bronzmérkőzés: Muhari-Differt 15-14
  • döntő: Kong – Mallo-Breton 13-12A végeredmény: női párbajtőr, egyéni, olimpiai bajnok: Kong Man Vaj Vivian (Hongkong) 2. Auriane Mallo-Breton (Franciaország) 3. Muhari Eszter

MTI

Fotók: Illyés Tibor / MTI

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);